13 תשובות
או שהוא אוהב אותה והוא סתם בחור רציונלי מאשר אמוציונלי
אנחנו אוהבים מהראש הלב הוא כלי דם
לא יודע למה הוא התכוון
שואל השאלה:
סורי על הבורות.. אבל מה זה רציונלי ואמוציונלי?
אנונימית
רציונלי זה אדם שפועל לפי היגיון בעיקר
אמוציונלי זה אדם שפועל לפי רגשות בעיקר
קרה לי עם אקסית שלי. חשבתי שאני אוהב אותה אבל בשלב מסויימם הבנתי שאני לא באמת אוהב ואף פעם לא אהבתי וזה היה סתם כדי להסיח את עצמי ממה שעבר עליי אותה תקופה. אמרתי לה את זה ולצערי היא לא קיבלה את זה יפה. אני חושב שזה הדבר הנכון לעשות מאשר להעמיד פנים
כן.
אם ללכת עם הראש במקום עם הלב זה לא הגיוני אז מה כן הגיוני?!

זה גם ממש לא אומר שהוא לא אוהב אותה.

אני גם אתן דוגמה כדי להסביר למה זה דבר טוב: מישהו אוהב מישהי והוא חבר שלה, אבל הוא מאוד נפגע ממנה כל הזמן והוא סובל איתה. הרגשות שלו (הלב שלו) אומרים לו להישאר איתה כי הוא אוהב אותה, אבל ההיגיון שלו אומר לו שזה מזיק לו ושכדאי לו להיפרד ממנה. מה כדאי לו לעשות, להמשיך להיות חבר שלה?
שואל השאלה:
ואם זה במקרה שזה בגלל ההפרש גילאים?
אנונימית
^ א. אז...? מה השאלה?
ברור שזה הגיוני שאם מישהו חושב שהוא צריך להיפרד ממישהי אז הוא יפרד ממנה.
את שואלת אם זה מוצדק? את שואלת אם זה בסדר? את שואלת מה דעתנו על המעשה הזה?

ב. "הפרש גילאים" זה לא ממש הסבר. צריך להבין מה בדיוק מפריע לו בהפרש הגילאים בשביל להתייחס לזה.
שואל השאלה:
הוא כאילו נפרד ממנה בגלל ההפרש גילאים הוא אמר שזה בלתי אפשרי כי אם הוא ירצה להתחתן עוד שנתיים שלוש ומה אם הוא ירצה לטוס.הרי אני חברה שלו הוא ירצה לטוס איתי אבל אם איזה כסף בדיוק? סבבה הוא ישלם עליי פעם פעמיים. זה לא הקטע הקטע הוא שהוא לא יכול לספר לחברים שלו שאנחנו ביחד כי יכולים להכניס אותו לכלא.. אז הוא אמר לי שהוא חושב על זה הרבה ושהפעם הוא החליט ללכת עם הראש ולא עם הלב. אז אני שואלת אם זה נשמע סבבה כי יש לכל הבעיות האלו פתרונות ואני אמרתי לו את זה. אני אישית חושבת שאם באמת היה חשוב לו הקשר שלנו הוא היה מנסה לפחות. יש כן זה כן יהיה יותר קשה מקשר רגיל בגלל ההפרש גילאים אבל בסופו של דבר זה כן אפשרי
אנונימית
בעיקרון קשה לי להגיד, זה מסובך... קשה להבין בדיוק מה הולך לבן אדם בראש (אפילו שהסברת, אבל עדיין אני בטוח שעל כל דבר ממה שאמרת יש לו הרבה מחשבות שאני לא יודע), קשה לדעת בדיוק איך הוא מרגיש וכמה זה מקשה עליו.
אני גם לא בטוח אילו פתרונות את מציעה.

אם בכל זאת אני צריך להביע דעה, אז זה לא נשמע שהבן אדם מאוהב בטירוף. אבל זו רק דעה שלי, וגם אני לא יודע את כל הפרטים.

אם את רוצה להמשיך להתייעץ אז בכיף. אני פה.
שואל השאלה:
אני יכולה לשלוח לך הודעה בפרטי?
אנונימית
אסור לי להציע את זה פה בתגובה, אבל תביני לבד.
לדעתי אם זה בגלל הפרש הגילאים אז זה דיי מוצדק, כלומר את לא יכולה להאשים אותו שהוא לא רוצה לעבור את כל זה , לחכות ולעבור את כל הדרכים הקשות בשביל הקשר הזה(הוא כנראה יהיה היחיד שיסבול יותר) ,לא מתאים לכולם סהכ, גם אני נגיד אחשוב קודם בהגיון אם כדאי לי להתקדם עם מישהו בקשר כשידוע לי שיש משהו שכן מפריע ליחסים כבר מראש.
מה שכן אני מסכימה זה שאם הבן אדם היה כל עולם ועולמי אז כנראה שהייתי עושה בשבילו הכל , כי זה אומר שהייתי מאושרת גם לעבור את כל זה.