9 תשובות
שואל השאלה:
כבגרות חובה התכוונתי
אנונימית
אני. אני פשוט שונאת תנך.
שואל השאלה:
יש משהו במה שאת אומרת אבל למה דווקא בגרות?
אנונימית
אני
לא הייתי מתנגדת אבל לאו דווקא תנך אין לי שום סיבה ךרצות אץ זה חוץ מהעובדה שאני שונאת תנך, זה סתם מקצוע כמו כל מקצוע
אני בעד הביטול לימוד התנ"ך כפי שמלמדים אותו בבית ספר חילוניים. חוץ מזה שמדובר בלימוד שלא בקדושה ובלי כיסוי ראש ומהמלמדים הלא ראויים, יש הרבה סילופים שמביאים לידי כפירה.
barn, כתבת מלא שטויות. אף אחד לא אמר לך להאמין באלים, חס ושלום, להפך התורה אוסרת להאמין באלילים. ואלימות והשנאה שיש בתנ"ך מדובר בעמים שהם ראויים לאותה שנאה והאלימות. האיוב וודאי שהיה צדיק והוא וודאי לא היה מטיל ספק בקיומו של אלוקים חס ושלום, אלא עמד בנסייון. "כפייה דתית" (לימוד התנ"ך בבי"ס חילוניים) - זה לא מטעמים שהסברתי. עיינו בשאלה ששאלתי בהקשר זה בקישור המצורף.
אז זהו, שרק הקב"ה הוא האלוקים האמיתי. שום אלוהים (שחוץ מה' יתברך גם ככה לא קיים שום אלוהים) לא התגלה לעיני על העם. רק עם ישראל שמע את קולו של אלוקים במעמד של כל העם. דבר כזה לא קרה לשום עם אחר (אם היה ניתן "להמציא" כזה "סיפור" - גם דתות אחרות היו עושות את זה, אבל אין).
לא הבנתי, יש עבירה ויש עונש. מי שמתנהג נגד רצונו של ה' בוודאי שהוא יענש קשות? ה' - הוא מלך ומי שמורד במלכות חייב מיתה. זה נקרא "אכזריות", חס ושלום? ככה זה בכל מלכות... אלוקים הוא השופט של כולם ולא אתה תשפוט אותו. וכן, אני מודע לזה שאנחנו המיעוט מכל העמים וזאת המעלה שלנו שדווקא אנחנו זכינו להיות העם הנבחר מכל העמים. התורה עצמה אומרת לנו את זה: "לֹא מֵרֻבְּכֶם מִכָּל-הָעַמִּים חָשַׁק יְהוָה בָּכֶם וַיִּבְחַר בָּכֶם כִּי-אַתֶּם הַמְעַט מִכָּל-הָעַמִּים" (דברים ז, ז).