9 תשובות
כן אני הייתי וזה בזבוז של זמן לומדים גאבה
אני במדעי המחשב, לא לכולם זה קל... נגיד לי זה די קשה אבל אם מתרגלים ומבקשים עזרה ושואלים זה הרבה יותר קל כרגע אני לומדת גאבה
אני עכשיו שמה
כרגע לומד סי שארפ
וhtml בקטנה
די קל
911
לדעתי זה לא קל כי כל חומר ברמת 5 יחידות הוא מאתגר, ומצד שני הוא לא קשה מידי. מה לומדים? שפת תכנות, java או #c אם אני לא טועה. לומדים מבני נתונים שונים (מערך, מחסנית, תור, שרשרת חוליות, למעשה מבנים בתכנות שאיתם שומרים נתונים/מידע/ משתנים באופנים שונים) ותכנות בסיסי בשפה.
אני שם, לדעתי אל תלכי, זה משעמם רצח וקשה.
אני שם וזה באמת קשה, תחסכי לעצמך אם את לא מכירה את הנושא, כל מי שטוב שם למד בעבר תכנות.. מתחרט על כל רגע שאני שם
זה סבבה אבל כדי לבוא עם ידע מוקדם בתכנות
אני.
זה קל, לומדים לתכנת בשפת תכנות כמו סי שארפ או גאבה. ועושים לפעמים כמה עבודות לא מאוד גדולות.
בפרוייקט שהיה לי, עשינו סתם איזה אתר בסביבת העבודה של מיקרוסופט visual studio.
מי שמתכנת בסי שארפ עובד בסביבת העבודה הזאת ומי שמתכנת בגאבה לרוב ממה שהבנתי מתכנת בeclips (מקווה שלא טעיתי בשם).

החומר התכנותי הוא לא הרבה בכלל, זה דברים שלדעתי הם מאוד בסיסיים: הגדרת משתנים, טיפוסי משתנים, פעולות חשבוניות פשוטות, לולאות, הגדרת פעולות, רקורסיה, ומבני נתונים בסיסיים: מערך, בהמשך גם רשימה מקושרת חד או דו כיוונית, ועץ בינארי(ואפילו היו נגיעות אצלנו בעצי AVL, אבל ממש לא חייבים לדעת את זה וזה כבר העשרה וטיפה יותר מתקדם).
לומדים גם טיפה אוטומטים ואפילו מוכיחים אי רגולריות של שפות באמצעות למת הניפוח ממה שזכור לי. אבל עושים את זה בצורה מאוד עילגת, אז אין מה לפחד מזה.
יש סיכוי שאפילו אנשים שלמדו את זה כבר אפילו לא יבינו על מה אני מדבר מרוב העילגות שבה לימדו את זה. (אם מלמדים את זה בבתי ספר אחרים כמו שלימדו את זה אצלנו). וגם זה נושא קטנטן שלא נחוץ עד כדי כך בשביל להצליח בבגרות ובמקצוע של התיכון.
אני נמצאת במגמה הזאת (כיתה יב)
זה קשה אבל אם משקיעים באמת -לגמרי אפשר להצליח, וממש לא צריך ידע קודם בתכנות בשביל להיות טוב בזה. לומדים הכל מ0. רוב הילדים באים למגמה בלי ידע קודם. בכיתה י לומדים בקצב איטי והחומר ממש קל, בכיתה יא מתחיל להיות קצת יותר קשה, ובכיתה יב זה באמת קשה. אבל אני בטוחה שאם תשקיעי את תצליחי.
ולמי שאמר שזה משעמם, זה מאוד אינדיבידואלי. אני לדוגמה ממש השתעממתי בכיתות י ויא, אבל עכשיו בכיתה יב החומר התחיל לעניין אותי
אם את רוצה ללמוד את זה, או לפחות לקבל טעימה מהמקצוע הזה קצת, תלכי למגמה הזאת. במקרה הכי גרוע תתחילי את המגמה ותראי שאת לא מתחברת אז תעברי מגמה. אבל אני לא חושבת שכדאי לך מראש לוותר כי אומרים שזה קשה
אנונימית