33 תשובות
כי הגוף לא נראה בצורה מדוייקת כמו שהוא
נשים מחויבות על פי התנך ללבוש חצאיות
לא תלבש אישה לבוש גבר
אנונימי
כי זה לא מבליט את האזורים בגוף, למרות שיש המון בנות שקוראות לעצמן דתיות אבל שמות חצאית מעל הברך שזה לא נחשב צנוע ורואים לה את כול הרגליים... חצאיות צנועות נחשבות רק עד הברך או אחרי, או ארוכות.
אנונימי
שואל השאלה:
אז למה שגבר לובש מכנסים ורואים את הצורה של הרגלים והמותנים זה צנוע
אנונימי
שואל השאלה:
וחצאיות מעל הבירכיים?
אנונימי
שואל השאלה:
מה הבעיה שאישה לובשת למה לא סומכים אליהן שהו לא ירוצו אחרי כל מי שמסתכל אליהן למה צריך להסתיר את העובדה שיש ברכיים?
אנונימי
שואל השאלה:
אוקיי
אנונימי
שואל השאלה:
בעצם אסור לי
אנונימי
אני לא מכסה את עצמי כדי שאחרים לא יראו או כי אכפת לי ממה שהם חושבים על הברכיים שלי, אני מכסה את עצמי כי אני מעדיפה שאנשים ימשכו אלי כמה שפחות בגלל הגוף שלי, כי ככה אני מרגישה נוח וזה מה שאני רוצה.
שואל השאלה:
אבל למה לגבר מותר ללבוש כמאת הכל אבל לנשים בדת אסור ללבוש חצאית מעל הברכיים אסור ללבוש בקיץ שחם חולצות קצרות אסור צמוד מה מותר אין לי שום דבר נגד דת אבל לא הבנתי את החוקים ואיך זה משפיע על איך מתלבשים לאף אחד אין זכות להגיד למישהו או מישהי איך להתלבש
אנונימי
שואל השאלה:
בגלל הגילאים אסור לי
אנונימי
שואל השאלה:
אוקיי
אנונימי
זה מה שאני תמיד שואלת מכנס יותר צנוע כי בחצאית אפשר לראות את התחתונים ואני בבית ספר דתי ותאמין לי רוב הבנות בלי טייץ מתחת לחצאית
גם לגבר לא מותר הכל, אם תסתכלי תראי שרבנים לא הולכים עם מכנסיים קצרים או צמודים, ההלכה בנוגע לצניעות היא מדרבנן, אבל לא פחות חשובה, כשאת מאמינה במשהו אז לדעתי צריך ללכת עד הסוף ואני מסכימה שצריך תמיד לחפש את ההגיון אבל צריך גם לדעת לקבל אם אנחנו לא מתרצים, מבחינתי הצניעות היא אחד הדברים היותר מובנים בדת שהייתי רוצה לשמור גם אם לא הייתי בה, למה את לא הולכת ערומה ברחוב?
אני מסכימה שיש מכנסיים יותר צנועים מחצאיות מסויימות אבל החצאיות הלא צנועות הן כבר לא לפי ההלכה הן סתם חצאיות, ואני הולכת מתחת לחצאית עם טייץ, ולא חם לי גם לא עם שרוול עד המרפק.
שואל השאלה:
אז את אומרת שאני הולכת עם ג'ינס ברחוב אני ערומה את אומרת שמי שהולכת עם טייץ זה אומר על האמונה שלה?!
אנונימי
שואל השאלה:
אני לא הולכת עם חצאיות אני הולכת עם מכנסים כי זה יותר נועך לי. אבל אתה אומר שזה אומר משהו על האמונה שלי במה שאני מאמינה בו ובמה שלא?
אנונימי
שואל השאלה:
זה לא אומר כלום
אנונימי
שואל השאלה:
זה אומר שאתה שופט אנשים על איך שהם מתלבשים.
זה לא משנה מה נועך לך?!
אנונימי
זה גם כן, תלוי באורך של החצאית...
אם את מאמינה בסתם אלוקים אז נכון זה לא אומר על האמונה שלך כלום אבל אם את מאמינה באלוקים מהתנך ובמה שרשום שם אבל לא הולכת לפי מה שהאלוקים הזה אומר לך אז זה כבר קשור לאמונה, תחשבי שאם את מאמינה באלוקים ושכל מה שהוא עושה לטובה אז זה בא לידי ביטוי גם בדברים שהוא אומר לך לעשות שיהיו לטובתך, שהרבה פעמים אפשר באמת לראות את זה ככה.
שואל השאלה:
כל אחד אמור להתלבש איך שנוח לו לא איך שאומרים מימה עשויה חצאית בד בדיוק כמו מכנסיים חולצה ועוד דברים אריאל
אנונימי
שואל השאלה:
אני לובשת מה שנוח לי לא מה שאומרים לי כמו שהרבה לא מרגישות בנוח עם מכנסיים אני לא מרגישה בנוח עם חצאית עם זה מפריע לך על תסתכל
אנונימי
שואל השאלה:
אתה תלך עם חולצה כזאת?!
אנונימי
שואל השאלה:
לא כי זאת חולצה לא מכבדת
אנונימי
שואל השאלה:
אני לא יודעת עם תלבש חולצה כזאת ולא אכפת לי
אנונימי
שואל השאלה:
זאת חולצה גזענית ולי כן היה מפריע למישהו היה לובש את זה אבל שילבש מה שהוא רוצה זאת חולצה לא מכבדת שיכולה לפגוע אבל הוא לא צריך לשאול אותי מה ללבוש.
אנונימי
שואל השאלה:
וזה הדפס
אנונימי

נכון כל אחד צריך להתלבש איך שנוח לו ואיך שהוא רוצה אבל גם נורמלי שמישהו ירצה להתלבש לפי ההלכה, את לא צריכה להתלבש באופן מסויים בשביל אחרים, כדי שהם לא ימשכו הם יכולים לעצום את העניים זה לא קשור אליך, את צריכה להתלבש איך שבא לך רק בשביל עצמך, ואם את מאמינה באלוקים שאומר לך לשים חצאית הבחירה שלך יכולה להיות גם חצאית, אני מניחה שנוחות זה עניין של הרגל.
החצאיות מעל הברך זה לא עניין שהבנות ילכו אחרי הבנים
הקטע הוא שזה לא צנוע.
גם אם האישה לא הולכת איתם, הגברים מסתכלים. ולפי התורה זה דבר אסור
חצאיות כמעט בלתי מורגשות. נשים יכולות ללבוש חצאית מתחת לברך עם טייץ' וזה בסדר גמור, זה גם יהיה נוח וכמעט לא ירגישו את החצאית וגם זה יהיה מותר ע"פ התורה

אפשר לראות בתנ"ך שאנשים עשו המון דברים שלא היו טובים או נוחים, או שהיו מסוכנים, אז בואו נגיד שללבוש משהו לא כל-כך נוח זה לא כזה ביג דיל..
אף אחד לא "אמר" לך מה ללבוש, זה פשוט הדרך שלפי התנ"ך אנשים מאמינים צריכים ללכת בה. אם את מאמינה בתנ"ך וב-ה' שבתנ"ך, אני חושבת שזה חשוב לעשות את זה, גם אם לא נוח.

מקווה שזה עזר לך:)
אנונימית
שואל השאלה:
עם היו אומרים לך תלבשי חולצה מברזל היית לובשת? היית מנסה להתרגל?
אנונימי
שואל השאלה:
בתגובה לפני האחרונה
אנונימי
אם את מאמינה אז את אמורה גם להאמין שבמצוות שלך יש הגיון, אז אני מאמינה שבמה שרשום בתורה יש הגיון וזה לטובתי, בשונה מללבוש חולצת ברזל, לאלוקים אין אינטרס להקשות עלינו.
חצאיות נחשבות יותר צנועות כי לא רואים את הרגליים. אני לא מבינה, את שאלת את השאלה הזאת כדי לפתוח דיון או ריב? תתלבשי איך שבא לך מישהו אמר לך משהו?
באותו הנושא: