22 תשובות
גם אני
רובנו ככה
אין מה לעשות בשביל בגרות טובה צריך לוותר
שואל השאלה:
על התקופה היפה בחיים שלך?!
ואז אומרים לא לעשות עניין גדול מבגרות וגם תכלס בגרות לא נותנת כלום כמעט
בגרות יכולה לעזור לך זה לא לא נכון
ואם זה מעודד אותך גם לי יש חברים ואנחנו יוצאים רק בחופשים
אין מה לעשות יש תקופות יותר לחוצות ויש פחות
תלמד לבגרות.. אבל אל תבזבז על זה את כל החיים שלך.. כי מה אז? גם באוניברסיטה תבזבז לפחות ארבע שנים ובעבודה את כל החיים? תיקח זמן לצאת החוצה, להיפגש עם אנשים וחברים, לבלות. אני חושבת שלחיות חיים טובים בעתיד זאת המטרה של הלמידה הזאת.. של הבגרות.. להשיג עבודה טובה.. אבל איך אפשר אם אתה משקיע בזה את כל החיים שלך?
כי אתה מבזבז את החיים שלך , כמו רוב האנשים שגדלים רק ללמוד לעבוד במשרד לחטוף דיכאון בגיל 40 ולמות בגיל80 אחרי חיים בינונים
אני רק בפעוטון מרגישה בדיוק אותו דבר כפרה עליך חיים שלי
למה אתה לא בחוג,,?
שואל השאלה:
אין זמן לחוג
יש לי בערך שעתיים שלוש שעות כל יום בבית בלי לישון.
וצריך לעשות שיעורים וחזרות, עוד לא עשיתי אפילו מחויבות אישית השנה
אני לגמרי מבינה את זה.
צריך להבין שמי שאומר לך את זה זה בגלל שהוא מרגיש ככה לגבי הנעורים שלו.
בתקופה הזאת יש פחות דאגות ככה שכיף להיזכר בה כשגדלים, לא בגלל שבזבזנו את כולה בייסורי מצפון ורגשות אשמה על כך שהיא מתבזבזת.
אני לא חושבת שאתה צריך עוד להספחק משהו או לחתום על איזה יעד.
בסך הכל גיל ההתבגרות זו תקופה מחורבנת, מצבי רוח נוראיים, מצב חברתי, התפתחות מינית, לחץ בלימודים וחוסר בחופש. אם אתה מצליח בכל זאת להרגיש טוב זה כבא הישג, אי אפשר לנצל את המיטב מכל דבר..
מה שהוף את התקופה הזאת לקסומה זה לא לנצל אותה במאה אחוז אלה מה שכבר יש בה לא משנה מה אתה עושה, וזה להיות חופשי מדאגות של פרנסה משפחה ופוליטיקה.
אם אתה רוצה לסמן ווי על דברעם לפני הצבא אתה יכול לצאת עם חברים החוצה גם כשלא נוח לך, גם 3 פעמים יצרו זכרונות ממש חזקים לשנים. לצאת לטיולי צופים או משלחות, להתנדב ובעיקר לעבוד עם ילדים קטנים נותן תחושה טובה.
אלה כמה אפשרויות אבל אני לא חושבת שזה הפיתרון.
חוץ מזה עוד מדהו מספר זה לדאוג לעתיד, אותי עודד להרוויח כסף כדי שיהיה לי לתלחילת החיים.
מה שאתה צריך זה להנות ולא לעשות. ואל תשכח שבגרות זה לא כזה ביג דיל, שווה לתרוח בשבילה אבל לא להקריב את החיים, תעשה הפסקות בלימודים כדי להנות עם משפחה וחברים, ממךיצה יותר באור יום, אם אתה יכול תקדיש ללצודים את הזמן שאחרי 5-6 בערב ועד אז בצהריים תנוח ותבלה.


מקווה שהעברתי את הנקודה שלי ולא הייתי מבולגנת מדי.
וואלה בינינו אם אתה הולך לצבא, אתה יכול לעשות תואר תוך כדי בלי תעודת הבגרות הזו בכלל וללא פסיכומטרי. אם התואר שלך על חשבון הצבא.
וחופשים זה זמן נהדר לצאת, אם אתה מצליח לצאת בחופשים זה נהדר ואין בזה בעיה
אני מציעה לך בכמה חודשים בין סיום הלימודים לגיוס לנסות לגלות את עצמך ולעשות דברים שתמיד רצית.
היום בשביל למצוא עבודה טובה ולהתפרנס טוב - בגרות טובה יכולה לעזור (לרוב) - ככה שתשקיע כל מה שאתה יכול ובין לבין תעשה דברים שאתה אוהב
בגרות זה כלום.. אתה פשוט צריך שיהיה לך ציונים יפים ואחרי זה אתה עושה גם ככה פסיכומטרי ואם צריך מכינה וביום התקבלת למה שאתה רוצה. ומכינה זה הרבה יותר קל כי זה הרבה אבל הרבה פחות מקצועות ממה שיש בבית ספר וככה אתה יותר ממוקד
אנונימי
ואם תספיק הכל.. מה ישאר..
תהנה בקצב שלך מהחיים יש לך עוד הרבה זמן להספיק ולחוות את העולם.
הכל בסדר איתך.
לפחות יש זמנים שאתה יוצא..
וגם כשאתה בלימודים קח לך זמן להפסקות ואינטרקציה בין אישית.
בתור אחת שסיימה תיכון, פשוט תעשה הכל הכי טוב שאפשר.
אם אתה לומד אז תהנה מהלימוד (כןכן ממש ליהנות). תתעמק בנושאים שאתה אוהב במיוחד, תלמד עם חברים או במקום כיפי ואל תחכה שזה ייגמר. תלמד בשביל עצמך, לא בשביל הבגרות.

אם אתה יוצא עם חברים אז תצא איתם בלב שלם בלי לחשוב על הבגרות עוד שבוע.

תאכל טוב, תישן טוב ותעשה ספורט.
זאת התורה כולה (:
לא הייתי אומרת שזו התקופה הכי יפה בחיים כמו שיותר נכון להגיד שזו התקופה הכי קריטית בחיים בעיניי, התקופה בה האישיות מתעצבת. גם העשור הבא בחייך יהיה העשור שבו עוד יהיה לך את הזמן לחפש את עצמך, לנסות, לחקור ולראות עולם אם תרצה.
אם בגיל 30 תמצא את עצמך אומר אותו דבר, אז יש מקום לראות היכן מסתתרת הבעיה אבל בגילך הרי מה יש לך לעשות חוץ מללמוד לבגרות טובה?
והרי אל תשכח שבגרות טובה היא התחלה ללימודים באוני', רכישת מקצוע, קריירה מעניינת. יש אנשים שמוצאים את עצמם בגיל 25+, הם מנסים ומתנסים כי אחרי הצבא יש יותר זמן ואז פתאום הם מגלים מה התחום שלהם.
אם בכל זאת משהו חסר לך ביום יום אתה יכול להירשם לקורס או קבוצה כלשהי בתחום שמעניין אותך, אתה יכול להיעזר ברשת החברתית להצטרף לקבוצות פעילות עם אנשים בעלי תחום משותף לשלך, בקבוצות מגובשות יש בדר"כ מפגשים ושם גם מכירים חברים וזה יותר קל כשיש תחום עניין משותף.
אתה יכול לנסות לפתח משהו שאתה אוהב כמו כאלה שעורכים סרטונים, או כותבים בלוג/ספר, וכו', דברים שיגרמו לך להרגיש שאתה עושה מעבר.
זו כן אמורה להיות התקופה הכי יפה בחיים במובן שהכל אמור להיות עדיין תמים, הדאגות היחידות שצריכות להיות בראש זה הלימודים ואולי אהבה שגם זה, בנינו, עדיין תמים יחסית לאהבות בגיל מאוחר יותר.
מי אמר לך את השטות הזאת? התקופה הכי יפה זה לפני צבא ואחרי צבא שיש לך חופש ממסגרות וכל מה שאתה עושה זה מתכנן לעצמך את החיים שלך בלי התערבויות ואם אתה רוצה לעבוד אתה הולך למקום שכיף לך מרוויח לכסף של עצמך טס לחול לומד דברים שתמיד רצית לדעת אם זה לחמוד על כלי נגינה או משהו שאף פעם לא היה לך זמן אליו לטוס למקום שתמיד חלמת להיות. הנעורים זה חרא מחכה שזה יסתיים כבר
אז תנצל את החיים אל תשב בבית תעשה דברים שכיף לך!
זו התקופה הכי חרא בחיים
קח בחשבון שלאנשים כמעט תמיד העבר נראה טוב יותר... אחרי שזכרונות רעים שוקעים. אתה לא צריך לשאול באינטרנט, אתה צריך לשאול את עצמך, מה אתה רוצה לעשות ומה יהיו ההשלכות של זה, מה אתה מעדיף לעשות ומה תאהב יותר.
תצא יותר עם חברים ותבלה