12 תשובות
מהמםם
לילה טוב :)
אני לא יכולה להבין את ההגיון פה...
אין לו סיבה להיפגע מזה שאת קוראת לו קוף כי הוא לא קוף והוא יודע את זה.
אנשים שנפגעים בקלות זה אנשים שהביטחון העצמי שלהם לא יציב, והם נפגעים מדברים שהם לא בטוחים בעצמם לגביהם. לי למשל ממש אין ביטחון עצמי במראה ואם מישהו יגיד לי שאני מכוערת אני ממש אפגע, למה אני צריכה לומר "כן, אני מכוערת"? זה רק יהרוס אותי ואת הדימוי העצמי שלי עוד יותר.
הכינוי שלי זה קוף
ואני סוג של לא ככה אבל צריך לקחת הכל בפרופורציה יש לי חברה כזאת פעם אחד קראנו לה סתומה בבדיחה והיא התחילה להרביץ לנו אם הייתי קוראת לה מכוערת או מגיעלה או משהו כזה אני הייתי מבינה ואף לא אמרתי לה ככה
שואל השאלה:
אבל אם מישהו קורא לך מכוערת--מה הבעיה?
זו בסך הכל מילה. זהו. כל מילה היא רק מילה.
בגלל זה לא צריך גם לקחת ללב.
הכוונה היא שאת לא חייבת גם לומר בקול רם: "כן אני מכוערת". ממש לא.
הכוונה היא לא לקחת ללב ולא להפגע.

את אומרת שאת לא בטוחה במראה שלך,
את לא בטוחה שאת יפה או לא בטוחה שאת מכוערת?
זאת לא בסך הכל מילה, אלה החיים שלי. אם אני לא בטוחה במראה שלי אז כל מילה תבנה לי דעה תוביל אותי במשך החיים. היום מישהו יגיד לי יפה ואני ארגיש יפה, מחר מישהו יגיד לי מכוערת ואני לא אהיה מסוגלת לצאת מהבית כי אפחד שאנשים מסבבי מרגישים כך לגביי. מילה היא לא סתם מילה, יש מאחוריה משמעות, ומילים לא נאמרות סתם, ומשהו שנכנס לך לאוזן לא יוצא מהשניה. אני מבינה שאת מנסה לעזור אבל אנשים עם חוסר ביטחון ורגישות יתר ברמה שלי הם באמת חסרי תקנה, לומר "אל תתייחסו" זה פשוט לא עובד.
הבאת חומר למחשבה
זה בסהכ מילים שאנשים אומרים אין צריך לתת לזה במה :)
זה נכון, כי אם מישהו היה קורא לי טיפשה אני יודעת שאינני טיפשה אז לא הייתי נעלבת, אבל אם מישהו היה קורא לי מכוערת אז הייתי מתעצבנת עליו ומחזירה לו, כי זה פוגע בי כי אין לי הרבה ביטחון בזה. יכול להיות שאם רואים שאת לא מחזירה לאדם שפוגע בך אז אנשים אחרים יתחילו לפגוע בך, את מבינה?
שואל השאלה:
אבל למה את תולה את הבטחון שלך באחרים? כאילו מי הם בכלל? לא באמת? מי הם?
ואני יודעת שזה קשה.

הבעיה היא שבחברה המעוותת שלנו שמו את היופי במקום גבוהה.
מכירה את המשפט הזה: "כל אחת יפה בדרך שלה?"
אני שונאתת אותו. בואו נודה באמת יש אנשים מכוערים. מה לעשות לא כולם שיא היופי.
אבל למה לא אומרים:
"בכל אחד יש צייר שמסתתר?"
או דברים כאלה ואחרים?
למה היופי תופס מקום כזה חשוב בחברה שלנו? זה דפוק לגמרי.

תקשיבי,
אל תתני לאנשים להחליט לך מה להרגיש...
הרי בסך הכל-אם לא היה את כל הלחץ הזה מצד החברה להיות יפים? האם בסוף זה באמת משנה עד כדי כך?
ואם אנשים מרגישים כל לגבייך? זה מפחית מהערך שלך?
ואם את רוצה-מילה יכולה להיות לגמרי סתם מילה. קצת מורכב ודורש שינוי מוחלט של המחשבה..הכל מתחיל במחשבות. זה לוקח זמן, אבל זה מדהים...

יש אנשים שצריך להחזיר להם לא אמרתי שלא
אני יודעת שזה דפוק, וממש מעצבנים אותי כל הסטנדרטים של הסביבה, אבל הם קיימים, ואני לא מסוגלת להסתובב ברחוב במחשבה שאנשים מסתכלים עליי בצורה כזאת.
אני יכולה להגיד לעצמי שלא אכפת לי אבל זה שקר, ואין לי פשוט מה לעשות עם זה. אם היה כל כך קל לא לשים על אף אחד אז כבר מזמן האנשים הרגישים היו מפסיקים להיפגע, אבל זה ממש לא כזה קל.
מדהים
לאנשים שלא נפגעים בקלות קשה להבין את ההיגיון מאחורי זה... אני לוקחת הכל ללב.. אבל יש הבדל בין לפגוע בי לבין לקרוא לי קופה מכיוון שאני יודעת שאני לא קופה. אבל כשאומרים לי משהו רע עליי.. על האישיות.. האופי.. אני תוהה אם הם צודקים ואם אני באמת כזאת. קופה אני יודעת שאני לא. יש הבדל...