45 תשובות
כן
כן אבל מבוקר
כן
כן, שיבדקו רק אם הם מוכנים מבחינה נפשית לגדל ילד.
כן, לא לכולם מגיע לגדל ילדים.
כן
לא אבל אולי יעוץ חינם מפסיכולוג פעם בחודש בשביל שלא ידפקו את הילד
אנונימית
האמת,יכול להיות טוב,לא שההורים שלי לא טובים אבל יש להם גם הרבה בעיות אז לא יודע אם רישיון אבל אפשר איזה איש מקצוע שיסביר לך מדי פעם מה לעשות
אנונימי
כן, זה לא כל כך ישים כי אנשים נכנסים להריון כל הזמן, אי אפשר ממש למנוע את זה אבל תיאורטית היה נחמד, ילד זאת אחריות מאוד גדולה, אנשים צריכים להיות מוכנים וראויים
אנונימית
כן במיוחד בקטע שאסור להשכיח ילדים במכונית אז כן רישיון זה דבר טוב ככה ההורים לא ישכיחו את ילדיהם במכונית וכך ההורים יוציאו את הילדים מהמכונית
צריך לבדוק שההורים לא מתעללים בילדים או משהו כזה אבל לא חושבת שצריך חוק
מאוד מאוד
כן דחוף אבל.
אני בעד שכל זוג שרוצה להיות הורה ילך לשיחה אחת אצל פסיכולוג (ושהמדינה תשלם עליהם).
אני דייג לא יודע מב אתם שואלים
כל כך מי שאומר לא כנראה גדל עם כפית זהב בפה ועם הורים אכפתיים וטובים
אנונימית
מה
כן. יש יותר מידי אנשים שנעשו הורים והם פסיכופתים או סתם אנשים רעים שמתעללים בילדים שלהם ולא מגיע להם בכלל הזכות לגדל אותם.
אנונימית
לא יעזור, זה לא הפתרון. חוץ מזה, גם אם זה יעבוד בצורה יחסית סבירה ולא תהיה התנגדות, זאת פחות או יותר אאוגניקה, מי יקבע את הקריטריונים ועל בסיס מה? גם אם זה יהיה "מדע", בקלות אפשר לעוות מידע ולקחת מחקרים מאוד ספציפיים.
לא
לא צריך עוד פקקים .
אנונימית
כשיהיו זכויות שוות לכולם ויתנו לכולם להיות הורים אז ~אולי~ בדגש על אולי
כי בינתיים צריך משהו כדי להיות הורים ולא נותנים אותו לכולם
ממש לא.
ממש כן.
סלחו לי, אבל אני לא רוצה לראות יותר בחדשות הורים שמזניחים את הילדים שלהם, מאכילים אותם בקיא של עצמם וחונקים ויושבים עליהם כחלק מסוג של "שיטת חינוך" שההורה מאמין ודוגל בה.
אין דבר כזה. הורה שעושה דבר כזה - לכלא.
2019 - עדיין יש הורים שמתעללים, מכים, אונסים, מזניחים, וגם כאלו שהורגים (במודע, בכוונה, או ברשלנות) את ילדיהם.
הילדים האלה בסוף מקבלים טראומות עם נזק בלתי הפיך, ועלולים למצוא את עצמם ברחוב ולהידרדר לפשע.
דבר שיכול היה להיחסך אילו היינו מונעים מאותו הורה עבריין את הזכות לדור המשך. למה? כי הוא לא כשיר לגידול ילד. זה לא משחק להביא ילדים לעולם. ולכן - מי שרוצה להביא ילד שיוכיח שהוא כשיר לגדל אחד כזה.
ומי שלא כשיר - לא יביא ילד. לילד לא מגיע להיוולד להורים שלא כשירים לגידול ילדים.
מבחינה תיאורטית כן, אני בעד.
יש היום כל כך הרבה אנשים שלא בנויים להיות הורים. אנשים שעדיין ילדים בעצמם, אנשים שלא אכפת להם מהילדים שלהם, אנשים שמתעללים בהם, או לא מתייחסים אליהם, או סתם לא יודעים לחנך אותם.
אם היינו צריכים רישיון כדי להיות הורים, אנשים היו נזהרים יותר מלהביא ילדים, כי הם יודעים שאם אין להם רישיון אז או שהם יצטרכו להפיל או שיקחו להם את הילד. אנשים שכן רוצים ילדים היו צריכים ללמוד איך לגדל אותם, בדיוק כמו שמורה לומדת איך ללמד. אז הסיכויים שיתקעו ילד מול מסך 24/7, הסיכויים שילד יעבור התעללות והסיכויים שילד יקבל חינוך לקוי ירדו משמעותית.

אבל הבעיה היא שמבחינה מעשית, זה לא פרקטי. זה לא יעבוד. אם מישהי בלי רישיון נכנסה להריון, אז פשוט ניקח לה את הילד או שנכריח אותה להפיל? אם נכריח אותה להפיל, זה יהיה מזעזע, במיוחד אם היא לא מאמינה בהפלות. וזה גם יכול לפגוע בסיכויים שלה להיכנס להריון אם היא תשיג רישיון בעתיד. ואם ניקח לכל אישה כזאת את הילד, אז מי יגדל אותם ויטפל בהם? פשוט נזרוק אותם בבית יתומים חניכה שמישהו יאמץ אותם? זה יהיה אפילו יותר גרוע מהמצב היום. כמובן שאפשר להביא את הילד למישהו אחר במשפחה שיש לו רישיון לילדים, אבל אם לאישה הזאת אין משפחה או אם אף אחד לא ירצה אותו, זה לא ילך.
ומה עם זוגות שרק לאחד יש רישיון? מה עושים במצב הזה? זה מספיק?

אז בעולם מושלם כן, הייתי שמחה אם היה רישיון. אבל זה פשוט לא עובד בעולם הזה. זה לא יועיל בשום צורה.
כן .חד משמעית
כן. לכל אחד יש את הזכות להיות הורה, אבל השאלה היא כזו: האם זה אומר שהוא מתאים להורות?
לא כל אחד מתאים להורות, מהניסיון האישי שלי - ההורה צריך להיות יציב, הוא צריך עבודה קבועה, להיות אחראי ולא להוות סכנה לעצמו או לסובבים לו.

כי אני, בתור ילדה, גדלתי בבית אלים וקר; יצאתי בערך כמו ההורים שלי (קרה שמתעצבנת מאוד מהר ולפעמים מאבדת שליטה), וזה משהו מפחיד, כי ההורים משפיעים כל-כך על הילדים שלהם, שלפעמים אין להם מושג איך. והייתי רוצה, בפן האישי, שיהיה רישיון להורות כדי למנוע מעוד לחוות את מה שקרה לי.
אני חושבת שעדיף שיהיה חוק שכל ילד שנולד ההורים שלו חייבים ללכת לסדנאות וכאלה אם אפשר מישהו צמוד אז בכלל עדיף
אני מניח שאת מתכוונת לחוק כמו ברוסיה, שלפיו הורים שלא דואגים ומזניחים את ילדיהם הם יילקחו מהם בצו ביהמ"ש וההורים יאבדו את הזכות לילדים.. כן, אני בעד.
בעד מאוד מאוד!
Hell yeah.
חוק לרישיון להיות סייעת בגן, כן
כןן יש כל כך הרבה הורים שאני שואלת את עצמי איך לעזאזל נתנןו להם להחזיק תינוק שלא לדבר על לגדל אותו
רצוי שיהיה דבר כזה
לא הבנתי
כן.
לדעתי צריך רישיון לכל בן אדם שבסביבתו של ילדים (הורה,גננת,מורה וכו....)/חיות כדי למנוע התעללות
כן