10 תשובות
כדאי לנסות להימנע מריחות העלולים לגרום לו לתחושת חרדה ותוקפנות כמו הריחות של חתולי הרחוב. כדאי לנסות להתקלח או להחליף בגדים לפני שאת\ה בא\ה עימו במגע. כמו כן, יש לנסות לראות באיזו עוד הזדמנויות הוא מתקיף אותך ולנסות לראות מה עורר זאת אצלו.

בבעיות חריפות יש צורך לעיתים לשלב טיפול התנהגותי עם טיפול רפואי. במקרה שכזה כמובן עליך לקחת את החתול לוטרינר. יש לשלול בעיה רפואית ולתת בהתאם טיפול לבעיה ההתנהגותית.
אנונימי
שואל השאלה:
לא הבנתם אותי, לא חתול רחוב ולא וטרינר ולא נעליים. מדובר בזע חברותי ונדיר, בורמזי חום והוא ידידותי, אך כדי להוכיח את ה" ידידות " הניפלאה הוא פשוט לועס לי קצת את היד שאני מרגיזה אותו. פשוט איך לאלף אותו לא לילעוס לי את הידיים או הרגלים? ודרך אגב, חתול שלועס לך את היד זה לא ממש סיבה ללכת לוטרינר ולהגיד את זה, זו היתה תשובה לא ממש חכמה.
או שפשוט תזיז\י אותו כל הזמן ואל תאפשרי לו לנשוך או שאל תעצבן\י אותו
אנונימי
שואל השאלה:
אבל הוא ממש שורט חזק ועם את מזיזה אותו זה עושה לך סימן, אני פשוט אומרת לו: " צארלי אסור! " או משהו כזה.
אם לדוגמא תשימי על היד שלך חומר דוחה כלשהו אז הוא ילעס אותה ויירתע ולא יעשה את זה שוב, תבקשי גם מההורים שלך ואולי גם מאורח שהחתול פחות מכיר וככה הוא יבין ויפסיק.
בהצלחה!
אנונימי
תרוקני ספרי של ניקוי חלונות או שתקני יותר קטן, כמו של ממתק התזה, שימי בו מיים ( לאחר שטיפה מרובה) וכאשר החתול שלך נושך תתיזי מעט על פניו, זה מרתיע אותו כמובן אך ורק פעם אחת להתיז!
גל
אם חתול נשך אותך, מומלץ לפנות לרופא עור, ולחטא את המקום בסמרטוט רטוב ומשחה מיוחדת שהרופא ימליץ.
תנסה כמה שיותר לא לעצבן חתולים, ולא "לאיים" עליהם.
גמאלי זה קרה עם החתול שלי.. פשוט כול פעם שהוא נשך/שרט אותי.. ההיתי מתיזה עליו מים.. ואומרת לו שאסור.. ואחרי כמה פעמים הוא מפסיק!
עם החתול שלך לא פוחד ממה ממים.. אז.. תביא לו מכה קטנה על האף.. והוא יבין שזה אסור והוא לא יעשה את זה יותר!
מקווה שעזרתי לך.. ובהצלחה ♥
שימי לב שהאאלה לא הייתה ברורה לחלק מהמשיבים, את לא צריכה להתרגז עליהם ולענות בצורה שכזו, הם פה בשביל לעזור לך, אם הם טעו זה רק בגלל שלא כתבת טוב את השאלה.

ואנא נסי לכתוב ללא שגיאות כתיב
מי שממש אוהב את החתול שלו לא אכפת לו מנשיכות קטנות
אצל החתול זה ביטוי לאהבה
כך הוא היה רגיל מאמא שלו
באותו הנושא: