13 תשובות
זה לא יהיה,
אני צמחונית ומקווה שבאמת מתישהו יפסיקו עם זה,
אספקה טבעונית לכל העולם זה יהיה קשה ממש ויגמר די מהר יחסית.
לא חושבת שזה אפשרי
אפשרי לחלוטין לדעתי.
אנונימית
אפשרי בהחלט, ולא רק תאורטית.
אוכלוסיית בני האדם על כדור הארץ היא קטנה יחסית בהשוואה למספרים של בעלי החיים בתעשיות הבשר, הביצים והחלב (בטח שגם בהשוואה לכל שאר בעלי החיים על כדור הארץ). בני אדם הם 7 מיליארד לעומת מאות מיליארדים של בעלי חיים שמתים בשנה (רק בשנה, ורק מאותן התעשיות). ובמצב הנוכח כיום 70% מכלל הגידולים החקלאיים בעולם מסופקים לאותם בעלי החיים, רוב הגידולים כיום בכלל לא מיועדים לנו. אילו התעשיות היו מפסיקות להתקיים, לא תבוצע רבייה אינסופית של בעלי החיים, המספרים האסטרונומיים ירדו, ולא תהיה בעיה לספק מזון מהצומח לבני האדם.
אני צמחונית
אם נצליח לשנות את התפיסה של כל האנשים בעולם זה יצליח
אבל מי יודע רוצה להאמין שזה יקרה (:
בנוסף למה שprison of thoughts אמר, נראה לי ששאר העולם יצטרך בעוד כמה שנים לשנות את התפריט שלו בלית ברירה. העולם לאט לאט נהרס. מדענים אומרים שעד שנת 2048 לא יהיו דגים בים. זה פשוט אסון. אולי רק כשאסון כזה יקרה אנשים יבינו מה עשינו, אבל אז כבר יהיה מאוחר מידי.
תעשיית הבשר היא הגורם הראשי לזיהום כדור הארץ (כן, יותר ממכוניות) ואולי כשנגיע למצב קטסטרופלי כולם יחליטו להתאפס על עצמם.
אפשרי לחלוטין בהתחשב בזה שכל אדם יגדל לעצמו את האוכל בבית שלו, כמובן שברגע שנהיה טבעונים נאכל פחות כי נרגיש בריאים ולא נאכל דברים שיגדילו לנו את הקיבע, בנוסף ירקות גורמים לעיכול איטי יותר אז עם הזמן נאכל פחות ופחות ככה ש3 מלפפונים יספיקו לנו ליום אחד, אחרי שנהיה צמחוניים זמן רב מספיק נוכל לאכול עלים וצמחים נוספים שעד היום לא אכלנו
תחשבי על זה שתעשיית הבשר לוקחת המון מים ואוכל שיכל להאכיל המון אנשים
אם ישקיעו באוכל צמחוני/טבעוני במקום אז לא רק שיהיה מספיק לכולם גם המחירים יהיו זולים יותר כי יהיה יותר תחרות וביקוש
דווקא אני חושבת שיהיה הרבה יותר קל מבחינת אספקת המזון.
גם יהיה צורך בהרבה פחות משאבים (מים, מזון, קרקע.) כי כיום חלק גדול מהם הולך לבעלי החיים בתעשיות המזון, שאת אותם בעלי החיים מייצרים בכוונה כדי לספק את הביקוש למוצרים מהחי. (ובגלל זה יש פי 10 יותר בעלי חיים מאשר בני האדם ברחבי העולם)
חוץ מזה, זה לא יקרה ישר. זה יקרה בהדרגה.
ברור שכן (: ככה גם האוויר שננשום יהיה בריא יותר עם 70% פחות פליטה של גזי חממה מגידול של חיות המשק
במידה וכל העולם יהיה טבעוני, לדעתי נגיע לשלב בו כמעט לכל בית תהיה פרה משלה ותרנגולות כי מן הזתם כולם יהיו צמחונים.
מלא שטחים ששימשו לגידול חיות המשק יהפכו לדירות מגורים ככה שנסבול מפחות פיצוץ אוכלוסין
בנוסף נוכל לפתח עוד כמה תחליפי בשר שווים אם כל המדענים וזה יהיו צמחוניים (:
כמובן שהכל בגדר פנטזייה וזה לעולם לא יקרה לדעתי.
למה את חושבת שזה לא יקרה? לפי נתונים וסטטיסטיקות מארצות הברית, אנו רואים שבכל שנה ושנה כמות הבשר הנצרכת קטנה, וככה פחות בעלי חיים נשחטים בכל שנה ושנה. וזה ייקח זמן, אני לא אומרת שלא, אבל יום אחד זה ייפסק.
אמרת שיהיו תחליפי בשר שווים, רק כי המדענים יהיו צמחוניים, אבל תאמת שזה לא ממש נכון. כבר גילו שיטה לגדל "בשר" במעבדה, על ידי לקיחת דגימות של תאים מבעלי חיים. קוראים לפרוייקט "בשר מתורבת" או באנגלית "super meat" ואולי תופתעי, אבל אפילו יצרני הבשר הכי גדולים, תומכים בפרוייקט הזה.
זאת אחלה אטרנטיבה בשביל אנשים שלא מוכנים לוותר על בשר, ומה גם שאין לנו ממש ברירה. אנחנו לא יכולים להמשיך בקצב הזה כי אחרת נכחיד את העולם הזה מהר מאוד.
שמעתי על הדבר הזה ואני מאוד מפקפקת בו.
לא מעורבים בתהליך הזה שום טבעונים תסמכי עלי.
אישית לא אוכל כי שוב, צריך לחשוב איך התאים של הפרה הגיעו לשם. ותהיי בטוחה שנלקחו לא בנחמדות העיקר לעשות אחרכ בוכטות על חשבון הצמחונים והטבעונים ואולי אפילו אוכלי הבשר שיקנו את זה, על חשבונה של הפרה. ואת תראי שרוב הטבעונים והצמחונים לא יתקרבו לזה
אני יודעת. זה לא נועד לצמחונים או טבעונים כי אנחנו יודעים שאין לנו צורך בזה, ושיש לנו הכל בתזונה הטבעונית שלנו כיום. זה בעיקר בשביל אנשים שאומרים שהם "לא יכולים" לוותר על בשר. בעיקרון אני לא ממש יודעת הרבה בקשר לתאים, אבל זה ממש עדיף במקום מה שמתחרש כיום. כל שנייה מהחיים שלהם זה סבל אינסופי.