4 תשובות
שואל השאלה:
תודה רבה על התשובה המהירה...
אבל כל הזמן חשבתי ששטח הצמוד לדירה הוא שלי פרטי (99 שנה לפחות - לשכירות).
אני יודעת שכל האדמה שייכת למדינה.
אבל מחיר הדירה שלי בכמה גבוה ממחיר הדירה בקומה.
מישהו יכול להבהיר לי...
תודה
בשלב זה מומלץ לגשת לייעוץ פרטני אצל עורך דין העוסק בענייני מקרקעין.
אמיר לירן, עורך דין מומחית סטיפס
שלום
ראשית כל בניית מרפסת (ולא חשוב אם זה מהחזית/מלפנים או מאחור) חייבת בהיתר בניה, דהיינו על המבקשים להכין תכנית ובקשה להיתר במידה וה- ת. ב. ע. מאפשרת.

בנוסף כל אדם אשר יש לו השגות והתנגדות לכך, בהחלט רשאי לנמק את ההתנגדות שלו בפני הועדה המקומית על הבקשה לבניית המרפסות, כפי שציינת הנוגעת לך.

עלי לציין כי גם אם הועדה המקומית תאשר בניית המרפסות, עדין יש לך אפשרות לערער על החלטת הועדה המקומית, בפני ועדת ערר, מקרה ספציפי בו הכנתי כרגע חוות דעת למקרה בו הוצעה תכנית שכזו לבניית מרפסות, אך על המתנגדת להוכיח בפני ביהמ"ש (מסלול נוסף בו ניתן לערער על החלטת הועדה המקומית ולא בפני ועדת ערר) את טענותיה בעזרת חוות דעת מגורם מקצועי ומוסמך לכך.
אינג' אבי מילר מומחה סטיפס
דבר ראשון שאת צריכה לעשות הוא להוציא נסח טאבו של דירתך ורצוי שזה יהיה נסח מרוכז של כל הבניין. בנסח זה תוכלי לראות מה השטח הצמוד לדירתך ומה הוא השטח המשותף. במידה ולא תביני תוכלי לפנות לגורם מקצועי או אפילו לאחד הפקידים בטאבו, שיסבירו לך את המצב.
שנית, לא ניתן לחייב דייר בשינויים בבניין המכריחים אותו להוציא כספים מכיסו.
שלישית, את יכולה לנקוט בהליך שהציע לך האינג' אבי מילר בתשובתו, זהו ההליך בו דייר המתנגד לשינוי צריך לנקוט, ויתכן שטענותיך יתקבלו בפני הועדה בעירייה.
כמובן שעדיף לך לקבל יעוץ וליווי משפטי.
ענת עמרני, עו"ד מומחית סטיפס
באותו הנושא: