22 תשובות
אני לא מאמין שאלוהים קיים. אני חושב שהשואה פשוט מראה לנו את הרוע והאכזריות של האדם. האדם זו החיה הכי אכזרית בטבע.
אף אחד לא יכול לתת לך תשובה לגבי אלוהים.
אומרים כי בגלל שבנ"י חטאו אז אלוהים "העניש" אותם, ואומרים כי אלוהים עזב את בנ"י ועכשיו הוא עם עם אחר בגלל שזהו? ואומרים כי אלוהים כן היה עם היהודים בשואה- עובדה שיש הרבה ששרדו.
יש כל מיני תיאוריות לגבי זה..
אנונימי
אני לא חושב שה' צריך לדאוג שיהיה לנו טוב כל החיים... אני לא מסכים עם רצח של 6 מיליון אבל זה לא אומר שאני מכחיש את קיומו, אני פשוט לא מבין מה עובר מאחורי מעשיו ואני די חזרתי בשאלה בעיקרון (לא קשור לשואה, כי לדעתי זה לא סיבה להפסיק להאמין)
כל הקטע באמונה זה להאמין שיש דבירם שהם מעבר להבנתינו ואם קורה משהו, אז יש לכך סיבה שלרוב אנחנו כלל לא מסוגלים להבין אפילו אם יסבירו לנו כי זאת תבונה אלוהית, כמו לנסות להסביר לנמלה מה זה מטוס
אני גם חונכתי תץלהיות מאמחן אבל אני לא מאמין מסיבה אחרת
את זה שהוא לא היה בשואה יש מלא תירוצים לדתיים... אבל פשוט התורה לא הגיונית
למה שיסקלו מישהו בגלל המשיכה המינית שלו?
למה שלי יהיה אסור להדליק אור כי לפני 3000 שנה היה קשה להדליק אש? וכו' וכו'
תקשיבי לא תמיד אנחנו יכולים להבין למה ואיך הוא עזר/עוזר לנו בתקופות קשות.. כשחושבים על זה השואה הייתה חלק הכרחי ובלתי נפרד מהקמת מדינת ישראל וחוץ מזה יש מלא סיפורים על ניסים שקרו לאנשים שבזכות זה הם ניצלו.. דברים שלא קרו במקרה.. הרבה פעמים אנחנו לא באמת יכולים להבין את התוכניות של מי שיושב שם למעלה ואנחנו לא רואים את התמונה הגדולה.. זה כמו שתנסי להסביר לתינוק בן חודש למה הוא צריך לעבור חיסון מסויים.. אז אולי לא תמיד טוב לנו אבל עובדה שבסוף הצלחנו להחלץ מהתקופה האיומה הזו ונשארנו בחיים שזה פשוט בליתי נתפס! וכן יש לנו זמנים שיש באלגן במדינה וצרות עם הגויים אבל זה לא אומר שצריך להפסיק להאמין..

אם יש לך עוד שאלות אשמח לענות עוד בנושא בפרטי..
אני חלוקה בדעתי.. אני אתאיסטית ותמיד אמרתי שזה לא אלוהים עשה את השואה אלא מוחו המעוות והאכזריות של האדם.
אבל תמיד אמרו לי שמי שברא את האנשים זה אלוהים אז אם זה באמת נכון (מה שאני לא חושבת) אז אלוהים יצר אנשים עם מוחות מעוותים? לא נראלי שמישהו ירצה ליצור משהו מעוות ועוד לקחת על זה בעלות ולקרוא לזה שלו.
אני חושבת שכבר הימים של הגאולה וש-ה' מתגלה לאנשים וממש עוזר להם כבר עברו מזמן. אני גם חושבת שה' נתן לנו את החיים והוא נותן לנו לעשות את הבחירות שלנו והוא לא שולט על מה שאנחנו עושים.
אנונימית
אז העונש של 6 מיליון "חוטאים" הוא מוות ביסורים?
זה מה שמגיע?
אלוהים פשוט לא קיים זה ההסבר. האבולוציה היום נחשבת כתאוריה ללא וטעויות בכלל וללא שום הוכחה נגד. בינתיים נראה שזה איך שנוצרנו
זה עניין של אמונה אני מאמינה שהכל קורה לנו בחיים לטובה ושיש מישהו שמה שמכוון להכל זה לפי ההרגשה שלך.. לא של המשפחה
יש מלא תאוריות. אבל בתכלס בואי נהיה אמיתיים, מה זה עם בלי היסטוריה? לא שאני אומרת ששואה זה היסטוריה נהדרת וטוב שזה קרה, זה נורא שזה קרה. זה העבר שלנו, לא תמיד צריך להסתמך על אלוהים ( ואני מאמינה )
בתור מאמינה אני מבינה מאיפה השאלה שלך באה ולמה את מתכוונת!
תני לי להסביר:
בחומש דברים פרשת וילך ה' אומר למשה שאחרי שהוא ילך מהעולם עם ישראל יעזוב אותו ותהייה התבוללות קשה והם יעשו הרבה חטאים וכתוצאה מכך ה' יעזוב אותם ויעניש אותם. ה' אומר את הדברים האלה למשה כדי שהוא יכתוב ויעביר אותם לבני ישראל ויזהיר אותם לא לעשות חטאים. בני ישראל חטאו וה' העניש אותם. שואה קרתה. עוד משהו שמחזק את הדברים האלה הוא שהמילה " השואה" מוזכרת שם כל אות בהפרש של 50 אותיות אחת מהשנייה.
זה מתחיל מהמילה משה- אני מסמנת לך בסוגריים כדי שתראי יותר טוב.

"וַיֹּאמֶר יְהוָה אֶל-מֹשֶׁ (ה), הִנְּךָ שֹׁכֵב עִם-אֲבֹתֶיךָ; וְקָם הָעָם הַזֶּה וְזָנָה אַחֲרֵי אֱלֹהֵי נֵכַר-הָאָרֶץ, אֲשֶׁר הוּא בָא- (שָׁ) מָּה בְּקִרְבּוֹ, וַעֲזָבַנִי, וְהֵפֵר אֶת-בְּרִיתִי אֲשֶׁר כָּרַתִּי אִתּוֹ. וְחָרָה אַפִּי בוֹ בַיּוֹם-הַה (וּ) א וַעֲזַבְתִּים וְהִסְתַּרְתִּי פָנַי מֵהֶם, וְהָיָה לֶאֱכֹל, וּמְצָאֻהוּ רָעוֹת רַבּוֹת, וְצָרוֹת; וְ (אָ) מַר, בַּיּוֹם הַהוּא, הֲלֹא עַל כִּי-אֵין אֱלֹהַי בְּקִרְבִּי, מְצָאוּנִי הָרָעוֹת הָאֵלֶּה. וְאָנֹכִי, (הַ) סְתֵּר אַסְתִּיר פָּנַי בַּיּוֹם הַהוּא,"

אל תתני למחשבות הרעות לערער אותך. לכל דבר יש סיבה ואת המטרה שלו. לא סתם רואים בפסוקים האלה את המילה השואה בהפרש של 50 אותיות אחת מהשנייה! לאט לאט מגלים שהכל כתוב. מאחלת לך להמשיך להאמין ב-ה'.
מקווה שעזרתי :))
האמת שאני בדיוק כמוך עכשיו.
ואין לי שום מושג.
כבר כתוב בתורה שיכולות לבוא עלינו אסונות גדולות אם לא נלך בדרכו של הקב"ה.
זה לא חידוש, וממש לא סיבה לכפור.
היופי שבלהאמין לאלוקים הוא הקטע של האמונה. אלוהים רוצה שנאמין בו ונסמוך עליו על סמך הניסים שהוא נותן לנו אפילו מהדבר הכי קטן שהוא לקום בבוקר. ובקשר לשואה אלוקים העניש את עם ישראל בגלל שהם חטאו והתערבבו עם הגויים. יש גם דברים שלעולם לא נוכל להסביר לכן קוראים לזה אמונה
אני אתאיסטית ואגיד תאמת אין לי בעייה עם אנשים שמאמינים יש בעייה של הכפייה אם אלוהים היה קיים איפה הוא היה בשואה?! נתן ל 6 מיליון יהודים למות שמיתוכם תינוקות ילדים ילדות נערים נערות נשים גברים זקנים זקנות כולכך הרבה סבל אז במה אלוהים עוזר לנו?! אני מאמינה שנאדם טוב הוא נולד ככה אני לא צריכה את אלוהים בשביל ללמד אותי איך להיות בנאדם טוב אני בנאדם טוב כי אני מהביפנים שליי אני טובה לאנשים אני רואה בכולנו שווים אף אחד לא מעלנו לא מתחתנו
לכל המאמינים שאמרו שאלוהים בחר להעניש את היהודים אז איך תסבירו את זה שהמון אנשים מאמינים ורבנים מתו? סבא רבא שלי היה רב ראשי והוא נרצח בשואה, למה הגיע לו להענש?
אנונימית
כן כי הנאצים יעשו דבר כזה שרק החילונים ימותו והדתיים ישארו בחיים, נשמע הגיוני?
הנאצים הרגו גם מאמינים אז גם להם הגיע למות?! לא מגיע לאף אחד למות!
כשיש לך דור שלם של אנשים שמתוכם יש אנשים שעוזבים את ה' וחוטאים אז ה' מעניש את כל הדור! הוא גם הזהיר אותם והם לא הקשיבו. השואה זה עונש קולקטיבי ליהודים.
Black butterfly, בוא תחזור לתקופת השואה ותעבור מה שהם עברו ותגיד שזה עונש!!! חכם גדול אומר את זה 80 שנה אחרי השואה, אולי גם אתה תעשה עונש מוות לכל מי שלא מאמין וזהו...
אנונימית