12 תשובות
יש לי דה ז'ה וו רצח
שמי שרוצה יתגייס, מה יעזור לצבא אנשים שלא רוצים להתגייס וסתם יעשו באלגן? (מסכימה שזה אגואיסטי מצידם)
גם אני מסכימה לגמרי. לא מדברת על אלה שיש להם מחלות או בעיות נפשיות וכו.
בחייאת, המצב הבטחוני לא משהו. לדעתי לא להתגייס כי לא רוצים זה פשוט אגואיסטיות. אם אתה יכול, תתרום- זה מערכת ענקית שכל תפקיד חשוב.
אם אנחנו לא נשמור על עצמנו ונגן על עצמנו, אף אחד לא יעשה את זה בשבילנו.
לא, זה לא בזבוז שנתיים או כמה שלא יהיה מהחיים. עם גישה נכונה, זה חוויה מדהימה למרות הקשיים. מכירים אנשים חדשים, נחשפים לדברים חדשים ומתמודדים עם מצבים שברגיל לא היינו מתמודדים איתם. לרוב הצבא גם מבגר ומכניס קצת פרופורציות ושכל.
את צודקת, ולא צודקת באותו זמן.
אלה עם המחלות, באמת שזה סופר מוצדק מעייני. אי אפשר לעשות משהו שאתה לא יכול לבצע פיזית. פשוט אי אפשר. איך תשלחי מישהו עם נכות לשדה קרב? או מישהו עם נכות לעבוד במערכות מחשבים? פשוט אי אפשר פיזית.
לגבי החרדים? סופר מסכימה איתך. לדעתי זה שהם לא מתגייסים זו בושה גדולה מאוד.
אלוקים בטח נורא שמח שאת מייצגת אותו ואת רצונותיו. מתי דיברת איתו לאחרונה?? לדעתי אלוקים אוהב ששומרים על תורתו ומצוותיו ובצבא האופציה הזאת מאוד מורכבת וקשה להשגה.
את צודקת אני למדתי בישיבה ועזבתי אבל עדיין יש לי חברים שאלתי אותם אם הם עושים צבא אם אמרו לי למה אני עושה צבא אבל חברים שלי בסדר מצידי שלא יעשו צבא אבל לפחות שיתפללו עלינו שהכול היא בסדר אבל יש כמה ילדים שהם בישיבה ולא לומדים ולא מתפללים אותם צריך לקחת לצבא אם במילה לא לומדים לא מתפללים
קודם כל את מקסימה ואני בדעה איתך לגמרי...

אני אגיד משהו על הדתיים...יש נטייה להכליל אותם ןלהגיד הם לא מתגייסים והם לוקחים לנו את המיסים ויורקים על ילדות שהולכות עם המרפקים בחוץ
אבל תעשי את ההפרדה.. פה את מדברת על דתיים מאוד קיצוניים ולא על רוב הדתיים
תדעי שאחוז גדול מהאנשים שחותמים קבע, אנשים של יחידות מיוחדות ( שייטת, מגלן, מטכל ועוד ועוד...) הם אנשים דתיים שאוהבים את הארץ יותר מרוב האנשים שאני מכיר...ומוכנים להקריב את חייהם בלי ספק בכלל בשביל המדינה

ואני אגע במשהו יותר חשוב.. אנשים שלא מתגייסים
בואו נעשה תהפרדה...רוב האנשים שלא מתגייסים זה לא מהמקום של קשה לי אני לא אצליח להתמודד עם המסגרת זה יותר בא מהמקום של "מה יוצא לי מזה", "זה בזבוז של זמן לא חבל?" או בהכי נפטץ היום כולם על הז** אני רוצה שקט
אז תפסיקו לדחוף פה בכל תשובה שניה שיש אנשים עם סיבות מוצדקות
ועכשיו אגע באנשים עם הסיבות המוצדקות...כמו לדוגמא אנשים שלא יכולים לישון מחוץ לבית או לא יכולים עם האוכל של הצבא או שמסגרות מכניסות אותם לדיכאון ועוד ועוד... אין בעיה הכל בסדר...כל סיבה כזאת יכולה להיות אמיתית ומוצדקת...אבל מפה ללא לתרום כלום למדינה שלנו בין אם זה להתגייס ובין אם זה לעשות שירות לאומי פשוט בושה...וככה זה רוב האנשים היום. אנשים שלא מתגייסים הם בדרכ אנשים שגם לא עושים שירות לאומי. ולמה זה קורה? כי לא אכפת להם פשוט...

דעתי האישית מי שלא תורם למדינה בשירות צהלי או שירות לאומי הוא בושה ולא צריך לגור פה
ולחלק זה ישמע רע באוזן כי זה נשמע קצת קיצוני אבל ככה זה
המדינה שלנו זקוקה לתרומה הענקית של האזרחים כי אין מה לעשות אנחנו לא מדינה נאהבת בעולם ואנחנו לא מדינה על משאבים וערימות של כסף

אז די להתכחש...באמת אין לנו ארץ אחרת ומי שבאמת רוצה לחיות ולגור כאן שיתן יד כי בזכות היד הזאת יש לנו ארץ...

(זה נשמע מילים גדולות ומפוצצות כמו של איזה נאום של ביבי אבל זה נכון)
לא מסכים על הדעה על הדתיים.
בלי להכליל אני חושב שלדתיים ממש לא מתאים להיות בצבא, הם אגואיסטים שנגד העם של עצמם, שלא יתגייסו מספיק הבעיות שלנו עם הערבים ועם עצמנו עוד שמים לנו אותם על הראש? לא תודה.

בקשר לעניין השני על אנשים שלא רוצים להתגייס בלי סיבה, צבא זה מסובך ומורכב אבל באותו הזמן הוא עוזר לך להתייצב בחיים ולהבין את החיים במיוחד בארץ שלנו.
אבל מצד שני אלה שלא רצו להתגייס לא יתרמו גם ככה כלום, אני מדבר על אנשיםשאני מכיר אישית. כי להיות ביומיות ולעבוד במשרד זה ממש כמו עבודה עם שכר פחות ממינימום, למרות שבתכלס זה גם הצבא וזה גם "תורם".
אבל כל אחד והדעה שלו, וזו הדעה שלי.
מה ש"אדם פשוט" אמר.
וואי רק שתדעו לכם שלא כל אחד יכול להתגייס יש אנשים שנשברים ורוצים לברוח מהצבא כי המסגרת קשה ולא מתאימה, וזה לא רק החרדים. אז כל אחד עם החשבון נפש שלו ותפסיקו לשאול למה הוא לא מתגייס ולמה הוא לא ככה, כי אתם לא במקום שלהם.
חוץ מיזה שיש לנו מספיק חיילים ברוך ה' וישראל בתחום הצבאי מסתדרת גם ללא אלה שלא התגייסו.
אתם מתעסקים בטפל ולא בעיקר ... אחוז ניכר של חיילים לא מתגייסים בגלל שהמסגרת המחורבנת הזאת לא יודעת להתנהג בהתאם לחיילים שלה וזו התוצאה - אנשים לא מתגייסים. אנשים אשכרה נכנסים לכלא כדי לפרנס תמשפחה שלהם,כי עד שכל דבר זז בצהל זה מיליון שנות אור,אז אין מה לעשות... נכנסים לכלא. אמא צריכה עזרה בבית. ליקויים חמורים בכל גרם במערכת שמובילה אותנו,החיילים,לתהות איך מערכת כזאת משומנת מחליקה במדרון שנראה הכי בטוח לנו ... החיילים. לגביי דתיים,חרדים ... חלאס. באמת מיצינו תנושא הזה. joy מה קשור אגואיסטים מה? נגד העם ? פשוט תשתוק אם אין לך מה להגיד בנושא.
אני אמנם מגיבה מאוחר מידי.. אבל אני מעדיפה שירות לאומי מהסיבה היחידה שיש לי פרופיל נמוך שמאפשר לי רק עבודות משרדיות וג'ובניקית.. אז במקום להגיש קפה או לא לעשות משהו מועיל אני מעדיפה לעשות משהו מועיל במסגרת שירות לאומי .משהו שיכול לפתוח לי אופקים ובאמת להועיל במשהו ולא סתם להגיש קפה או לשבת כל היום במשרד עם רגליים על השולחן.
אנונימית