6 תשובות
אחי זה שאנחנו אתאיסטים לא אומר שיש לנו תואר במדעי המוח... כולנו ילדים פה.
אני מאמינה אבל מה קשור אהבה לדת? די לקשר כל דבר.
אנונימית
אני לא הבנתי את הקשר בין אתאיזם לאהבה
האם צריך להיות מאמין כדי לאהוב? ממש לא.
אני לא מאה אחוז בקיעה בעניין אבל בעיקרון אהבה (אני מדברת על אהבה זוגית לצורך העניין) נובעת מהצורך הפיזיולוגיה והאבלוציוני שלנו להתרבות. בעיקרון המטרה של הדנא שלנו היא להתרבות. אהבה היא כל מני תהליכים כימיים במוח שלנו שגורמים לנו להתחבר לבן אדם במטרה לרצות להתרבות איתו בסופו של דבר. כמובן שזה לא תמיד עובד ככה, כי יש אנשים שמתאהבים מבלי לרצות ילדים, או מתאהבים באנשים שלא יכולים להביא ילדים, או במישהו מאותו המין
אהבה היא לא רומנטיקה, ולא משיכה מינית, ולא הקשר המיוחד שחשים אל בני משפחה. היא לא מתמשכת, לא בלתי מותנית ולא אקסקלוסיבית.
לרגעים קטנים ויומיומיים של קשר, יש השפעה אדירה מבחינה רגשית וגם פיזיולוגית - גם אם הם קצרצרים, גם אם הקשר נוצר עם זר מוחלט, ואין לו עבר או עתיד. על-ידי כך שאנחנו מגבילים את רגעי הקשר רק לאנשים קרובים לנו, אנחנו מאבדים הזדמנויות רבות לצמיחה אישית ואיכות חיים.
מיקרו-קשר, יש לו רכיב של סנכרון: ברגע מסוים התנועות של שני אנשים מתואמות וכך גם התגובות הביוכימיות והפעילות העצבית שלהם. הדבר משפיע על בריאותם הפיזית ובאופן ספציפי, על התפקיד של עצב הואגוס שמקשר בין מרכז הגוף לבין המוח ובין היתר מעביר למוח מידע על המתרחש בתוך הגוף.
Btw, באמת אין קשר לדת.
מה השאלה קשורה לאמונה של בן אדם?