7 תשובות
אני מניח שתלוי מי, אבל בעיקר תומך בה
שואל השאלה:
מזאת אומרת תלוי מי?
אנונימית
תלוי מה הקשר שלי אליה, מה אני יודע עליה עד עכשיו, וכל זה
אני הייתי אנורקסית אבל היו פעמים שדיברתי עם אנשים שהם גם אנורקסיים וגם חבר קרוב, אין לך ממש דרך לעזור להם כי זה הרבה יותר עמוק מאוכל, הם צריכים פסיכולוג ממש טוב ודיאטנית טובה שיוכלו להבין שהפרעות אכילה זה לא באמת אוכל, להיכנס למרפאות אכילה ובתי חולים זה לופ שהיא לא תוכל לצאת ממנו. דבר אחד על בטוח אל תכריחי אותה לאכול בכוח, פשוט תתמכי בה, תקשיבי לה, באמת תהיי שם בשבילה ואל תתני לה להיעלם ולברוח מהחברות שלכן.
אנונימית
והכי חשוב תראי לה שאכפת לך ממנה ושהיא חשובה
אנונימית
הייתי חושבת שזה דיי עצוב שהיא נכנסה לזה (לא מרחמת עליה, אני יודעת שהרבה אנשים לא אוהבים שמרחמים עליהם). יכול להיות שהייתי מופתעת או משהו, אבל זה תלוי במי זאת.
אם זאת מישהי שקרובה אלי, הייתי אומרת לה שחבל שהיא לא שיתפה אותי קודם, כי אחרת הייתי עוזרת לה (חברות שלי יודעות שהן יכולות לסמוך עלי בקטעים האלו, רובן (לא שיש לי הרבה XD) מתייעצות איתי המון על הכל)
היית שואלת אם היא צריכה עזרה או לדבר על זה, לפעמים אני חוקרת אותן כשאני רואה שהן צריכות להוציא מידע אבל לא מצליחות לשתף (ורוב הפעמים כשזה קורה הן מודות לי אחר כך '^^ אחרת לא הייתי ממשיכה עם זה, אבל זה עדיין תלוי עם מי אני מדברת. לפעמים עדיף לתת להן להיפתח בעצמן), כנראה הייתי משתפת את החוויה שלי מכיתה ו שלמזלי עצרתי את זה לפני שזה התפתח לאנורקסיה, הייתי אומרת שאני כאן בשבילה.
אני יודעת שעם הפרעות נפשיות כאלו ממש לא כדאי לכעוס ולא כדאי ללחוץ יותר מידי לצאת מזה, צריך להיות אוזן קשבת ולהרגיע בעיקר.
הייתי משתדלת לתמוך.
הייתי מחבקת אותה ואומרת שהיא מדהימה ושאני פה לכל דבר