3 תשובות
לעולם את א תשיגי מידע על דברים כאלה. אלה דברם מסווגים, היחיידים שיכולים לתת לך מידע על זה, אלה אוליי התמיכה של אמ"ן וגם זה בכלל לא בטוח.
שואל השאלה:
מה עושים בתפקיד פחות או יותר, גם לזה אין הסבר? אם משתחררים, אם זה במשרד, דברים בסיסים?
חוקרת מודיעין אווירי - קבלת ידיעות מודיעיניות מגורמים שונים, ניתוחן ויצירת תמונת מודיעין המהווה בסיס להבנת יכולות וכוונות האויב. העברת המידע לגורמים המתכננים את הפעילות המבצעית של החיל, לגורמים המבצעים (טייסות טיסה) ולדרג הפיקוד. משך ההכשרה שבעה שבועות. שיבוץ במטה חיל האוויר.


חיילת חקר מודיעין - חקירת התחום המודיעיני הצבאי או המדיני באמצעות קבלת ידיעות ממערכי איסוף המידע, קריאת ידיעות מודיעיניות, עיבוד וניתוח המידע, עריכת מחקר והסקת מסקנות, כתיבת סיכומים מחקריים והפצת פרסום מודיעיני. ההכשרה תוך כדי התפקיד. שיבוץ ביחידות חיל המודיעין ברחבי הארץ ובגופי המודיעין ביחידות השדה.
לפי ''שבוז חיילים'': רוב מה שקשור בצבא למודיעין הוא בדרך כלל מרתק וייחודי, שלא לדבר על סודי ביותר. בתפקיד זה תצטרכו לחקור בתחום המודיעין הצבאי או המדיני, דרך ידיעות שנאספו בשבילכם ממקורות שונים. התפקיד כולל גם קריאת ידיעות מודיעיניות, עיבוד וניתוח המידע, עריכת מחקר והסקת מסקנות, כתיבת סיכומים מחקריים והפצת פרסום מודיעיני. תוכלו להשוויץ בסיווג הבטחוני הגבוה שלכם ובעובדה שכנראה תדעו יותר מכל חייל אחר בבסיס. לא תמיד ייצא לכם לעשות דברים מגניבים ולפעמים תתרגלו לשגרה די מהר, אבל העבודה סך הכל מעניינת.