4 תשובות
חוסר בברזל גורם לספיגה לא יעילה של החמצן אל תוך התאים האדומים, תופעה שכשמתרחשת לאורך זמן נקראת אנמיה שתופעות הלוואי שלה הם עייפות רבה, חולשה, חיוורון ועוד. בעיות בזכרון הם תחום אפור ברפואה. ובכל זאת חוסר ריכוז זמני כתוצאה ממחסור בברזל עשוי לגרום לבן אדם לחשוב שיש לו בעיות זיכרון, הוא פשוט אינו מרוכז וחלוש.

זיכרון יותר קשור לויטמינים מסויימים. בדרך כלל מסדרת ה b. אבל באופן כללי כל הויטמינים. יש מינרלים שקשורים באופן זה או עקיף למערכת העצבים הראשית אבל מחסור בהם היה מראה סימנים אחרים באופן בהול. בעיות בזיכרון עשויות להיות גם תוצאה של אלצהיימר מוקדם או פרה משוגעת. (נדיר אצל צעירים) האם לשכוח ומר לימודי נחשב בעיות זיכרון? לא. בעיות זיכרון קשורות למצב של שיכחה זמנית של מילים, לפעמים באמצע משפט. שמות של אנשים, חוסר הבנה של המציאות באופן רגעי כמו איבוד תחושת ההיכרות עם הסביבה. אנשים שמרגישים פיתאום שהם במקום מסויים ומתנהגים מוזר, מאוחר יותר כשמספרים להם הם מבינים שהם בכלל במקום אחר בסיטואציה שונה. מקווה שעזרתי
בהחלט קיים קשר בין הברזל ליכולות קוגניטיביות. חוסר ברזל יכול לגרום לבעיות זיכרון (לאו דוקא קלות), ערנות, קשב וריכוז ויכולות מנטליות אחרות.
ללא ספק. חוסר בברזל גורם להפרעות זיכרון. שים לב, זהו רק קצה הקרחון. חוסר ברזל עלול לגרום להפרעות קשות וחמורות יותר. יש לשאול את השאלה הבסיסית: למה חסר ברזל?
וכאן נעוצה הבעיה. כי ברזל ניתן להשלים בקלות אך אם הברזל "נעלם" סימן שלא נספג = בעיית ספיגה קשה, או שהתזונה אינה מספקת ( מצב שייצור חוסרים נוספים).
ייתכנו גם בעיות קשות יותר כמו דימום או גידול..
בקיצור... נא לבדוק בדחיפות.
ערב-טוב.
חוסר ברזל... בשנות ה-90 הייתי הולכת ברחוב ונופלת, תמיד הברכיים שלי והידיים היו כחולות ועם שריטות (לא היו מכשולים בדרך) לאחר בדיקות דם, התברר שאני אנמית עם לחץ דם מאוד נמוך עייפות כרונית וחוסר ריכוז וזה עקב מחסור גדול של ברזל בגוף + ויטמינים ומינרלים. היום בשנות ה-2000 לאחר טיפול עצמי אני אנרגטית, ספורטאית ומלאת מרץ.
תפנימו את כל שניכתב ע"י יועצי ומומחי סטיפס.
רק בריאות והצלחה בשנה החדשה.