16 תשובות
לא מכבד בעליל, קצת נרקיסיסטי לא לעמוד ממניע כזה
לעמוד דקה בשביל האנשים שבזכותם אתה חי פה, לא יזיק לאף אחד
אין להם כבוד.
הלעמוד בצפירה (או לקרוא תהילים, אני בעד זה יותר זה מנהג יהודי ) נותן הרבה.
לדעת לכבד ולזכור את מה שעשה והקריב בשביל זה חשוב מאוד זה לא אמור להחזיר אותם לחיים זה אמור לעזור לדעת להעריך.
per
לא חושבת עליהם.
אני חושבת שאם בן אדם לא מרגיש עצוב שלא יעמוד בצפירה רק בשביל לסמן וי
מי שיעמוד שיעשה את זה ממקום טהור ואמיתי ולא ישקר לעצמו בכך שהוא עומד.
לא מבינים את העולם שבו הם חיים. לא מבינים מה קורה סביבם וחסרי יכולת להעריך דברים.
girlqueen - זה כל העניין. להבין לפחות שזה נועד לכבד את מה שאחרים עשו בשבילך.. לא דורשים כאן יותר מדי.. כולה לעמוד דקה.. האנשים האלה לא יכולים לעמוד דקה?
per
אם הם עומדים דקה וכל מה שהם חושבים עליו זה "מתי הצפירה הזו תגמר כבר ואוכל לשבת?" כבר עדיף שלא יעמדו.
אני חולק עליך^

אנחנו לא מחפשים שהם יעשו טובה כשהם עומדים שאנחנו צריכים שזה יגיע אצלהם ממקום שלם.. אנחנו מצפים למינימום מסוים של התנהגות.. זה הכל
per
Per- אני מסכימה איתך לחלוטין אבל האנשים האלה לא עושים את זה בלב שלם, המשמעות של הצפירה זה לא רק לעמוד דקה, המשמעות היא דקה שבה מקדישים אותה לזכר החללים וזוכרים אותם ומי שעומד בשביל לסמן וי עדיף שלא יעמוד בכלל
girlqueen - זה לזכר החיילים נכון. ובגלל שזה נושא כל כך חשוב הציפיה שיעשו את המינימום בשביל לדעת להעריך הקרבה כזאת גדולה.. האנשים האלו הקריבו את החיים שלהם בשביל שלאותו אדם יהיה בכלל את האפשרות להתלבט אם הוא מתחבר לזה או לא. מבינה? אני צריך שיעשה את זה בלב שלם? לא... אני צריך שיעשה את זה כי זה חשוב.

תחשבי על זה סתם לדוגמא על מישהו שעשית משהו בשבילו.. נתת לו כסף או עזרת לו. אפילו במשהו קטן... עכשיו דמייני שהוא לא מראה את ההערכה על זה אפילו במינימום בגלל שהוא לא מרגיש בלב שלם שהוא צריך... היית בסדר עם זה?
per
Per-אבל הקטע הוא שאם הם עומדים בלי רצון הם לא מעריכים- כלומר הערכה לא קיימת.
הם בסך הכל עומדים סתם כי צריך וזהו
כמובן שהאנשים האלה אינם ברי הערכה בעייני אבל אני לא חושבת שחייל שאיבד את חייו היה רוצה שאנשים יעמדו בשבילו סתם ללא משמעות.
לעמוד בצפירה לא צריך לעזור להם
צריך לכבד
אז הם לא יהיו הפאלפון או ישבו דקה. קצת כבוד לאנשים שמתו למענכם
girlqueen - העניין שהאדם נמצא פה במדינה? הוא אזרח? הוא צריך לעמוד מתוך קטע של לכבד לפחות במעשים וגם בשבילנו להחליט שיש "קו אדום" שלא חוצים. אני חושב שחייל היה שמח בידיעה שאזרח במדינה יעשה קודם כל את מה שמצופפה בשביל שהמדינה תתנהל - וזה כולל כבוד להם ולמדינה - ובמידה ואותו בן אדם מוצא את המדינה בעייתית הוא יבצע את ההחלטות שלו. אבל הוא פה? האו אזרח? בצפירה הוא עומד.. תרומה למדינה כמו כל אחד למדינה הוא תורם. בשביל זה החיילים שלנו הקריבו את עצמם.
per
Per-
חבל שאינך מבין,
נכון הוא אזרח אבל לכל אזרח יש אפשרות להחליט איך לפעול ומה לעשות
אם בן אדם לא מרגיש מחובר ולא מבין את המשמעות של לעמוד בצפירה שלא ישקר לעצמו ולמדינה שהוא עומד.
הוא לא תורם שהוא עומד ללא משמעות.
העניין שלמעשים גם כשהם למראית העין יש השלכות. כשאת - כחברה, כמדינה - מקבלת שאדם עושה כזה דבר בנושאים כאלה חשובים זה גורר אחרי זה עוד דברים.
אנחנו רוצים שיהיה איזשהו קו מאחד וכבוד מצד כולם למדינה (גם כשיש דברים שאפשר לשנות בה) צריך שיהיה את הציפיה. כשאנחנו (המדינה) נצפה לכבוד נקבל כבוד.
per