29 תשובות
לקח זמן עד שהגעתי אלייך.
"אני מתחילה להאמין בך."
נראה לי שהייתי שואלת אותו מה הקטע שלו לא להתגלות
"סדיסט"
תן לי ליצור עולם משלי שבו אהיה אחראי על הכל
"מה קורה אח יקר נשב על צ'יזבורגר?"
הייתי הולכת לבית חולים פסיכיאטרי

אבל אם לדבר ברצינות אז אם יקרה דבר כזה (ואין מצב שמשהו כזה יקרה) אז הייתי אומרת שהוא ממרר לי את החיים והייתי מעדיפה לא להוולד
אנונימית
תמיד האמנתי בך
והייתי שואלת אותו שאלות על החיים שלי

אבל רגע לא הייתי מתה?_.
"מה קורה?"
"מה משמעות החיים?"
כי גם אחרי שאני אהיה מת, אני עדיין רוצה לדעת.
שואל אותו למה הוא עשה את השואה. למה הוא מצווה על כל כך הרבה שנאה. למה הוא נותן לאנשים סרטן. וכו.
^הגרמנים עשו את השואה לא ה'... אי אפשר להאשים אותו בדברים שאנשים (אם אפשר לקרוא להם ככה) אכזריים עשו

ואהבתי את הכינוי חחח אניה בוקשטיין הלב
אלוהים עושה הכל... הוא גרם להם לעשות את זה, ובכל זאת הוא גם לא מנע אותה
(בהנחה שהוא קיים)
בטח הייתי אומר היי
ואז מנסה להבין איך אני הורג אותו ולוקח את הכוחות שלו

חח סתם... רק אומר היי...
למה להיות כפוי טובה (אני פונה לעונים, ולא לאלוקים, חס ושלום)? אתם חושבים שאתם יודעים יותר טוב ממנו מה טוב וצודק לעשות? הוא יודע את הדורות ואתם לא.
למה אני כפוית טובה?
כי הוא נתן לך את החיים על מנת שתקיימי את מצוותיו כדי שתזכי לחיי הנצח בלי בושה, ואת בועטת בו. אני כבר לא מדבר שכל טוב שיש לך ומקבלת זה ממנו יתברך, למרות שאת כופרת בו.
חח הוא לא ברא אותי ולא הביא לי כלום
זה נקרא לכפור בטובה. מאיפה יש לך חיות?
אתה שוכח שלא רק הטוב בא ממנו, גם הרע...
תחשוב על זה...
ה' כביכול הציל אותנו ממצרים, כשלמעשה, הוא זה שהכניס אותנו לשם
איזו טובה? הוא לא קיים בכלל
הכל ממנו יתברך: גם הטוב וגם "הרע" (שלמעשה גם "הרע" - זה טוב, וזה בצדק ולטובתנו ולעתיד לבוא זה יהיה ברור, כמו שאומרת הגמרא. הדוגמא של יציאת מצרים שהבאתי היא מצוינת: סבלנו 210 שנים בשעבוד, אבל אחרי כן יצאנו ברכוש גדול כמו שהובטח לאברהם אבינו, עליו השלום). וצריך להודות לו גם על הטובה וגם על "הרעה" (ברכות נד עמוד א).
~,goddessoffire, יש כפיות טובה יותר זאת: להגיד על מישהו שנותן לך הכל שהוא "לא קיים"? אביא לך את דברי רש"י בפרשת "בשלח" כדי שתביני במה מדובר: ""ויבא עמלק וגו'" - סמך פרשה זו למקרא זה לומר תמיד אני ביניכם ומזומן לכל צרכיכם ואתם אומרים היש ה' בקרבנו אם אין חייכם שהכלב בא ונושך אתכם ואתם צועקים אלי ותדעון היכן אני משל לאדם שהרכיב בנו על כתפו ויצא לדרך היה אותו הבן רואה חפץ ואומר אבא טול חפץ זה ותן לי והוא נותן לו וכן שניה וכן שלישית פגעו באדם אחד אמר לו אותו הבן ראית את אבא אמר לו אביו אינך יודע היכן אני השליכו מעליו ובא הכלב ונשכו" (רש"י על שמות יז ח).
אתה מבין שיש דרכים אחרות להשיג כסף מאשר להיות עבדים 200 שנה?
שלא נדבר גם על העובדה שה' רצה להפטר מאיתנו, ורק בזכות משה הוא לא עשה זאת
קשהלי לקחת אותך ברצינות שהמקור היחיד שלך הוא דת
,plz dont be stupid אבל היה בזה טעם. וה' לא באמת רצה "להיפטר" מאיתנו (למרות שעם שכופר באלוקים על פי שורת הדין אין לו זכות קיום), אלא הוא רמז למשה שאם יתפלל, זה לא יקרה.
לא מסכים אבל שיהיה, בנוסף יש במדרש שאומרים שה' הביא את את העקרות לאמהות רק בגללן שה' חפץ בתפילתם של צדיקים (לא זוכר אחד ולאחד) איזה מין אל, יקשה על בנאדם רק בשביל שהוא יתפלל אליו?!
בנוסף איזה מן אל יתן תקווה להורים זקנים ויתן להם ילד רק בשביל אח"כ לבקש מהם להקריב אותו, ונכון אמנם הוא לא מת, אך שרה כן
~goddessoffire, מה לא רציני בזה? הדת מוכיחה את עצמה מצוין. זה תפקיד של הדת בעיקר לתת לנו מושגים על אלוקים, כי הדת היא מגלה לנו מה רוצה מאתנו. בשביל זה ה' נתן לנו אותה (לעיני כל העם, כדי שאף אחד לא יכול לטעון "לא ראיתי" ולא שמעתי"): שנדע את מצוותיו ונקיים אותם.
plz dont be stupid, עדיין לטובתם וכל עם ישראל מרוויחים מזה ומבקשים מהקב"ה שיזכור לנו את עקדת יצחק. הקב"ה לעצמו וודאי שלא צריך את התפילות שלנו ולא את המצוות שלנו: הוא השלימות ולא חסר כלום ולא חסר לו משרתים למעלה. הקב"ה הוא כל יכול, אז אין לו שום בעיה להגיד את מה שהוא רוצה. המצוות הם לטובתנו (כדי שלא נתבייש לאכול לחם של בושה).