15 תשובות
המאמינים של כל אחת משלושת הדתות המונותאיסטיות (מונותאיזם = אמונה באל אחד) - יהדות, נצרות ואיסלאם, מאמינים באותו אלוהים, הם רק קוראים לו בשם אחר, יהודים קוראים לו אלוהים, מוסלמים קוראים לו אללה ונוצרים קוראים לו האב (The father).

ההבדלים בין הדתות הם בזה שביהדות יש רק את אלוהים וזהו, באיסלאם יש גם את הנביא מוחמד, בנצרות יש גם את ישו וגם את רוח הקודש.
ובזה שהתורה שונה, ביהדות יש את התנ"ך, התנ"ך היהודי הוא הברית הישנה של הנוצרים אבל יש להם גם את הברית החדשה בנוסף, למוסלמים יש את הקוראן שהוא שונה מהתנ"ך היהודי ומהברית החדשה.
שואל השאלה:
אני מדברת על האלוהים שלנו ה' הוא יחיד רק לנו
אנונימית
אז כמו שאמרתי, הם מאמינים באותו אלוהים שלך, ה' שיחיד רק לך, אבל הם קוראים לו בשם אחר, האב (The father), כשהם מתוודים הם עושים את זה או בתא וידוי עם כומר, או מול אלוהים, כשהם עושים את זה מול אלוהים הם לא אומרים ה', הם אומרים "ברך אותי אבי", אבי = אלוהים, אותו אלוהים שלך, רק בשם אחר.
שואל השאלה:
נראה לי שאתה טועה הם מאמינים שהאלוהים שלהם כביכול הוא ישו כיאלו הוא היה אלוהים בדמות אנושית
אנונימית
שואל השאלה:
אתה לא יודע כלום -.-
אנונימית
ישו זה ישו, אצלם יש את השילוש הקדוש.
האב, הבן ורוח הקודש.

האב = אלוהים, אותו אלוהים שאת מכירה.
ישו = הבחור ההוא שנולד יהודי מת יהודי ואח"כ לפי האמונה הנוצרית עלה השמיימה והפך לאל.
אז נכון שישו הוא אלוהים מבחינתם אבל הוא רק חלק מאלוהים.
רוח הקודש = השכינה.
שואל השאלה:
ערבים לא מאמינים באלוהים שלנו
אנונימית
תשובה לשאלה שלך נמצאת בקישור הזה
:}
לא, וגם אם כן.. הם מצמידים איליו עוד ''אלוהות'' אז ככה לא ברור, מי תורן באותו רגע.
הראיה-מרן בשולחן ערוך יורה דעה (סימן קנ סעיף א), שמצוה להתרחק מדרך עבודת כוכבים ארבע אמות, כלומר, שני מטר. ולפיכך ההולך בסמוך לבית עבודה זרה, כגון כנסיה, עליו להתרחק מפתח אותו המקום לפחות המרחק הזה, שכן הדבר ברור שבתי כנסיה של הנוצרים כולם נחשבים עובדי עבודה זרה, לפי שהם מאמינים שיש אלוה אחר זולת השם יתברך, שיהא אסור להכנס ממש לבתי כנסיה שלהם, שהם בתי עבודה זרה ממש.
להבדיל מהאיסלאם שהיא דת המאמינה באלוה יחיד, (אמנם עם הרבה עוותים וטעויות)
ולמסגד מותר להכנס בשעת צורך כגון בקברי האבות שבמערת המכפלה.
שואל השאלה:
התבלבלתי לגמרי
אנונימית
אלוהים שלנו הוא האל גם של הנוצרים והמוסלמים, לכל דת יש השקפה אחרת אבל התפילה מכוונת לאותו אל.
מישהו
נוצרים זה אב בן ורוח הקדוש כאשר האמונה היא שישו הוא הביטוי של אלוהים בעולם בגלל זה הם גם קוראים לישו - 'אדוננו'

איסלאם זה אמונה באל אחד אבל כשמחומד לא רחוק מלהפוך ל'אל' הוא נקרא בעיניהם האדם המושלם ויש אפילו פסוק בקוראן שמוחמד אומר 'מי שעושה דברי מוחמד עושה דברי האל' ועוד דברים בסיגנון הזה אבל עדיין האמונה היא באל אחד אם כי מסר שונה לחלוטין מהיהדות
אנונימי
הנוצרים מאמינים באותו אלוקים אחד שלנו. רק מה שהם מאמינים שה"שליח" שלו היה יהושוע " ישו... והוא כביכול המושיע שלהם ומשיח השם.
הנוצרים מאמינים מאמינים באלוהי ישראל. ז"א שפשוט הנוצרים מאמינים שהיה משיח בשם ישוע ורבנים התנגדו אליו בשל פחד על סמכותם אם תרצי הסבר אני פה.
אבל אלוהים יש אחד רק היהודים חושבים שיש להם בעלות על אלוהים. והוא רק שלהם והם התחילו ליצור דת ומצוות שלא קשורות אליו ולזה בא להיתנגד המשיח
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%93%D7%AA%D7%95%D7%AA_%D7%90%D7%91%D7%A8%D7%94%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%AA