6 תשובות
זה תמיד מלחיץ להגיע למקום חדש, מרגישים מבולבלים, יש חששות ופחד, אבל תנסי לחשוב על הדברים הטובים שבעניין, את מתחילה מחדש, ציונים חדשים, התחלה חדשה, תחשבי על הישגים חדשים ומטרות חדשות לשנים הבאות.
כך תוכלי להכין את עצמך ולהשכיח את הפחד.
כי מפחדים בעצם הלא נודע, ואם תוכלי לתכנן חלק מזה, אז תרגישי שלא הכל אינו בשליטתך.
קחי הכל בסבבה. בלי לחץ!
מלבד מורים חדשים, כיתה ובגרויות, הכל אותו הדבר :)

מציעה לקחת את השנים האלה ברצינות ולהשקיע בהם. ככל שתשקיעי יותר - יהיה לך פחות עומס מבחינת לזכור דברים וידע.
תמיד תפגיני נוכחות בשיעורים ואל תאחרי.
take it easy
אני יודעת שזה מלחיץ אבל אין מה להלחץ פשוט לעבור את זה כמו כל דבר בסוף תגלי שזה לא כל כך נורא
אנונימית
כבנאדם לחוץ ביותר עם חרדות גם לי היה מפחיד לעבור לתיכון במיוחד למגמה שאמרו שהיא קשה אבל כולם עוברים את זה, רוב האנשים שאת רואה ברחוב עברו את זה ואני בטוחה שאת תצליחי.
וכן יש בגרויות.
זה די תלוי העניין של הבגרויות. אני יא עכשיו ובי לא היו לי שום בגרויות היה רק הערכה חלופית של 30% לבגרות ו70% זה הבגרות עצמה שעושים ביא שהציון שלה מתחלק לבגרות ולמגן. גם אני רציתי לדעת טיפים וממש נלחצתי לפני התיכון. הייתי תמיד מצטיינת שכבתית ושמעתי שלהרבה ירדו הציונים בתיכון ופחדתי שיקרה גם לי. בחרתי גם מגמות מדעיות קשות ו5 יחידות בהכל ומכולם שמעתי דברים מפחידים ובעוד שזה היה קשה מהחטיבה, בעיקר המגמות שבחרתי והציונים ירדו במעט נשארתי מצטיינת שכבתית וכיתה י הייתה באמת כמו שאמרו בעיקר בדיחה, היו בעיקר עבודות. כיתה יא לעומתה הרבה יותר קשה אבל לא בגלל הנושאים עצמם אלא בגלל העומס וגם זה בעיקר מרגישים רק אחרי פסח (עכשיו). חשוב מאוד לתכנן זמן נכון ולקבוע סדרי עדיפויות. לא חשבתי שאוכל לשרוד את יא אבל כולם עוברים את זה בסוף אני עכשו בתקופה הכי קשה של הכיתה של כל הבגרויות והלחץ בשמיים אבל מאמינה שאעבור את זה בשלום וגם אם לא יש את שנה הבאה ומועדי ב. חשוב שתאמיני בעצמך ותבואי בראש רציני יותר ואל תקשיבי לכל אלו שמלחיצים אותך, הרמה עולה בצורה הדרגתית וזה לא באמת כל כך קשה כמו שכולם אומרים.