15 תשובות
כן,את חוששת מסטיגמות
ErO
אל תקשיבי למה שאנשים אומרים, אם את מאמינה מאוד ואת מרגישה שזה נכון בשבילך, תחזרי בתשובה. אני מבינה שאת חוששת אבל אל תתני לזה להשפיע על ההחלטות שלך.
חוששת מסטיגמות ודעות קדומות , זה הגיוני.
אבל לעתי פשוט תשימי על כולם פס ותהני לחיות בדרך של האמונה שלך כל עוד היא לא פוגעת אנשים אחרים.
בהצלחה אגב ^^
יש המון אנשים שחזרו בתשובה ונכון שזה לפעמים קשה אבל תעשי מה שמרגיש לך נכון כי חיים פעם אחת ואת לא רוצה לבזבז את הפעם הזאת על משהו שאת לא מרגישה שנכון לך אז אל תשימי על מה שאנשים אומרים ואל תפחדי רק תעשי את מה שמרגיש לך נכון בשבילך
את מאמינה שאת רעבה, אבל פוחדת לאכול סטייק שלא יחשבו שאת שמנה שגורסת אוכל.
עד מתי את תקשיבי להם ותרעבי יקירתי?
לא, את צריכה להתרכז במה שה' צוה עלייך ולא מה אנשים הפוקרים שבעצם הם אמורים להתבייש ולא את, חס ושלום. לא לחינם הרמ"א כתב בתחילת הגהותיו לשולחן ערוך את הדבר הבא: "ולא יתבייש מפני בני אדם המלעיגים עליו בעבודת השי"ת" (אורח חיים, סימן א, סעיף א, הגה).
זה ניסיון, מניעות. ה' נתן לך את המניעות האלה כדי להגביר בך את הרצון וכדי לוודא שלא סתם תעשי בשביל ה"קטע". זה אמנם קשה, אבל זה כל הקטע של ניסיון
החשש שלך מוצדק.
את באמת לא נשמעת ספקנית..
תחקרי את העניין לעומק לפני שאת סתם חוזרת בתשובה.
אנונימי
תעשי מה שבא לך... בחירה חופשית.
אבל את צריכה להיות מודעת לזה שזה פשוט שטות גמורה. מישהו עם זקן שיושב בשמיים ושולט על העולם? אנחנו ב2018... תתבגרו..
אנונימי
^ לכתוב דברים כאלו זה באמת שטויות. הקב"ה הוא לא גשמי ואין לו זקן, כמובן. אכן, אנחנו ב-5778 לבריאת העולם ומציאות ה' ושליטתו בעולמו אינה אמורה להשתנות בשום זמן,ב חס ושלום.
אם את באמת רוצה לחזור בתשובה את יכולה , תלכי אחרי הלב שלך, ובבקשה מי שלא מאמין, כן אני יודעת שרוב פה זה נשמע מוזר , אבל תנסו לקבל את זה. הכוונה לאנונימי פה .
שואל השאלה:
אנונימי אתה מבין שזה לא מישהו זקן ששולט בעולם אלא שזה דבר הרבה יותר מורכב מההבנה של האדם..
אנונימית
אז זה מישהו מורכב אוקיי
זה עדיין מוזר
אנונימי
תעזבי אותו, תתעלמי ממנו, אל תתני יחס לאנשים שלא מכבדים את האמונה, רק לאנשים שכן מכבדים אותה, אפילו יש פה אתאיסטים שכן מכבדים את זה , עזבי שיחשוב מה שבא לו, אל תתחילי לריב אתו, מניסיון, אם מישהו לא רוצה להבין או לכבד את האמונה שלך, הוא לא שווה יחס.נו ואני למדתי לנסות לקבל את חוסר אמונה של אתאיסטים פה למרות שזה עדיין מוזר לי, מישהו אמר שזה היה קל ? לא, אבל אני הבנתי שזכותכם לא להאמין אז וויתרתי על המירוץ להחזרת אמונה שלכם, האמת שלא אכפת לי מכל זה שאתם לא מאמינים, מה שכן אכפת לי שקומץ פה לא מכבדים את זה ופוגעים באמונות של אחרים, מילא שלא תאמינו וכל זה, אני מבינה שאלה היו בחירות שלכם וחיים שלכם, למרות זה מוזר לי וזה לא טוב מבחינת הדת שלי, אני לא יכולה להפוך אתכם למאמינים שוב גם אם ארצה בכך, אתם לא רוצים ואין לי סיכוי בזה, אני העדפתי לקבל את המצב הנוכחי פה ולא לשנות אתכם .
תעשי מה שאת חושבת שטוב לך ולא יהיה אכפת לך מה הם חושבים עליך מי הם שיחליטו מה תעשי