12 תשובות
כי זה באמת לא נחוץ. סיפור נחמד, הגזימו עם הכמות שנים שלומדים את זה.
יש כאלה שפשוט חושבים שזה כפייה דתית ללמוד תנך כי יש כאלה שלא מאמינים בכלל
אני חושבת שזה עדיין חשוב, זה סיפורים מעניינים, זה מפתח את המוח, והמון מהסיפורים שם בכלל אגדות.
זה גמו ללמוד ספרות סוג של
לא זה לא, אולי בעינייך
אם אני אתאיסט ואני לא רוצה להאמין בתנ"ך, למה להכריח אותי? אל תקבעי שזה השורשים של מדינת ישראל, זה השורשים של מדינת ישראל בעיניי מי שמאמין בתנ"ך.
יש שיגידו שהתנך לא באמת קרה, אבל בתכלס גם אם אתה אתאיסט ולא מאמין באלוהים אפשר ללמוד הרבה מהספר הזה, הסיפורים שכתובים שם נחקרים על בסיס יומי על ידי ארכיאולוגים שמשתמשים במידע שכתוב שם במציאת מגילות, מנהרות, ישובים עתיקים, אוצרות ועוד, יש לא מעט דברים שכתובים בספר התנך שקיימים במציאות ועזרו לנו לאתר הרבה ממצאים חשובים.
כי זה לא יועיל לי בחיים
אני מאמינה שצריך ללמוד תנך
ארץ ישראל היא מדינה של יהודים,
אתה צריך לדעת את הסיםור שעליו מבוססת היהדות
מעבר לזה יש הרבה סיפוריים בדיוניים,העץ הנדיב, הסיפור של נרקיס והרבה מאוד דברים מהמיתולוגיה היוונית, בסופו של דבר מביאים מוסר השכל שמביא לך ערכים וידע, לא כל דבר צריך להיות אמיתי בשביל ללמוד ממנו, ובסופו של דבר הרבה דברים שכתובים בספרי התנך נמצאים גם כיום כמו שכתבתי בתגובה הקודמת, ללמוד על העבר שלך והיסטוריה של העם שלך זה דבר חשוב, לדעתי אדם צריך לדעת מאיפה הוא בא אם הוא רוצה להתקדם אל העתיד, ואי ידיעה זו סוג של בורות, גם אם אלוהים לא אמיתי מבחינת אדם אתאיסט, יש לא מעט סיפורים ממלאי השראה בתנך למי שמחפש, סיפורים על אהבה, בגידה, שנאה, אמונה, מכל אחד מהסיפורים האלו אפשר לשאוב חלק בחיים, וללמוד מחכמי עבר.

בגלל זה לא משנה אם אדם אתאיסט, מאמין, נוצרי, מוסלמי, התנך זה ספר היסטוריה חשוב שמלא בסיפורים על העם שלך, וחשוב ללמוד את זה, יותר ממסיבת התה בבוסטון או משטויות שלא קשורות לעם שלנו לדעתי באופן ישיר.
כי לדעתי זה נונסנס דתי בדת שאני לא חלק ממנה ובלי הנונסנס הדתי הזה אין בגרות!!!
כי זה פשוט ספר שלא מבוסס על משהו אמיתי.
תנך לא נותן לי שום יתרון בחיים ולא עומד לעזור לי מכיוון שאני אתאיסט
אני חושבת שחשוב ללמוד אבל לא לעשות על זה בגרות
מה הקשר נשמה?
כי זה לא ככ חשוב
וכל לימודי קודש תופסים לי יותר מדי שעות מערכת וזה מעצבן כי עושים מזה אוברייטד