13 תשובות
כן זה שיתוק שינה
המוח שלך ער אבל הגוף ישן.
שיתוק שינה הכל טוב
שיתיק שינה, היה לי ביום שני
תרגע זה לא נורא
כן זה שיתוק שינה ואין ממה להבהל זה קרה גם לי כמה פעמים, הכל בסדר
שואל השאלה:
הקטע זה שזו פעם ראשונה שלי,
איך זה שמדמיינים דברים?
מישהו יודע להסביר?
זה נשמע כמו שיתוק שינה, אם היית מנסה לזוז לא היית מצליח. בשביל להסביר לך למה יש הזיות אסביר קודם למה זה קורה... בכל מקרה אם אין לך כוח לקרוא הרבה תקרא מפסקה רביעית.

אז כל לילה לפני השינה/כניסה לשלב החלימה, המוח בודק אם אתה ער או לא. הוא בודק את זה על ידי עקצוצים, דגדוגים, תחושת נמלים, תחושת רטט, כל מני צורות וכו' ואם אתה זז או מגיב לזה המוח יודע שאתה ער ולכן לא ממשיך בתהליך. אם אתה לא מגיב, לא זז אז המוח יודע שאתה לא בהכרה, כלומר מתחיל להירדם (קשה להתעלם מכל הבדיקות לאורך זמן) ואז המוח משתק את כל השרירים. למה? כי המוח לא מבדיל בין מציאות לדמיון (הוכח מדעית). הוא משתק לך את כל השרירים בשביל שלא תבצע את פעולות החלום במציאות. השיתוק משתחרר כמה דקות לפני שאתה מתעורר. זה קורה כל לילה, 3-5 פעמים בלילה, רק שאנחנו לא בהכרה שזה קורה.

לפעמים המוח מתבלבל, או בגלל הפרעות שינה או שהוא פשוט מתבלבל וקורה מצב שאתה מתעורר והשיתוק לא השתחרר. יש גם דרכים להיכנס לזה בצורה מכוונת, אבל לא רלוונטי. בכל מקרה, כל שיתוק שינה נמשך בערך שתי דקות למרות שההרגשה יותר, המוח בסוף מבין שאתה ער ומשחרר את השיתוק.


לגבי ההזיות, זה קורה בגלל שאתה נמצא במצב שאתה חצי במציאות וחצי בחלום. כך שאתה יכול לראות את החלום נבנה מול העיניים שלך. אבל כל ההזיות המפחידות מתרחשות בגלל הפחד, אם תצליח להירגע אתה תראה שההזיות יהיו חיוביות.

בנוסף חלק מההזיות נגרמות עקב כך שלמוח אין הסבר לסיטואציה מסוימת. לדוגמה, רוב האנשים מרגישים לחץ בחזה ואז רואים שד או את מלאך המוות שמנסים להרוג אותו. הלחץ מהחזה מתרחש עקב שיתוק של כל השרירים, למוח אין הסבר ללחץ הזה, הוא מנסה לייצר סיבה ללחץ הזה וזאת הסיבה שאנשים רבים רואים את מלאך המוות או שד.

אז עכשיו שאתה יודע איך זה עובד, אין לך בכלל ממה להילחץ! אח תדאג זה טבעי לגמרי, הכל גם הוכח מדעית אין לך ממה לפחד.
שואל השאלה:
הקטע זה שאני לא מפחד/פחדתי
התרגשתי, זו פעם ראשונה שלי
קרה לי גם אותו הדבר כמו שקרה לך,
אבא שלי נכנס לחדר עמד לידי,
יצא בצעדים מפחידים כאלה,
ואז אמא שלי נכנסה אותו הדבר עם צעדים מפחידים,
עמדה לידי, אמרה משהו ויצא גם בצעדים מפחידים.
זה כיף ומפחיד בו זמנית
קרה לי זה אחד המלחיצים ככ פחדתי
גם לי זה קרה ,אבל בלי הזיות,לקח לי כמה שניות להבין שזה שיתוק שינה והגבתי באותה צורה-התלהבות,ממש פחדתי לחטוף את זה אבל זה לא היה נורא כל כך.
אנונימית
זה שיתוק שינה פעם הבאה אם יקרה לך תגיד בלב "שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד"
ויעבור לך מיד מניסיון.
שיתוק שינה
זה קרה לי פעם פעמיים אבל בעיניים עצומות, הרגשתי כאילו אני ערה אבל הגוף שלי ישן, כאילו אני לכודה בגוף שלי ואני לא יכולה לפתוח את העיניים, נשמע כמו שיתוק שינה? גם לא כל כך יכולתי לנשום