25 תשובות
סטיפס יותר טוב יותר נוח ויותר מושקע
יש אינסוף הבדלים.. אלה אתרים שונים כמעט לגמרי שבנויים אחרת לחלוטין
אבל מה שבטוח בסטיפס האנשים יותר טובים (:
fxp הרבה יותר מורכב כשסטיפס לעומת זאת מאוד פשוט.
fxp פחות אישי ופחות עוזר יותר כללי ורשמי
מניסיון.
שם האתר גדול יותר, עם פורומים ומאוד מסובך
פה נוח פשוט ונחמד.
אני יכולה לספר לך כמעט על כל החסרונות שם:
-מלא טרולים.
-אם תשאל שם שאלה הסיכויים שיענו לך במהירות הם קטנים.
-ממש מסורבל, מיליון תגיות(או פורומים..) מיותרות\מיותרים.
-אין שם כמעט אף אחד שאשכרה אוכף שם את החוקים.
-מקללים שם בלי סוף.
**היתרון היחיד והדי ברור הוא שיש שם מלא סיכומים על חומר לימודי/ חומר שהוא גם מחוץ למסגרת הלימודים.
מרגיש לי שfxp יותר פופולארי מכאן אז אני מאמין ששם יותר טוב אבל מבחינת הנוחות זה פשוט מזעזע שם..אני אף פעם לא מבין כלום
בfxp אין לך יפי נפש מוזרים למיניהם. אתר טובה חושרמוטה
שסטיפס הרבה יותר טוב
וואו כל כך לא נוח לשאול שאלות שם רציתי לשאול שאלה בפורום פירסינג וזה היה הדבר הכי מסובך בעולם ועד שהצלחתי ענה לי בן אדם וחצי
סטיפס יותר יעיל
ErO
fxp זו קהילת פורומים, סטיפס זה אתר לשאלות ותשובות. רוב הגולשים בfxp בני 18+ בזמן שבסטיפס הרוב תיכוניסטים. בfxp את יכולה למצוא טרולים שמפרסמים תמונות של האסלה שלהם,פה רוב הסיכוים שלא תמצאי אנשים כאלה, לא שחסרים פה טרולים, אבל פחות מבfxp שזה כל משתמש שני
שסטיפס זה חרא אתר וכספ לא ובסטיפס נמצאים טיפוסים מטומטמים ובני 12 בעיקר ובכספ אנשים נורמליים
עד שמצליחים לשאול שאלה בfxp אני מתגייס
שבfxp אין יפי נפש
אנונימית
סטיפס יותר נגיש.. נוח..
רק צריך לפתור את בעיית ה"נאמנים" שחלקם לא כאלה נאמנים אבל סבבה
אוקיי אז ככה:
נתחיל מההבדלים, כתבו לך פה כל כך הרבה שטויות, אני פעיל גם ב־fxp כבר מספר שנים וגם כאן מספר שנים, כך שאני ממש בקיא בשני האתרים. אפרט על החסרונות של כל אתר והיתרונות.

נתחיל ממה ההבדל של שני האתרים:
fxp הינו קהילת פורומים, האתר מחולק לקטגוריות, בכל קטגוריה יש פורום. יש שלל פורומים בנושאים שונים. ב-fxp ניתן לפרסם דיונים, מדריכים, שאלות, לשתף חוויות ולמעשה לא חייבים בכלל לדאוג שתהיה שאלה כי מותר שם סתם לשתף אנשים בדברים. לכל פורום יש מנהלים. מעליהם יש מפקחים. המפקחים אחראים על קטגוריה אחת או יותר - הם אחראים על הסדר שם, הם אחראים על המנהלים שלהם ולכל מה שקשור לקטגוריה. מעליהם יש מנהלים ראשיים, מעליהם מנכ"לים, מעליהם יו"ר ומעליה בעל הקהילה. יש גם צוותים שם שאחרים על כל מיני דברים. יש חברי צוות, מעליהם אחראי צוות/אחראי מחלקות ומעליהם ראש צוות/מחלקה ולצוות תוכן יש גם את מנהל צוות תוכן. זה קצת מידע על איך עובד שם ההנהלה, ממש שונה מכאן ולמעשה אם אתם לא רגילים זה ממש ממש מבלבל ונראה מסובך. כמו כן, יש שמה דרגות פרס שמעניקות למשתמשים הטבות שונות והם הרבה פעמים מוציאים פעילויות שוות שהפרס שלהם הוא פרס פיזי (מחשב, אזניות, טלפון וכו').

על סטיפס אני לא ארחיב הרבה כי אם אתם גולשים כאן סימן שאתם מכירים דיי טוב את האתר. האתר מיועד לטיפים קצרים ולשאלת שאלות ומתן תשובות, לא מעבר. אין מה לפרט פה על ההנהלה, על הנאמנים כי אתם מכירים את כל זה.

סטיפס נועד נטו לשאילת שאלות, מתן מענה וכתיבת טיפים קצרים אבל לעניין. fxp נועד לפתוח "קבוצת דיון" על נושאים רבים ופשוט לדבר על כל מה שקשור לנושא.

עכשיו במקום לרשום יתרונות או חסרונות אני ארשום עובדות, שכל אחד יקח את לאן שהוא רוצה.

-סטיפס אתר פשוט. אין על זה ויכוח. עם זאת, ברגע שתתרגלו ל-fxp אתם תגלו שהוא לא כזה מסובך. הכל שם שונה, יש שמה חוקים שונים, צריך לתייג אשכולות, לפתוח במקום הנכון וכו' אבל תאמינו לי שברגע שמתרגלים זה הופך לממש פשוט. עניין של זמן.

-לגבי אכיפה: אי אפשר להגיד שהם לא אוכפים שם, זה ממש ממש לא נכון. יש שמה מנהלים לכל פורום, יש פורומים עם פעילות גבוהה ויוצא שלפעמים דברים מתפספסים. אבל כן יש שמה אכיפה, מניסיון.

-כשמוחקים שאלה בסטיפס לרוב מקבלים התראה. שמה לא תמיד תקבלו.
-שמוחקים לכם שאלות או תשובות או שיש לכם תלונה על נאמן אין לכם הרבה מה לעשות. בצור קשר לא תמיד עונים. ב-fxp יש אפשרות להתלונן על כל דבר קטן בצורה מסודרת. יש שמה צוות תמיכה שאחראי לטפל בתלונות או דיווחים של משתמשים. אם הם רואים שבאמת מחקו ללא סיבה הם ידאגו לשחזר את התשובה/אשכול (=נושא), לבטל את העונש ולטפל במנהל. גם כאן מטפלים מדי פעם, בואו לא נגזים כי אני בטוח שהם בודקים את התלונות שלנו במיוחד אם פונים לנאמן בכיר. ב-fxp אופן הטיפול ממש מסודר, תקבלו מענה מהיר יחסית ותראו שהעונש מתבטל. גם כאן זה אפשרי, אבל לי אישית לא החזירו אמינות אבל אמרו שינסו לדאוג לזה.

-התשובות כאן בדרך כלל הרבה יותר מהירות, ללא ספק.

-לגבי הטרולים: גם כאן יש טרולים וגם שם. מה שאנשים כתבו לך כאן זה בעיקר בפורום דיבורים, פורום מאוד מאוד פעיל, יש שמה כמויות אדירות של ספאם וקשה לטפל בהכול. משתדלים לטפל במה שאפשר כמובן. תנסו לגלוש בעוד פורומים ולראות את ההבדל.

-לגבי האנשים: גם שמה יש אנשים זהב וגם כאן יש אנשים זהב. גם שמה יש אנשים מגעילים וגם כאן.

-עונשים: כאן יש דירוג אמינות (רעיון גאוני לדעתי) וחסימות. שמה יש אזהרות (בעל-פה, צהובות, אדומות), הרחקות וחסימת גישה לפורום ספציפי או לעפולה ספציפית.

-ב-fxp אפשר לזכות בדרגות שיעניקו לכם הטבות, דרגות אילו ניתנות על ידי זכייה באתגרים או על ידי השקעה: ווינר, צ'אמפ, דיימונד, גלורי, גולד, מנהל/משתמש/תוכניסט השבוע, משתמש כבוד ועוד שלל דרגות.

-לגבי מה שכתבו לך שב-fxp גולשים בעיקר אנשים מעל גיל 18 זה ממש לא נכון. האתר מיועד בעיקר לאנשים בגילאים 14-18. יש שמה אנשים מכל הגילים והרוב שמה בני נוער, כך גם כאן.
אני יכול לחפור עוד הרבה אבל העניין הובהר לדעתי.
לסיכום עניין: שני האתרים מצוינים, פשוט מצוינים! שני האתרים הללו גאונים, כל אחד למטרה שלו. סטיפס עשו עבודה מעולה בשביל המטרה שלהם, פיתחו אתר מעולה, יודעים לתחזק אותם ולהשאיר אותו באופי המתאים אליו. כך גם fxp, עשו עבודה טובה למטרה שלהם.

-עוד משהו לגבי המענה שמה: המענה שמה באמת לרוב יותר איטי. לוקח זמן. עם זאת, לפעמים התשובות שמה ממש איכותיות, ולפעמים לא. ממש כמו כאן. אבל אל תטעו, גם שמה אפשרי לקבל תשובות מהירות.

משהו אחד שאני יכול להסכים זה שכאן יותר נוח, אבל עניין של הרגל. בגלל שאני רגיל גם ל-fxp זה ממש נוח לי.
שני האתרים מעולים, לכל אחד יש מטרה משלו והם עושים עבודה טובה. שכל אחד יגלוש איפה שנוח לו ואפילו בשניהם. אין צורך להכפיש אתר אחר או את האנשים שמה אם אתם לא יודעים איך האתר עובד, מקרוב, שני האתרים פשוט מעולים.
אתר שונה
שסטיפס טוב
סטיפס יותר ממוקד - רק שאלות, וכנראה יותר פעיל (אם כי אני חושב שבfxp יש טכנית יותר משמשים ופעילות, פשוט האתר הרבה יותר רחב), fxp זו רשת חברתית(או יותר נכון פורום) לכל דבר - קנייה ומכירה, דיבורי שטויות, פתיחת הצעות, הכרזות,מידע, שאלות בנושאים מסויימים וכו
סטיפס יותר נוח
fxp עדיף הכל שם מסודר, נבדק, מאורגן ומפוקח
וכאן יש בעיות עם נאמנים כי הדרגות פה מבולגנות
בfxp יש פירמידת דרגות ומפקחים הם דואגים שהמנהלים יתנהגו יפה ואלה שמעל המפקחים דואגים למפקחים וכו
יש שם חוקים שכל מנהל ומפקח חייב לקרוא ואם מנהל\מפקח מקלל, מעיפים אותו מיד מהתפקיד
אנונימי
הרבה
fxp זה פורום וסטיפס אתר
סטיפס יותר עדכני
שבסטיפס פאקינג קל לשאול שאלה ולא לוקח לך עשר דקות לעלות על זה ובסוף אתה קולט שאתה צריך לפתוח אשכול ועד שאתה מוצא את הפאקינג אשכול המתאים..