72 תשובות
בעד,
כאילו זה היה יכול להיות יעיל אבל גם המצב עכשיו לא כזה גרוע ואני מצליחה להסתדר
קיצור בעיקר בעד אבל גם אם כל העניין של החוק לא יעבוד אני אסתדר
בעד.
בעד
בעד!
נגד
אנונימית
נגד... המדינה היא מדינה יהודית ולכן המרחב הציבורי שלה צריך לבוא מהדת.. אבל בפרטי כל אחד יעשה מה שהוא רוצה
xlz, האם אין לאנשים חסרי יכולת את הזכות להגיע ממקום אחר לאחר מבלי להיות תלויים בטרמפים?
סימבה:),
הפעלת תחבורה ציבורית בשבת לא פוגעת בדיוק כמו שהפעלת החשמל לא פוגעת.
אני נגד.
צריך לכבד את הדתיים, לשמור על היום כשקט.
XLZ המדינה שלנו היא גם דמוקרטית ולא כולם פה שומרי שבת במיוחד בתל אביב אז מה זה משנה אם תהיה תחבורה ציבורית בשבת כדי שכאלה שאין להם אוטו יוכלו כן לנסוע גם בשבת זאת כפייה דתית!
אנונימי
בעד
בעדבעדבעד!
אנונימית
נגד! מה הבעיה שיהיה יום אחד שקט?
בעד!
נגד. אנשים שחכתם שהמדינה שלנו היא. מדינה יהודית ששומרת תורה ומצות. למה לנסוע בשבת. בשבת היא מתנה לנוח ומהשבוע הקשה.
אנונימית
בעד ורק מחכה לזה
אנונימית
בעד
אנונימי
נגד
אנונימי
בעד
אנונימית
בעד. בתור שומרת שבת ובאה ממשפחה מסורתית, לי זה לא מפריע אם יעבור לידי אוטובוס, זה לא שאני נוסעת בו, ואם זה עוזר למישהו אז בכיף.
מה הקטע של המינוסים על כל מי שבעד תחבורה ציבורית בשבת?!
האלווין פנדה, זה כי הם לא מסוגלים לקבל דעות אחרות.
אני בעד אבל שיעשו את זה מכובד ולא יסעו בישובים של דתיים או יעצרו בתחנות ליד בתי כנסת
אנונימית
בעד
הלוו כל מי שלא יכול לנהוג צריך אוטובוסים
אבל תחשבו על הנהגים, הם צריכים לעבוד בשבת וזה לא יפה מבחינתם עד שיש להם חופש לקחת גם אותו.
התלבטות -_-
Hy2
בעד! ומי שנגד שיביא לי סיבה אחת מוצדקת לדעה שלו! כי זה שזו מדינה יהודית וצריך לכבד לא נחשב כי לפי מה שאתם אומרים את גם הבית חולים לא אמור לעבוד והמשטרה ומכבי האש.. גם הם צריכים לשמור וגם הם יהודים אז למה בהם לא מתחשבים?!?!?!?1 -______- וזאת שאמרה לנהגים מגיע חופש מה לרופאים לא מגיע? לכבאיים לא מגיע? ולשוטרים?
אנונימית
טוב רק בגלל הנהגים, אני מוותרת. טוב אני נגד עכשיו
אנונימית
לדעתי יהיו נהגים שבשמחה יעבדו בשבת כל עוד זה אומר שתהיה להם משכורת גדולה יותר.. הרבה משפחות היום בישראל זקוקים לכסף:/
נהג שלא ירצה לעבוד בשבת, לא יעבוד, לפי החוק הוא לא חייב
מה גם שמי שמועסק בשבת מקבל שכר גבוה יותר מביום רגיל, ככה שהם לא נפגעים, ומי שצריך את העבודה הזאת אפילו מתוגמל
לגמרי מסכימה עם זה שמעליי!
Hy2
על מה בדיוק עשו לי מינוס? אני הכי צודקת פה! למה מה קרה שלנהגים יהיה חופש ולשאר האנשים לא ותאמינו לי שלא חבר נהגים שישמחו לקבל עוד עבודה במיוחד בשבת כהשכר בשבת גבוה יותר המון נהגים זקוקים לעבודה נוספות ודרך אגב ברגע שבן אדם נרשם אז יש לו בטופס הרשמה לעבודה לבחור את יום מנוחתו לפי דתו אז מי שלא מבין בזה אז שלא ידבר שטויות
אנונימית
בעד לחלוטין!
תחבורה ציבורית בשבת לא תפגע באף אדם, זו אינה כפייה על אנשים שאינם חפצים בכך לנהוג או להשתמש בתחבורה הציבורית. לעומת זאת, מניעת התחבורה הציבורית בשבתות וחגים כן פוגעת באזרחים רבים ומונעת מהם יכולת התניידות. זו כפייה דתית לכל עניין.
לחכמים שמשתמשים ב"ישראל היא מדינה יהודית" כהסבר רציונלי, ישראל היא גם מדינה דמוקרטית. אנחנו מתיימרים להיות המדינה הכי נאורה במזרח התיכון, אבל אין אצלנו הפרדת דת ממדינה, אין חופש מדת וחופש לדת, בבתי הספר נכפה על חילוניים ללמוד את הדת בעוד שבלא מעט בתי ספר דתיים לא לומדים אפילו מקצועות ליבה ובכל זאת בתי הספר הללו ממומנים על ידי המדינה!
כפייה דתית היא לא דמוקרטיה, שתלך לעזאזל העובדה שזו "מדינה יהודית".
לילה טוב לכולם.
בעד!
אני בעדד דד
אנונימית
מאיפה הבאת את השטויות האלה? בכל הבתי ספר הדתיים לומדים מקצועות ליבה... מה אני אגיד לך אתה ממש מסכן המדינה מכריחה אותך ללמוד שעתיים יהדות בשבוע? מה אתה חושב שבארצות הברית/גרמניה/צרפת זה לא ככה?
אנונימי
נגד! אני לא דתיה או משהו כזה אבל מה עם הנהגים הם צריכים יום מנוחה! וגם יום אחד בשבוע שיש בו פחות זיהום אוויר זה נחמד! יום אחד בשבוע שאין כל כך הרבה רעש! יום אחד בשבוע שאפשר לנשום לרווחה מבלי להשתעל!
אנונימית
בעד בעד בעד! שבת זה היום שאני הכי פעילה בו, ומאוד מאוד קשה לי ולהורים שלי להסיע אותי ברכב פרטי ואני חייבת תחבורה ציבורית
אנונימית
בקשר לזיהום אוויר, זה עדיף מאשר שהם יסעו ברכב פרטי, זה הרבה יותר יזהם
אני בעד אבל אם אנשים שזה ממש מפריע להם אפשר לעשות שיהיו שעות מסוימות לאוטובוסים כמו קווי לילה נגיד שיהיה אוטובוס ראשון ב5 בבוקר אחר 7 ואז 9 ואז נגיד 12 וכך הלאה
אנונימית
אופסאנונימית! נכון יום שבת זה יום מנוחה!
אז תתני גם לנהגי האוטבוסים לנוח הם לא יכול לעבוד 7 ימים בשבוע כל כך הרבה שעות תנו להם יום מנוחה
אנונימית
נגד חאלס אנחנו במדינה יהודית באו נשמור על כבוד בסיסי רוצים תסעו באוטו למה להפוך את זה למריבות בין אנשים
מצד אחד אני בעד כי אני לא רוצה שיכפו עלי דת כי אני חילוני.
מצד שני זאת מדינה יהודית ואם ערבים יראו שמתחילים לחוקק חוקים חילוניים הם גם ירצו בזה חלק.
נגד
בעד.
קודם כל ברור שהתחבורה ציבורית לא תעבוד ברצף, זאת עדיין שבת ויתחשבו בזה (לכל השומרי שבת) יהיה לוז אחר לגמרי מיום חול רגיל.
המון אנשים חילוניים תקועים בבית בשבת רק בגלל שאין באפשרותם מכונית, ואם רוצים לצאת לאנשהו או לנסוע למשפחה למשל?
זה דופק הרבה אנשים.. אני מקווה מאוד שהחוק הזה יצא לפועל
מה זה לכבד את הדתיים? איך העובדה שיש אוטובוסים לא מכבדת דתיים? ולמה שנעשה הכל כמו שהם אומרים? יש מכוניות נוסעות בשבת נכון? איך זה פוגע בדתיים?
אנונימית
המדינה היא מדינה יהודית, מדינה שהיא בעצם הבית של העם היהודי, המקום היחיד שאנחנו יכולים לקיים את המצוות.
לדעתי צריך להמשיך לקיים ולשמור את השבת ולכבד את הדתיים, ותזכרו שהיום חופש הזה הוא בזכות השבת והדת, אחרת לא היה לכם יום חופש לצאת ולבלות, שבוע טוב לכולם
מה הבעיה? נהגים שלא רוצים לעבוד שלא יעבדו ביום זה, אבל כאלה שרוצים יותר שכר כן יעבדו
אנונימית
בברוקלין שבארצות הברית שזאת שכונה עם מלא דוסים, עוברים שם אוטובוסים ליד בתי כנסת אפילו והם חיים שם טוב מאוד, בחיפה יש אוטובוסים בשבת וגם שם כמו בכל מקום במדינה יש דתיים ושומרי מסורת שמסתדרים עם זה והם חיים את החיים שלהם מבלי שזה יפריע לאורח חייהם. עכשיו אלה שנגד, זה שאתם שומרים שבת, זה אומר שאתם צריכים לכפות עלי לשמור שבת כי אין לי רישיון נהיגה? אתם חושבים שהכסף גדל על העצים ויש 150 שקל למונית כל פעם בשביל יציאה או לאנשים אחרים בלי רכב שצריכים לבקר את המשפחה שלהם בסופש. אני מכבד אתכם מספיק דתיים אבל יש גבול הכבוד הזה שאתם דורשים לא הולך לפגוע באורח חיים שלי! אין חוק שמחייב אתכם לחלל שבת כשאחרים כן תתגברו על זה!
בעד בכמה תנאים:
תחבורה ציבורית בשבתות לא תפעל ביישובים בעל צביון דתי או בחלקים מיישובים בעל צביון דתי. (למשל חלקים מירושלים, אלעד ומודיעין עילית)
אין לכפות על נהגים לנסוע בשבת ורק נהגים הרוצים בכל יעבדו בשבת בשכר לפי החוק.
אם וכאמור תהיה תח''צ היא תהיה בתשלום הרגיל כפי בכל יום רגיל.
רוקיסט מומחה סטיפס
משהו קטן וטוב... הייתי בברוקלין שלוש פעמים, בשבת הכבישים שם ריקים כמו כביש בבני ברק ביום כיפור אז אל תגיד סתם
נראה לי אתה מתבלבל עם יום ראשון
לא אחי בשבת אתה יכול לישון שם על הכביש... כמובן לא בכל ברוקלין רק באזור של החרדים
אוב נו סבבה אז גם שפה תהיה לחבורה למעט האיזורים של החרדים
85% נגד.
למידה שלא שמתם לב, כל טיעוני הנגד הם טיעונים דחליליים.
זו מדינה יהודית? זו גם מדינה דמוקרטית! כפייה דתית איננה דמוקרטיה. לעומת זאת, הפרדת הדת מהמדינה וקיום תחבורה ציבורית בשבת לא תפגע באף אזרח במדינת ישראל. לדמוקרטיה יש חשיבות רבה בהרבה מזו של הדת, לא כל אזרחי המדינה הם דתיים - להפך, מרבית האזרחים חילוניים וכן נוסעים בשבת. העובדה שאין תחבורה ציבורית בשבתות וחגים פוגעת במרבית אזרחי המדינה. אם תהיה תחבורה ציבורית זה לא יפגע באזרחים הדתיים, הרי לא כופים עליהם לנהוג או להשתמש בתחבורה בניגוד לרצונם. אבל על החילונים כן יש כפייה. אין לי מכונית, אני לא מבוגר מספיק בשביל רשיון נהיגה, אין לי כסף ללימודי נהיגה או מכונית, אין לי כסף למוניות - מעשרות אלפי אזרחים במדינת ישראל נשללת הזכות להתניידות בשבתות וחגים מהסיבות האלו. אם אתם חושבים שזה הוגן, משהו ממש דפוק בכם.
חלאס עם השטויות של כפייה דתית עוד כמה שנים יבואו לנהגים ששומרי שבת ויגידו להם או שתבואו לעבודה או שתפוטרו ואז נראה מי כופה על מי
אנונימית
לאנונימית יש חוק יום מנוחה בישראל לכל אדם, וליהודים היום הזה הוא שבת ומעוגן בחוק. ואף אחד לא יכול להכריח אנשים לעבוד (ומי שמפר את זה עלול לחטוף די חזק מהמדינה), רק מי שירצה להרוויח עוד כמה ג'ובות ואין לו בעיה לעבוד בשבת או שיום המנוחה שלו זה יום אחר (נוצרים - ראשון ומוסלמים - שישי) יוכל לעשות זאת. כך שכפייה חילונית לא תהיה כאן ואף לא הייתה.
רוקיסט מומחה סטיפס
כפייה חילונית יש בכמויות רק שבשביל החילוניים זה לגיטימי ודמוקרטיה ובלה בלה
אנונימית
איפה יש כפייה חילונית? אפשר דוגמאות?
רוקיסט מומחה סטיפס
מכללת ספיר אסור לכתוב בסד על הלוח או על המבחן
שמיעת שירת נשים בצהל
חיוב לעבוד בשבת בשביל פרנסה ותאמין לי שזה קורה וכו וכו
אנונימית
לגבי מכללת ספיר זה חדש, אני לא יודע אם זה נכון, מאיפה שמעת על זה?

לגבי שירת נשים, זה מסובך, זה לא כפייה חילונית אלא מעין "כפייה צבאית", יש להישמע לפקודות הצבא, הצבא זה לא שוק לא כל אחד יכול לעשות מה שבא לו ולנטוש בדעתו ללא אישור מקום מסוים, יש דתיים רבים שזה לא מטריד אותם - שאף חלקם מעריצים זמרות רבות, זאת בעיה אצל החרדים שהצבא צריך לפתור.

ואחרון חביב, אני ממליץ לפתוח את ספר חוקי המדינה ולקרוא את אחד מחוקי העבודה הקובעים במפורש שלעובד מגיע יום חופש - יום מנוחה בשבת! ואם מעסיק מאלץ עובד לעבוד בשבת זאת עבירה חמורה ויש על העובד להתלונן ולתבוע את המעסיק. זה ממש נדיר זה לא קורה רבות,, ואף אחד לא רוצה לאבד את העסק שלו אך יש מי ששם אני לא רוצה להגיד מה על העובדים שלו.

מה עוד? כפייה חילונית? וגם אם יש זה לא אומר שזה בסדר בדיוק שזה לא בסדר לכפות דת במדינה יש מי שאין לו רכב ויש לו עיסוקים או רוצה לבלות ולנפוש ביום המנוחה שלו למרות שהוא לא דתי והוא אינו יכול לעשות זאת אם אין לו רכב. במקרה הזה, עשרות אלפים נכפים דתית לעומת כמה עשרות גג 100 בשנה שנכפים חילונית.
רוקיסט מומחה סטיפס
כל כפייה במדינת ישראל היא כפייה חילונית מדינת ישראל היא מדינת חוק שאין בה הלכה ולאנשים הדתיים כמעט ואין השפעה בה כמו שניתן כעת להתחתן אצל עורך דין עם 2 עדים כמו שיש היתר למסעדות לא להחזיק תעודת כשרות כמו שפעם אסור היה למורה להגיע לבית הספר עם סממן דתי כגון כיפה שרשרת של מגן דוד כמו שמעסיקים אומרים לעובדים הדתיים או הדתיות שלהם להיות עם מכנס בעבודה ובלי כיפה שזה לא מקום לתחפושות אולי עכשיו זה נשמע מופרך אבל פעם לפני הרבה שנים זה לא היה כזה מובן מאליו כמו שאמרתי חילונים רואים את זה לגיטימי לגמרי ושזה זכות של כל אחד אבל מדינת ישראל היא מדינה יהודית עובדת שעם חלק ממה שרשמתי אני לא מסכימה אבל זה עובדות ובקשר לחוק הזה כמובן שהוא קיים אבל לא כולם מקיימים אותו ועובדה שביקשו מאחי לבוא לעבודה בשישי ושבת או שהוא מפוטר.
אנונימית
אז אם ביקשו מאחיך דבר שכזה הוא יכול לתבוע קשות את המעסיק, אם זה קורה שוב, כדי לזכות במשפט בבית משפט לעבודה אני ממליץ להקליט את השיחה אם הוא עדיין שם ואם מאיימים עליו שוב. זה עבירה בחוק הדמוקרטי.

ושוב יש להזכיר לך שמדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית ולכל אחד מגיע לחיות לפי סגנון החיים שלו כל עוד זה לא פוגע באחרים. יש לזכור שיש כאן גם אוכלוסייה חילונית שמגיעה לה גם זכויות! אנשים רוצים להחתן בחתונה אזרחית ולא דרך הדת אבל אי אפשר. אנחנו גם חיים כאן! דתות אחרות גם חיים כאן! לא כולם דתיים או חרדיים.
רוקיסט מומחה סטיפס
אתה צודק ולכל אחד יש זכות לחיות איך שבא לו אבל ביקשת דוגמאות לכפייה חילונית זו כפייה חילונית ב100% לא משנה אם היא מוצדקת או לא. (:
אנונימית
אנונימית, כמו שכבר הסבירו לך - לכפות על עובד לעבוד בשבת זו עברה על החוק.
אין ולא הייתה מעולם "כפייה חילונית" בארץ.
אני ממליצה לך לחשוב שוב על הצירופים חופש מדת וחופש לדת. החופש לדת הוא חלק בלתי נפרד בעניין הפרדת הדת מהמדינה. אין ולא הייתה מעולם כפייה חילונית בארץ. גם לא תהיה.
אני נגד וכן יש הרבה נהגים ששומרים שבת ולמה שיקחו להם את העבודה בגלל שהם לא ינהגו בשבת? נקודה למחשבה...
אנונימית