40 תשובות
כי זאת אבולוציה נו והתפתחנו מקוף
הכוונה היא שבני אדם באו מהקוף
לא שמעתי בחיים על אתאיסט שמתעקש שהוא עצמו קוף
אני מאמינה שלא התפתחנו מקוף אלא התפתחנו מאותו האב הקדמון המשותף. ובחיים לא זכור לי שהתעקשתי על זה, זכותי להאמין בזה כמו שזכותך להאמין במה שאתה רוצה.
גם לא הוכח שאלוהים קיים ומאמינים מתעקשים על זה וחופרים לי עם זה בכוונה בגלל שאני אתאיסטית ואני לא אומרת על זה כלום
אנונימית
הם אומרים שיש לנן אותו אב קדמון משותף לא בדיוק שבאנו מהקוף אנאערף ..
יש לנו ולקופים אב קדמון משותף, לא הגענו מהם
יש סרטים שמסבירים על זה ממש טוב, תנסי/ה לראות
אני לא מאמינה באבולוציה, לא אכפת לי איך הגענו לעולם
שלח לי הודעה אני אשמח להסביר לך על זה לעומק. נראה שאתה לא מבין בנושא
מה הקשר? הם לא אומרים שאנחנו קופים הם אומרים שאנחנו התפתחנו מהקוף. אבולוציה. אנחנו לא קופים אלא התפתחנו מהקוף.ההיגיון הוא שמבחינה מדעית יותר הגיוני שהתפתחנו מהקוף ולא שאלוהים ברא אותנו.
---
ואפשר לקחת את זה לשני הכיוונים:
1. אלוהים קיים.
2. איך אתה יודע?
1. כי זה כתוב לי בספר.
2. גם אני יכול לכתוב דברים בספר, זה לא הופך אותם לנכונים.
1. אבל כתוב לי בספר שאלוהים קיים אז הוא קיים!
2. אז מה? יכול להיות שהספר טועה.
1. הוא אף פעם לא טועה!
2. אבל זה לא חד משמעי, אין לזה הוכחות.
1. לא רוצה להקשיב לך, יש אלוהים וזהו!

אז אל תכליל כי כמו שיש אתאיסטים שיהיו אטומים כמו שאתה ניסית להסביר יש גם הרבה מאמינים כאלו.
גם אתה וגם הוא לא מבינים כלום
כי מבחינת אתאיסטים האדם הוא חיה, לכן בעיניהם הקוף לא באמת שונה מאדם, כך שאין למעשה הבדל בין אתאיסט לקוף...
למה אתה כל כך מתקשה לקבל את העובדה שבני אדם הם קופים
1) מי אתה שתקבע במי ומה לנו להאמין
2) אנחנו לא "נוצרנו" מהקוף אנחנו יתפתחנו מהקוף לשתינו יש אב קדמון וכן יש דימיון בנינו לשימפנזה אבל גם יש שוני

3) אני כאתאיסט לא אומר או מתעקש שאני קוף אלא יש לנו אותו אב קדמון מה שהופך אותנו לסוג של משפחה חדשה שנקראת הומונידים
כן נכון אבל לא קופים שיש בג'ונגל
את האמת אני ממש מסכים איתך

האבולוציה מורכבת משתי טענות מרכזיות והן:
א. התפתחות המינים ותאוריית היווצרות העולם.
ב. תורת הגנטיקה והישרדות של החזק לעומת החלש.

התפתחות המינים ותאוריית היווצרות העולם לא הוכחה אף פעם, היא אפילו נדחתה בימי דרווין (לעולם לא נמצאו שרידים עם שלבי מעבר, כלומר אלא רק שרידים של מינים מסויימים, לא שרידים של ייצורים חיים אשר היו בשלבי מעבר ועל פי גילוים חדשים התגלה כי במים הכל נוצר בבת אחת, על זה דרווין אמר שאם זה יוכח הוא מבטל את תורתו - וזה הוכח). למדע אין הסבר אחר חוץ מלהודות שיש אלוקים, לכן הוא עושה הכל כדי להמשיך להחיות את המת - נתפס בתורת האבולוציה כמו בקרנות המזבח. החלק השני של תורת האבולוציה מעולם לא עמד בסתירה עם התורה.

(קרדיט ענקי לאתר כיפה)כך שלמעשה את צודק לחילוטין

אבל שיאמינו במה שירצו, אני לא שופט ומכבד.
אגב לא כל האתאיסטים מאמינים באבולוציה או באב קדמון, בשביל למקרה שזה לא היה ברור
בתכלס יש הרבה דברים דומים בינינו לבין הקופים, עם כמה שזה מזעזע אותך בן אנוש עליון שכמותך
אנונימית
"אבל זה לא הוכח חד משמעית אז למה להתעקש על זה?!" - פה נעוצה הטעות שלך, האבולוציה הוכחה מעל לכל ספק, מתחומי חקר שונים במהותם. כך שההיפך הוא הנכון, ההתעקשות היא בגלל שזה נכון ומוכח לעומת אלוהים שבו מאמינים, ללא הוכחות בכלל. מעניין יותר מדוע אתה מתעקש שנבראנו על ידי אלוהים - לא רק שזה לא מוכח חד משמעית, זה לא מוכח בכלל, אין לכך אף ראיה. אז אנחנו מתעקשים על משהו שיש לו ראיות רבות, ואתה מתעקש על משהו שאין לו ראיות כלל. בתור זה ששאל את השאלה על התעקשות עקב חוסר הוכחה, מה עדיף לדעתך?
המדע לעולם לא אומר שיש אלוהים ולעולם לא קם האתאיסט ואמר "אוי ניצחת אותי עם התנך שלך' ממש לא אכן יש ראיות ועדויות לאבולוציה זה אחד
שתיים שמעת על Ardipiphicus redus ? קיבל אתה כינוי "Ape man" היה מהלך על הקרקע בעוד שעדיין היה מטפס על העצים נמצאו השלדים שלו והדנא שלו קרוב אלינו יותר מאשר לקופי אדם מה שמראה על יתפתחות/יתפצלות מהקוף לכיוון האדם
שמח לעזור, אתר כיפה מטעה אותך, חבל על הקרדיט שנתת לו. אם ברצונך ללמוד על שלבי מעבר, מדוע אתה מחפש עליהם באתר דת יהודי? בוודאי שנמצאו שרידים עם שלבי מעבר, ולא רק שרידים, יש בעלי חיים שחיים עכשיו ויש להם את שלבי המעבר הללו. המדע רינו נאחז בקרנות במזבח לגבי האבולוציה, בדיוק ההיפך. האבולוציה מוכחת בכמה וכמה ענפי מחקר מדעיים שונים לחלוטין. בביולוגיה לא ניתן לעשות כלום מבלי להסתמך על האבולוציה, ואכן כך קורה. תלמד על אבולוציה מאתרים רלוונטיים, ואח"כ תבחר אם לקבל אותה או לא, אבל לפנות לאתר דת שמתנגד לאבולוציה מסיבה ברורה, זה להיות צבוע עם עצמך. זה כמו שאני ארצה ללמוד על היהדות ואלך לכומר נוצרי שיסביר לי, מעניין מה תהיה העמדה שלו...
מכיר את יונקי המים, למשל לוויתן? אתה יודע שהוא אינו דג, נכון? הוא יונק, כלומר בעל חיים שחי ביבשה, ועבר לחיות במים. על כן, הסנפיר שלו מכסה שלד של רגל, ולא מבנה עצמות של דגים. כעובר, פשוט מפתחת לו רגל כמו לכולנו. לאחר מכן מתעצב סנפיר סביב העצמות הללו, וזהו שלב ביניים.
העין נמצאת בטבע בכל שלבי הביניים שלה.
רגל התרנגול היא שלב מעבר בין עוף ימי לעוף יבשתי.
יש המון דוגמאות, פשוט אתר כיפה, הוא לא המקום שיראה לך אותם. כלומר אינו אתר אובייקטיבי, ולכן לא ברור למה ללמוד ממנו דברים חדשים, בעיקר אם הם לא נוגעים לדת.
אם התפתחנו באב קדמון למה אנחנו לא ממשיכים להתפתח?
אנונימי
אנחנו זן מסוים של קוף, וחולקים אב קדמון משותף עם הקופים המודרניים.
אז כן, אני קוף, וגם אתה קוף.

זה שאתה אומר, עם הרבה בורות, שאנחנו בני אדם ולא קופים זה יפה, אבל האמת היא שאנחנו גם בני אדם וגם קופים.
באבולוציה אתה לא פשוט מתנתק מהאבות הקדמונים שלך, זה לא אפשרי.

יש הרבה הבדלים בינינו לבין השימפנזים, אבל מבחינה יחסית זה לא הרבה, אנחנו חולקים 99% מהDNA שלנו עם השימפנזים, והם קרובי המשפחה החיים הכי קרובים שלנו.

זה לעולם לא יהיה מוכח חד משמעית, בדיוק כמו שזה שכדור הארץ עגול ומסתובב סביב השמש לעולם לא יהיה מוכח חד משמעית, ככה זה במדע.
מה שכן, זה שלתאוריית האבולוציה יש כמות כל כך מכריעה של ראיות, שאנחנו יודעים שהאבולוציה מתרחשת בערך באותה רמה שאנחנו יודעים שהעולם עגול.

"לא רוצה לשמוע, אני קוף וזהו!" את זה אף אחד שמבין בשיטה המדעית לא יאמר.
כמו שאמרתי, דברים אף פעם לא מוכחים חד משמעית במדע, ואנחנו תמיד פתוחים לנתח דברים מחדש ולבדוק אם יש לנו טעות.
והדבר הכי טוב במדע אם תשאל אותי? אם יש טעות, אנשים מודים בה ומשנים את הדעה שלהם בהתאם לעובדות, ולא מנסים לשנות את העובדות בהתאם לדעות שלהם.
אנונימי שמתחת לרודף אמת אני אשמח לענות לתשובתך

האדם מתפתח אך לא במראה החיצוני אלא הפנימי למשל במערכת החיסונית שלו שינויים גנטים ועוד ובגלל המראה החיצוני זה בגלל שאנחנו חיים במודרניקה אנחנו לא צריכים לדואג לאוכל/צייד איפה לישון הלילה או "איך אני אשרוד עד מחר" בגלל הטכנולוגיה שינינו לעצמנו את הסביבה כך שיהיה לנו נוח אז אין צורך בשינוי משמעותי אבל בעתיד בגלל שהזרת הקטנה ברגל שימשה כעזר לגוף עכשיו היא מיותרת הנעלים שלנו עושים את התפקיד שלה יותר טוב אז אנחנו כנראה נאבד את הזרת הקטנה ברגלים והשיער כנראה גם יעלם
אנונימי, אנחנו, יחד עם כל שאר היצורים החיים, כן ממשיכים להתפתח.
זה כמו לומר "אם עד עכשיו התבגרתי, אז איך זה שאני כבר לא מתבגר?"
אתה כן, ותוכל לראות את זה אם תשווה תמונה שלך מעכשיו לתמונה שלך בעוד עשר שנים מעכשיו.
שואל השאלה,

אנחנו לעומתך, יכולים גם להסתכל על העבר ולהדגים ששינויים כאלה לוקחים מיליוני שנים.
^^^תן לי ביולוג אבולוציוני *אחד* שאומר שמעכבר יצא סוס.
בני האדם הם חלק ממשפחת קופי האדם (apes), אנו לשאר קופי האדם חולקים מספר תכונות אנטומיות ו אנחנו חלק מאותו קלייד (ענף אבולוציוני).
יש עדויות חותכות וברורות לכך שאנחנו קופי אדם ושאנחנו לשאר קופי האדם חלק מאותה שושלת אבולוציונית.
לגבי העניין עם השימפנזים, הם המין החי הקרוב אלינו ביותר אך כמובן שיש בינינו הבדלים, אנחנו התפצלנו אחד מהשני לפני שישה מיליון שנה.
ועל מה אתה מדבר עם נוצר או נברא כאדם? אנחנו נולדנו כאנשים מהרחם של אימנו, המילה 'נברא' לא מתאימה כאן ולא הייתי משתמש במילה 'נוצר' כדי לתאר את ההתפתחות העוברית.
מעכבר לא יצא סוס
שואל השאלה, אם תאים משתכפלים ונגרמים שינויים מסוימים, קטנים ככל שיהיו. מה אתה חושב שיהיו התוצאות לאחר כמה מיליארדי שנים? שינוי הוא שינוי, והמון שינויים גורמים להבדלים משמעותיים. אף אחד לא חושב שמעכבר יצא סוס. אבל ה"עכברים של פעם", עברו המון שינויים, וחלקם הם היום סוסים. חלקם קופים, חלקם יונקים אחרים, וחלקם עכברים בני ימינו. אבל כל היונקים החלו כאותו אב קדמון דמוי עכבר, ועברו המון שינויים, מה משנה גודל השינוי הספציפי אם יש המון כאלו? הדוגמה שלי היא לצייר ריבוע, ובכל שעה לצייר קו שמחובר לריבוע לפחות בנקודה אחת. לאחר שנה, האם יהיה לך ציור של ריבוע?
עיניים לא יצוצו לנו בגב. אבל הן גם לא צצו לנו בפנים, זו פשוט לא הדרך בה האבולוציה עובדת. בתור מישהו שכל כך החלטי בדעתו לגבי הנושא, חסר לך ידע רב, למה לא ללמוד קודם ואז להחליט? שום דבר לא צץ פתאום, אלא מתפתח במשך שנים. אז למשל בדוגמה שלך, בהחלט ייתכן שתיווצר מוטציה שתגרום לתא בגב שלך להיות רגיש יותר לאור. אם לתכונה הזאת יהיה יתרון הישרדותי, אולי בעוד כמה מיליוני שנים יהיו לנו עיניים בגב, אבל זה כמובן לא המקרה, ותא רגיש לאור בגב לא יהווה יתרון הישרדותי. כך שאולי מוטציות כאלו מתרחשות, אך אין להן איך להיטמע בכל המין האנושי, ולכן לא יהיו לנו עיניים בגב.
זה לא משנה במה אתה יכול לחזות, אלו דברים שמאוששים את התאוריה, אבל היא כמובן לא מסתמכת עליהם. אנחנו גם לא יכולים לחזות באלוהים ואתה מאמין שהוא קיים. אני לא מתכוון לראות את דמותו, אין צורך בכל התירוצים הדתיים לגבי מיהו ומהו. הכוונה היא שאנחנו לא יכולים לחזות בבריאה, אין שום דבר שנברא בימינו, לא קטן ולא גדול, פשוט אין. ובכל זאת אתה מתעקש שכל דבר שקיים נברא.
איפה קראת שלא יודעים? אחפש את הפרטים, אבל ללוייתן יש אב קדמון משותף עם ההיפופוטם למיטב ידיעתי.
^^כן, יש להם אב קדמון משותף מלפני בערך 50 מיליון שנה, ואני חושב שיש לנו ידע לגביו, לא בטוח באיזו רמה.
מה שאתה אומר כלל לא קשור לאבולוציה, יצורים לא מולידים חיות אחרות לגמרי או מגדלים איברים שלמים ובטח שלא *בשביל* לשרוד, יש בתוך אוכלוסייה מגוון טבעי הנובע בין היתר ממוטציות (לכל אחד יש עשרות מוטציות ייחודיות) וזרימת גנים (גנים שעוברים מאוכלוסייה אחת לשנייה בגלל 'נישואי תערובת' או 'התבוללות'; בחרתי בשמות האלה כי יותר קל להבין ככה את המושג).
היצור צריך להתמודד עם גורמים מגבילים, גורמים המגבילים את סיכוייו להמשיך את השושלת הגנטית שלו, כמו שטח, משאבים, טורפים, מחלות וכו'... ואם בתוך המגוון הזה לבעלי התכונות השונות יש סיכוי שווה לשרוד ולהביא צאצאים אז תהיה התפלגות אקראית של התכונות (מהסיבה הזאת באירלנד יש המון ג'ינג'ים, באופן אקראי יצא שהגנים לשיער ערמוני התפשטו יותר מאחרים), אבל אם התכונות לא נותנות סיכוי שווה להמשיך את השושלת, למשל פרפרים עם כנפיים בצבע מסויים מצליחים להסתתר יותר טוב מאשר כאלה עם כנפיים בצבע אחר, אז אלו עם הסיכוי הגדול יותר יהפכו נפוצים יותר עם הזמן - כי אלו עם הסיכוי הקטן יותר לא יעברו באותה כמות לדור הבא, כי יש להם סיכוי קטן יותר... אותו יתרון בהמשך השושלת לאו דווקא חייב לעזור בהישרדות - תכונה מושכת גם תעזור להמשך הדורות וגם עזרה למשפחה שכן קרובי משפחה גם נושאים את אותם גנים שגורמים לך לעזור להם.
כל אלה גורמים לשינוי בתדירות הגרסאות של הגנים (שנקראות אללים, לכל גן יש גרסאות שונות) ולזה אנחנו קוראים אבולוציה.
השינוי הזה בתדירות האללים יכול לגרום לשינוי בשכיחות של תכונות מסויימות באוכלוסייה (אם גנים לשיער ג'ינג'י הופכים נפוצים אז עם הזמן יהיו יותר ג'ינג'ים), ושינויים אלו יכולים להצטבר עם הזמן ולהפוך לשינויים גדולים יותר.
בעזרת עקרונות דומים יצרנו זנים שונים מאוד של חיות לצמחים מבויתים, אלא שהתהליך הביות במקום גורמים מגבילים של הסביבה אנחנו אלה שבררנו מי יתרבה ומי לא.
בתהליך הזה, במשך מיליארדי שנים, כל המינים הקיימים כיום הסתעפו משושלת יחידה. כמו שתוך מאות שנים יכולנו ליצור זנים שונים של צמחים ובעלי חיים (כרוב, צנון וברוקולי הם למעשה זנים שונים של צמח אחד!) במשך מיליארדי שנים התפצלו כל המינים הקיימים כיום מאותה שושלת.
אל תכליל בבקשב אני אתאיסטית ולא מאמינה שאנחנו מקוף.
אני אגיד את זה באנגלית כי אין לי מושג איך לרשום את זה באנגלית

יש אנשים שהם אתאיסטים ו Evolutionists ויש כאלה שהם רק אתאיסטים
^כן, אבל זה לא כאילו האתאיסטים מתחלקים לדרוויניסטים ולא-דרוויניסטים...
פשוט יש אנשים שמכירים בכמות המכריעה של העדויות והראיות בעד האבולוציה, ויש מי שלא.
זה נפרד לגמרי מאתאיזם, רק את זה צריך לדייק.
הידעתם שיש לחולדה 90% דנ"א כמו של בנאדם? טוב האמת שאין לי מושג אם זה נכון שכחו מה שאמרתי חח
הדנא שלה קרוב מאוד אלינו אבל לא עד כדי כך כ 90% לול
כל ענייני האחוזים לא ממש משנים יותר מידי, כן זה נכון שאנחנו חולקים מספר גדול של גנים עם שימפנזים ודומים יותר גנטית לאלה הקרובים אלינו אבולוציונית, אבל למען האמת אי אפשר באמת לשים אחוזים על זה - יש גנים שחורים על עצמם כמה פעמים במין אחד ומספר אחר (או פעם אחת) ביצור אחר, יש כאלה שיש להם כמה בסיסים שונים אבל חוץ מזה מאוד זהים, יש כאלה שהם אותו גן אבל הפוך או מחולק לחלקים וכו'.. את הגנים הבעייתיים לא ממש סופרים באחוזים ופשןט משווים את הבסיסים של אלו שיותר קל לבחון ורואים כמה בסיסים חנקניים בבני אדם תואמים לאלה של יצורים אחרים.
אז האחוזים הללו לא יהיו מדוייקים אף פעם, כי אין דרך ברורה להשוות אותם. מה גם שלפעמים הבדלים קטנים בגנום יותר דרמטיים מאשר הבדלים גדולים, זה תלוי בגן ובהבדל עצמו.
אפשר לראות את הדמיון בינינו לעצורים אחרים ולבנות עץ אבולוציוני אפילו על בסיס הגנים אבל האחוזים לא אומרים כמו שזה נראה.
היא דווקא כן. לא באנו מהקוף אלא יתפתחנו מהקוף