37 תשובות
שום מחדד ושום חפץ אחר. לא חותכים.
אני פה אם אתה צריך לדבר.
אנונימית
למה שאתה תעשה את זה לעצמך?
שואל השאלה:
אני לא מנסה להתאבד, זה בסך הכול עוזר לי
אנונימי
אולי אתה חושב שזה עוזר

תאמין לי זה לא עוזר ולא נעלים אתה סתם פוגע בעצמך
ואיך לחתוך בכלל עוזר לך? זו אשליה, יש דרכים להתמודד. ההקלה שאתה תרגיש, היא מזויפת, היא תימשך רק זמן קצר, ולאחר מכן שוב יכאב לך, הבעיות שיש לך בחיים עדיין יקשו עליך, הן לא יעלמו.
מאוד קשה לצאת מזה, ובנוסף יש צלקות שאתה תתחרט עליהן.
אנונימית
למה לעזאזל שמישהו יגיד לך את זה?_.
שואל השאלה:
זה אתר ששואלים בו שאלות לא? אני רוצה לדעת כי זה עוזר לי להתחמק מהדכאון ואין לי בעיה להחביא את זה בחורף בכלל
אנונימי
זה לא עניין של להחביא בחורף גם בקיץ אפשר להחביא.
אם אתה צריך עזרה או משהו אתה יכול לפנות אלי
אל תחתוך לא שווה את זה מניסיון.

ואולי זה אתר של שאלות אבל לא מהסוג הזה אף אחד כאן לא יתן לך דרכים לחתוך
זו לא דרך להתחמק מהדיכאון. יש המון דברים אחרים לעשות - ספורט, כתיבה, קריאה, התנדבות, ציור, נגינה, פריקה. אני ממליצה לך לפתוח בלוג שישמש לך כעמוד לפריקה, יש לא מעט אנשים שעושים את זה באינסטגרם. בנוסף, במקום לפגוע בעצמך, תבכה. פשוט תבכה. אל תדחיק את הרגשות שלך, לבכות משחרר. תנסה גם להתחבר לאנשים חדשים, אפילו פה בסטיפס.
בבקשה תשלח הודעה.
אנונימית
שואל השאלה:
אני בדיכאון קליני כבר 3 וחצי שנים, ספורט או כל דבר אחר לא יעזור לי, אני לא מוצא עניין בדברים שאהבתי כבר
אנונימי
אתה פשוט יכול לפרוק זה עוזר
ניסית לפרוק למישהו?
גם אני בדיכאון לא מעט שנים, ומצאתי דברים אחרים שמחליפים את הפגיעה העצמית שעזרו לי להיגמל ממנה - כתיבה של שירים וסיפורים וגם מוזיקה.
משך הדיכאון שלך לא מצדיק את זה שאתה תפגע בעצמך.
אנונימית
תקשיב אני גם פעם לקחתי מחדד ופירקתי תמתכת משם עזוב את זה זה חרא דבר כל הלחתוך וזה בסוף יתפסו אותך. אין מצב שלא. זה סתם כואב ובעיקר שתתקלח אתה יודע איזה שורף זה? וזה יהיה ממש לא נעים לך תסביר עכשיו למה חתכת וכל זה. אחרי זה אתה לא יכול לשטוף ידיים בשירותים עם עוד אנשים (כי צריך להרים שרוולים) וכאלה ואתה אחרי זה בכלל לא יכול להסתובב עם קצר וכאלה בבית אפילו שחורף ידיים זה דבר נורא חשוף ויגלו בקלות. חבל.
אתה נותן לעצמך אישור שזה בסדר, וזה לא.
כמו מכור לסמים, שבטוח שזה הדבר שיעזןר לו, אבל ממש לא, רק ההפך וגרוע יותר.
אני לא מומחית לשום דבר, אשמח שתשלח לי הודעה ואולי אוכל לעזור לך.
אנלא אחפור לך..
אבל זה לא עוזר לך
זה רק בראש שלך
תתעורר.
אם לא תעזור לעצמך באמת.
אף אחד לא יעזור לך.
פשוט קום וקל את עצמך בידיים.
החיים מבאסים לכולם.
וכולם חושבים שהחיים של כולם טובים.
אבל לא.
לכל אחד יש את הירידות שלו. ואת הכישלונות שלו. ואת העצב והשמחה שלו.
להכינס לדיכאון ולפגוע בעצמך לא יוציא אותך משם.
באמת יאללה.
אתם לא בני 3
קחו את עצמכם בידיים.
אתה יכול לשלוח לי הודעה?
שום מחדד! אתה לא צריך את זה, זה לא "עוזר" לך, זה רק עושה לך תחושה שזה "עוזר" לך, זו התמכרות, ספורט או כל דבר אחר כן יעזור לך, תנסה למצוא עניין בדברים שאהבת, תפרוק למישהו, תספר למשפחה שלך, תמצא מישהו שהוא חווה את זה כמוך או עבר אתך והוא יבין אותך, תכתוב ביומן, תעשה כושר, תחשוב חיובי, תאמין בעצמך ואל תפגע בעצמך!
אני יודע ששמעת זאת רבות. נכון, אני לא יודע איך את מרגישה, אבל יודע איך מרגיש חסר אונים או בודד. אני לא יודע למה את חותכת את עצמך, אבל יש כמה צעדי מפתח שיכולים לעזור לך. הדבר דומה לאדם היושב בחדר חשוך כשמטפחת מכסה את עיניו. רק אחרי שאותו אדם יסיר את המטפחת, הוא יוכל לפקוח עיניים ולגשש, לחפש דרכי יציאה מהחדר החשוך.

חשוב שתזכרי שאינך האשמה. אין לך במה להתבייש. אל תחשבי שהצלקות, הן הפיזיות והן הנפשיות, מסמלות את החולשות שלך. ההפך הוא הנכון. נסי לדמיין מתאבק מנצח יורד מבית הקרב, גופו חתום פצעים, דם ניגר על פניו והזיעה שעל גופו לא פוסקת. היית מעלה על דעתך לחשוב שהוא חלש? כולנו נושאים צלקות, מהאירועים בבית, מבית הספר, מהסביבה הקרובה או החברים. צלקות המתאבק לא מעידות על כך שהוא חלש, אלא שהוא היה במצבים קשים והצליח לעבור אותם. לפי כלל זה, ככל שהצלקות עמוקות יותר והוא הצליח לשרוד כך אפשר להסיק על החוזק שבו. איזו להקה היית מעריכה יותר, להקה שנכנסה לאולם מוכן ומאורגן עם כלים וניגנה או להקה ענייה שגייסה כסף, שכרה אולם, חיפשה ציוד, סידרה את מפות השולחן ורק לאחר מכן הופיעה? כוחו של אדם לא נמדד לפי מיקומו בסולם, אלא לפי כמות השלבים שהוא עשה כדי להגיע לשם.

קיימות דרכים רבות לפרוק כאב; שירה, ציור, ריצה, התעמלות, כתיבה, מכות לכרית, שיחה מעודדת ועוד. בחרי בדרך המתאימה לך. בנוסף לכך, אין דבר מרגש יותר משיחה עם אדם מבין ותומך. חפשי מישהו שתוכלי לשתף אותו במה שאת מרגישה ולמצוא אצלו כתף חמה ואוהבת.

כשאת מרגישה שהעול הנפשי גובר, נסי לנשום עמוק, לשתות כוס מים ולהירגע. גם שירים ומקלחת חמה יכולים לעזור.

הרבה פעמים אנחנו חושבים שהמטרה רחוקה מאתנו בגלל שהדרך ארוכה. במצבים כאלה, נסי לומר לעצמך שאת מפסיקה רק לאותו רגע, לאותו יום, כך בכל פעם מחדש ותראי שהדרך תהיה קלה יותר. חשוב לזכור שכמו בכל מסע, גם במסע הזה יהיו נפילות. אל תיבהלי אם נשברת וחתכת את עצמך במהלך ההפסקה, זה בסדר. היי גאה בעצמך על כל הזמן ששרדת עד עכשיו, חפשי את נקודות האור. לאחר שתטפלי בחתך הזה, תנשמי עמוק ותשאבי כוחות מחודשים להמשך המסע. תיזכרי בסיבות שגרמו לך להתחיל, באנשים היקרים לך, בהודעה הזאת.

בקישורים מטה, תוכלי למצוא אתרים שבהם תוכלי לדבר עם נציג באנונימיות ולספר לו מה את מרגישה. הוא יעזור לך. השיר שבקישור הראשון מוקדש לך. אל תחשבי שאת סתם עוד אחת. את מיוחדת. תראי מול כמה צלקות התמודדת, איך אחרי הכל את מסוגלת לעמוד ולבקש עזרה, תראי את כל מה שעברת. תאמיני בעצמך.

אל תישארי לבד. אנחנו כאן בשבילך. אל תהססי לשלוח הודעה. בהצלחה במסע!
איך אתה יודע שזה "עוזר לך" אם לפני רגע בכלל שאלת איך עושים את זה בכלל?
שיואו איש, דיי ברור שזה ספאם. אולי דיי להלחיץ פה סתם משתמשים?

וכדי שלא ימחק- לא חושבת שזה חוקי לענות על זה.
הוא לא יודע שזה "עוזר " לו, הוא חושב שזה "עוזר " לו כי הוא מכור לזה וזה עושה לו " טוב" זו התמכרות כבר, זה כמו שאדם מכור לסמים או לעישון חושב שזה יעשה לו " טוב " אבל זה עושה לו את ההפך. הוא מכור לפגיעה עצמית, לכן הוא לא יודע, בין אם זה ספאם או לא, הוא עדיין צריך עזרה בלא לעשות את זה.-. מקווה שזה באמת לא ספאם אלא באמת
אורה ושמחה, אבל היתה שאלה לפני כמה דקות שלו (כנראה) על איך בכלל חותכים
מה שמעיד על זה שהוא אף פעם לא עשה את זה ולכן אין ביכולתו להגיד שזה "עוזר"" לו.
אל תעמיני לבולשיט הזה.
שואל השאלה:
אני כבר חתכתי לפני שבוע בעזרת סכין אבל זה לא הדבר הכי הנעים שיש וזה גם יחסית גדול למחדד קטן
אנונימי
אם זה לא היה נעים אתה חושב עם מחדד זה כן יהיה נעים

אוי אוי :)
ברור שזה לא נעים, כי אתה חותך את עצמך, פוגע בעצמך. זה שתשתמש בחפץ קטן יותר, לא יהפוך את הפעולה לנעימה או יעילה יותר. פגיעה עצמית היא דבר גרוע, לא משנה איך מסתכלים על זה.
אנונימית
שמע איש זה פשוט ככ לא מצחיק
אתה לא יכול להבדיל בין דברים שאפשר לצחוק עליהם לבין דברים עצובים אחרים?
כאלו אתה רציני?
אם אתה עד כדי כך רוצה להגיע לעמוד הראשי, אל תשתמש בשיט כזה כדי "להשיג את המטרה" שלך.
השאלה שלך פשוט זועקת לעזרה. אתה לא סתם הוספת את הקטע שאפשר לחתוך ורידים עם זה, הרי יכולת להשמיט את זה או פשוט לא לשאול ולהשתמש בחפץ אחד שיותר קל לעשות איתו את זה, לא?
אתה צריך עזרה ואתה יודע את זה..
אל תעז לחשוב על לחתוך.
אני בכנות חושבת שעם כמה שכ"כ הרבה אנשים נתרמים לעזור, הדבר היחידי שבאמת יוכל לעזור לך משמעותית הוא מישהו מקצועי, פסיכולוג וכד'.
אנונימית
שואל השאלה:
הלכתי לפסיכולוג כבר כמה פעמים.. שום דבר לא משתנה, התחלתי לקחת כדורי D שגם הם בקושי עוזרים.. אולי רק עוזרים לקום מהמיטה בבוקר
אנונימי
ברור שלא ישתנה, פסיכולוגים לא באמת עוזרים. אין הבדל גדול בין לדבר איתם ולבין לכתוב כל מה שאתה מרגיש על דף. הם רק אומרים ''אני מבין שקשה לך'' ''אני מבין שכואב לך'' וכו'.
תרופות לא מעלימות דיכאון, הן רק משפרות את התפקוד ועוזרות לך לצאת מהמיטה בבוקר. תנסה להחליף כדורים, רק קח בחשבון ששוב תצא מאיזון ויכול להיות שתופעות הלוואי יהיו הרבה יותר משמעותיות.
אם אתה לא תיקח את עצמך בידיים, אף אחד לא יעשה את זה עבורך. זה אמור להגיע ממך.
אנונימית
היי, אני מבינה אותך לגמריי. הייתי שמה גם. כולם כאן בטח חפרו לך לדבר איתם בפרטי ולפרוק. אני לא חושבת שאני יוכל לעזור לך, אני פשוט יודעת שאני יבין. אם אתה רוצה אתה יותר ממוזמן לשחוח הודעה.
תקשיב אל תחתוך את עצמך ואל תגרום לעצמך לסבול..
תשלח לי בבקשה הודעה ונדבר
אל תפגע בעצמך יותר, תעשה משהו שכן יעזור לך, תפרוק למישהו, פגיעה עצמית לא תעזור לך להעביר את הכאב
זה לא יעזור לך בכלום.
לחתוך זה לא הפתרון תאמין לי, כשקשה לך אתה יכול לעשות מלא דברים, לדבר עם מישהו, לשמוע שירים, לבכות (משחרר), לצייר או משהו בסגנון.
אני אומרת לך מנסיון, ברור שעכשיו אתה לא מעוניין בכלל להפסיק ושום דבר שנגיד לא ישנה את דעתך, אתה צריך לעשות את זה בעצמך, להבין שזה לא הדרך, זה לא יעזור לך, וזה לא פתרון לשום דבר.
אם אתה רוצה לדבר אני פה
שמע, נראה לי שהבנתי את הבעיה, פשוט תברח מהעולם בזה שתשחק במחשב! D:
הפיצה שאכלתי
למה אתה לא מספיק ומנסה לעזור לעצמך בדרך שבאמת תוביל לשינוי טוב בחיים ולהעצמה אישית?
הכאב שלך רק מכסה על כאב אחר. לא באמת עוזר לך רק הופך לסבל להתמשך ולא מאפשר לך להגיע לפתרון ממשי. אתה מתקיע את עצמך.

אני לא מכיר את הסיפור שלך אבל אני בטוח שאתה נמצא במצב לא פשוט שבו אין לך הרבה להפסיד אם תפנה לעזרה מקצועית ותקבל החלטות שאתה כן רוצה שינוי אמיתי בחיים שלך וכן רוצה להגיע לטוב ולצאת מהדיכאון הקשה שאופף אותך.
מקווה מאוד שיהיו לך את הכוחות להתגבר ולשפר את עצמך בצעדים זהירים ולא פזיזים.
המון בריאות, רק טוב שיהיה לך בחיים.

דרך אגב ניסית טיפולים קוגניטיביים?
ובקשר לכדורים - אולי הסוג לא מתאים לך וזה גם תהליך שמצריך כוח רצון.
ובקשר לפסיכולוגים - זה תהליך ארוך שצריך להתמיד בו לעיתים לאורך שנים ואם מטפלים שונים ולא להתייאש. וגם מגיעה לך עזרה כלכלית במצב שלך.
אנונימי
מי שם לי מינוסים? אני מנסה לעזור לו, באמת אל תפגע בעצמך, זה לא יעזור לך
זה לא עוזר לך!
ממש אל תברח לחתכים זה לא מה שיפתור לך את הבעיות.
המצב שלך מצריך חשיבה מחודשת לגבי האופן שאתה רואה את החיים שלך.
תחפש את התמיכה שאתה צריך בלי לחתוך. תדבר על הרגשות שלך עם אחרים. תשתף. תוציא ותוקיע מתוכך את הכאב בדרכים יצירתיות שלא פוגעות בגוף שלך. כן תתן מקום לכאב, הוא רוצה להשתחרר. אבל יש דרכים הרבה יותר טובות מאשר להזיק לגוף שלך בצלקות על גבי צלקות. תמצא לך תמיכה אל תישאר לבד בסיפור הזה שלך.