21 תשובות
בסדר גמור.
לא כולם שומרים שבת
אנונימי
שזה בסדר חח.. ודווקא יכול לעזור
מקווה שתהיה.
שזה לגיטימי ודיי נחוץ. שבת זה היום היחיד של אנשים לנוח ולצאת מהבית. קשה לצאת מהבית בלי דרך לנסוע למקומות... מי ששומר לא חייב לנסוע
חיוני ונחוץ.
כן בואו נתעלם מזה שיש פה אזרחים ערבים, חילונים שלא שומרים שבת, ואתאיסטים^
אנונימית
יודעים מה, לא מעניין אותי, כאילו שזה באמת מה שמשנה במדינה שלנו, קודם שאנשים יפסיקו למות ואז אולי תהיה לי דעה בעניין.
באותה מידה אני יכולה להתלונן שאנשים לא עובדים בלילה ואין מספיק תחבורה ציבורית בלילה, ולי זה מאוד מפריע, אז מה אם אתם החלטתם לחיות באור אני צריכה לסבול מזה בלי תחבורה ציבורית?!
מחכה לזה
די להיות פרימטיבים ולהכפות על אחרים
אתם שומרים, אחלה, יש לא מעט אנשים שחילונים ואינם שומרים וכן רוצים לצאת ביום שבת ולא להיתקע בבית בגלל שאין באפשרותם אוטו
זה בדיוק כמו שאנשים כן נוסעים בשבת, אז מזה משנה לכם? אתם במלא שומרים ולא נוהגים
יש תחבורה ציבורית בלילה. אמנם במתכונת מצומצמת, אבל די ברור שגם בשבת התחבורה הציבורית לא תהיה במתכונת רגילה
במתכונת מאוד מצומצמת ברמה שלי אין שום דרך להגיע אליה, אז כשהאוטובוס האחרון שלי הוא בשעה 7 בערב וזה משאיר אותי כל יום 10 שעות בלי תחבורה ציבורית, ואם תכפילי את זה בחמישה ימים בשבוע בהם יש תחבורה ציבורית מלאה זה משאיר 50 שעות ללא תחבורה ציבורית או אפשרות לנסיעה לאנשים ללא מכונית, אני חושבת ש50 שעות זה קצת יותר מ24 שעות, וזה קצת יותר דחוף, אז כמו שאתם אומרים שיש כאלה ששומרים שבת וזה בחירה שלהם וזה לא רציך להיות קשור לכולם, אני אומרת שיש כאלה שחיים ביום או חוזרים הביתה ב6 אבל זה לא חייב להיות קשור לכולם, יש אנשים שעובדים בלילה, ומה הם יעשו?! על אותו הרעיון רק שפה זו לא הדת זו "נורמה"?
דווקא יש הרבה מקומות עם קווי לילה, וזו בערך המתכונת שמתכננים בתחבורה ציבורית בשבת.
נניח שאין, ומה עם אלו שצריכים לעבוד הרבה ימים גם בערבים, ובימי שבת זה הזמן היחיד שלהם לפגוש משפחה בעיר אחרת?
זה שצריך גם בלילה (למרות שיש), לא סותר את זה שצריך בשבת.
כן, אולי בתל אביב יש קווי לילה אבל אלו קווים מאוד מסויימים שלי אישית לא עוזרים בכלום, אני רוצה לדוגמא ללכת להתנדב ואני צריכה גם לנדב את הורים שלי בדרך שיחזירו אותי כי אנשים מחליטים לחזור הביתה בשבע?! זו לא אשמתי שהחלטתם לחיות ולעבוד וללמוד ביום ולא בלילה, וזה גם חשוב אבל זה יותר משמעותי כי זה יותר שעות.
סבבה, אם חשוב לך, תלחמי על זה. לא סותר את העובדה שצריך תחבורה ציבורית בשבת.
אני פשוט לא מבינה אם למישהו כל כך חשוב שקבוצה אחת לא תמנע מקבוצה אחרת דברים אחרים אז שיחשבו על כולם כבר ולא רק על עצמם.
בעד תחבורה ציבורית בשבת ובחגים אך למרות שחלק מהדתיים (אילו בכנסת ומעורבים נוספים דתיים בממשלה ומנהיגי החרדים) לא מתחשבים בנו, צריך להתחשב בהם ולהפעיל אותה רק ביישובים חילוניים ומעורבים בלבד ובדרכים בינעירוניות שאינן עוברות בעיר בעל צביון דתי (בני ברק, אלעד, מודיעין עילית, חלקים מירושלים וכד').

אך לצערי דבר כזה לא יקרה עד שהמפלגות הימין החזקות (ליכוד למשל) יפסיקו לפחד מהמפלגות הדתיות והחרדיות שמאיימות לעזוב אותם לאופוזיציה. (כדי לחוקק חוק צריך רוב בכנסת ואם הליכוד יסכימו לכך כל המפלגות הדתיות יעזבו אותם כולל בנט)
רוקיסט מומחה סטיפס
כי פה לא מדובר על תחבורה ציבורית בלילה, אלא בימי שבת.
לי חשוב שסבא וסבתא שלי יוכלו לבקר את אח שלי בבסיס אם אנחנו לא לוקחים אותם, גם בלי לקחת מונית שתרושש אותם, אז לי כן חשוב שתהיה תחבורה ציבורית בשבת.
שוב, כן יש תחבורה ציבורית בלילה, באותה המתוכנת שמתוכננת בשבת. ואם היא לא מספקת, אז תעלי לזה את המודעות או משהו.
ומסכימה עם רוקיסט
מאוד חשוב, הלוואי יישמו
אולי לרגע אחד תפסיקו לחשוב עליכם ועל הצרכים הכל כך חשובים שלכם בשבת ותחשבו קצת על הנהגים שלא מספיק שכל השבוע הם עובדים אתם רוצים שיעבדו גם בשבת?! כמו שלכם יש מנוחנ יום אחד בשבוע מהלימודים הם גם צריכים יום מנוחה מהעבודה כמו ההורים שלכם והדודים וכל אחד אחר שעובד במדינה הזאת, אז תפסיקו להיום אגואיסטים.
ואפילו לא הזכרתי מילה על משהו שקשור לדת למרות שאני דתייה ושומרת שבת. ואם תשאלו אותי מה דעתי על זה מבחינה דתית הייתי מוסיפה שעבודה בשבת היא לא מבורכת - הפרנסה היא לא טובה והקב"ה יכול לכוון שהפרנסה הזאת תלך על הבריאות.
ומה עם הרופאים שעובדים בשבת? עליהם לא חושבים? ומה עם הנהגים שצריכים עוד כסף, ויכולים להרוויח אותו בשבת? הרי המשכורת בשבת היא 150%.
לא צריך לחייב לעבוד בשבת, אבל אם מישהו רוצה וצריך?
אל תשווי בכלל רופאים לדבר כזה. רופאים הם מצילים חיים וזה ידוע שפיקוח נפש דוחה שבת והעבודה שלהם תמיד מבורכת. לגבי אלה שרוצים - אם הם לא עובדים בשבת כנראה שיש לזה סיבה וזה מה שהקב"ה רוצה. תחשבי על זה, הוא לא רוצה להעניש אותם כי הוא אוהב אותם למרות זאת אז מהתחלה הוא מכוון שלא יעשו רע