8 תשובות
אם נשרף הנתיך של חברת החשמל סימן שצרכת בביתך הרבה יותר מ-25 אמפר.
המזגן היה כנראה "הקש ששבר את גב הגמל". אינני יודע מהיכן המידע שנתיך של 25 אמפר יכול להגיע ל-35 אמפר. אבל כעת קבלת הוכחה שזה ממש לא נכון. אם יש לך בלוח הראשי נתיך של 32 אמפר אזי כנראה צרכת יותר מ-25 אמפר אך פחות מ-32 ולכן הנתיך הראשי שלך בלוח לא קפץ אך זה של חברת חשמל נשרף.
יש לך לדעתי שתי אפשרויות:
1. לבקש הגדלה של החיבור מחברת חשמל.
2. להתקין בביתך מפסק ראשי של 25 אמפר במקום זה של 32 אמפר.
שואל השאלה:
הדבר היחידי שעבד בבית היה המזגן וקצת אורות ולכן לא נראה לי שמזגן 3 כ"ס צורך 25 אמפר.
דבר נוסף. אכן נתיך 25 a של חברת חשמל סוחב עד 35 אמפר.
איך יתכן שנשרף הנתיך במקרה זה?
תודה
אנונימי
אין לך ברירה להזמין חשמלאי הגון שיבדוק ויתקן את לוח החשמל.
נתיך תפקידו להישרף כאשר זורם דרכו זרם גבוה מהערך הרשום עליו, אחרת ישרפו המוליכים או הצרכן. ישנם נתיכים שונים כאשר לכל סוג איפיון משלו לכן חשמלאי צריך לטפל בלוח.
בכל מקרה הנתיך הראשי שלך חייב להיות נמוך מנתיך חברת החשמל כדי שבמקרה של תקלה הנתיך שלך יקפוץ.
אנונימי
אשמח אם תעדכן אותי אך
לדעתי הבעיה נמצאת בלוח החשמל שלך כנראה שחיבורי ההזנה בלוח החשמל משוחררים קצת דבר שמעלה את צריכת הזרם לדעתי חשמלאי טוב יפתור את הבעיה על ידי חיזוק כל החוטים בלוח החשמל
בברכה,
הדס
http://www.r-e.co.il/vaadbait
ככל הנראה היה לך קצר כלשהוא שגרם לנתיך חברת החשמל להשרף. יתכן מאד שנכנסו מים ללוח החשמל מאחד הצינורות או קצר באחד המוליכים. נתיך חברת החשמל אמור להיות סלקטיבי לגודל החיבור שלך. דהיינו אם החיבור שלך הוא 25 אמפר אזי נתיך חברת החשמל צריך להיות 35 אמפר. מכיוון שנתיך חברת החשמל בנוי מלוחיות מוליכות הניתכות בעת זרם גבוה. ואינו בעל מנגנון אוטומטי כדוגמת נתיכים ביתיים. הוא בנוי לעמידות גבוהה יותר אולם לפירקי זמן מוגבלים. מכיוון שאם השימוש בו בזרם העולה על ערכיו הרשומים במשך מספר דקות יגרום להתכתו. במידה והחיבור שלך הרשום בחברת החשמל הוא 25 אמפר. חברת החשמל חייבת להתקין נתיך 35 אמפר.
עובד החשמלאי
כפי שכבר נאמר חייבת להיות הדרגה בגודל הנתיך כלומר הנתיך הקוי למשל קו מאור 10a קו כוח 16a חצי אוטומט ראשי תלוי בנתיך של חברת חשמל וחייב להיות נמוך מהנתיך של חברת החשמל, במתקנים ישנים ישנם עדין נתיכים נמוכים מהנצרך כיום וחברת החשמל מחליפה עם הזמן את גודל הנתיך ל 32a וזה אומר גם את קו ההזנה הראשי למתקן על חשבונה אבל אם רוצים להקדים ולא להמתין עד שיגיע תורנו הם ידרשו תשלום עבור כך. ולעניין, נפילת חצי אוטומט או שרפת נתיך תלויה בשני דברים האחד עומס יתר לאורך זמן ככל שהעומס גדל אורך הזמן מתקצר, השני קצר עליה תלולה של זרם שגורמת מיידית לנפילת המתח במתקן, בשני המקרים היחידה החלשה ביותר היא הראשונה שתגיב, במקרה שלך זה 25a של חברת החשמל, אתה יכול לבדוק עם חברת החשמל מה גודל החיבור שלך יתכן גם שבעקבות קצר החליפו לך בעבר את הנתיך ל25a במקום ל35a.
בהצלחה רפאל הנדסאי חשמל, לייעוץ נוסף תוכל לפנות אלי דרך האתר שלי(למרות שהוא עוסק בתחום אחר)
אם הנתיך של חברת חשמל מיועד לזרם יותר נמוך מאשר הנתיך של הבית אז זה טבעי שהוא יישרף ראשון. כנראה שחוץ מהמזגן הפעלת גם מכשירי חשמל נוספים כמו מכונת כביסה דוד שמש או תנור אפיה כך שגם אם הנתיך של חברת חשמל היה מיועד לזרם יותר גבוה מאשר של הבית אז בכל מקרה הנתיך הנמוך היה נשרף.
קרא לחשמלאי שיבדוק את החשמל שבביתך
התשובה פשוטה
את צרכת יותר מ25a והנתיך שלך בבית היה אמור להיות רק עד 20a ולא להפך על מנת שאים יש עומס יתר הוא יקפיץ את הנתיך שלך בבית לא את חברת חשמל בכל מיקרא את צריכה ליצור קשר עים חברת חשמל וספרי להם שהנתיך שלך הראשי הוא32a והם אוטומטית יחליפו לך ל50a
אצלהם , היום המדיניות שלהם לספק 50a לרשת צרכנים
באותו הנושא: