14 תשובות
בדר"כ מעסיקים 16+
שואל השאלה:
אני קראתי על זה וכתוב שאפשר להעסיק בחופשים מגיל 14
אה הבנתי. פשוט כשאני חיפשתי עבודה נגיד בחנות בגדים/מלצרות לפני כמה זמן אמרו לי 16+
לא מעסיקים מתחת לגיל 16 ובגיל 16+ עד 18 מחפשים עובדים כמעט אך ורק בסניפי אוכל.
^מעסיקים מגיל 14
אבל בגיל 14 חייב רק בחופשים
אני דיברתי על מקומות שמקבלים משכורת מסודרת ב10 לחודש ולא עבודות שמשלמים בהם בשחור לפי שעה כמו בבייביסיטר ולצאת כלבים להליכות.

באף גלידרייה, מאפייה, תחנת דלק או סניף של מזון מהיר כמו מקדונלדס לא מעסיקים עובדים מתחת לגיל 16.
אין לך מושג על מה אתה מדבר^
לפי החוק מותר לנוער מגיל 14 להתחיל לעבוד רק בחופש מסודר ויש משכורת מינימום והכל וזה נורא תלוי מקום אבל מאז זה כבר חוקי להעסיק וכן מעסיקים אז אל תטעה פה את כולם.
באמת? אז בבקשה תצייני עסק אחד בישראל שמעסיק נער מתחת לגיל 16 שהבעלים לא קרוב משפחה או אבא/אמא של אותו נער ושאין לו קשר כלשהו פנימי למקום.
אולמות אירועים ^
אנונימית
איך קוראים לאולם אירועים הזה והיכן הוא נמצא?
אני לא יודעת מקום ספציפי כי לא בדקתי עכשיו אחד אחד אבל מקבלים במאה אחוז.
חוץ מזה שזהו מגיל 14 זה חוקי אז זה כבר החלטה של כל עסק לעצמו אם הוא מקבל או לא.
אבל יכולים לקבל לכל מקום שהוא עומד בזכויות נוער עם משכורת והכל הכי מסודר בעולם כמו כולם בעבודה רגילה אז אל תגיד סתם שטויות.
"לא תדע לעולם"
צודקת...
על מנת להוכיח שהטענה שלך נכונה את מחויבת להביא דוגמאות שמפריכות את הטענה שלי, במקרה זה דוגמאות לעסקים חוקיים ומסודרים שמעסיקים נערים בגיל 14.

אינך עשית זאת לפיכך לא הצלחת להוכיח את טענתך ולהפריך את שלי.

"חוץ מזה שזהו מגיל 14 זה חוקי אז זה כבר החלטה של כל עסק לעצמו אם הוא מקבל או לא." - נכון, ואף עסק לא מסכים להעסיק, אומר מניסיון מישהו שבגיל 15 לא 14 עבר ב20 חנויות ומסעדות בבאר שבע וכולם לא הסכימו להעסיק עקב הסיבה הבאה:"מעסיקים רק מגיל 16".

"אבל יכולים לקבל לכל מקום שהוא עומד בזכויות נוער עם משכורת והכל הכי מסודר בעולם כמו כולם בעבודה רגילה אז אל תגיד סתם שטויות." - זה פשוט לא נכון, אין בתי עסק בישראל מסודרים שמעסיקים בגיל 14.


הדרך היחידה שבו תוכיחי פה שאת צודקת זה שתתני דוגמא לעסק חוקי ומסודר שמעסיק נערים בגיל 14. את לא יכולה לעשות זאת כי פשוט אין דוגמאות כאלה אלא אם זה עסק משפחתי.
כל מה שאמרתי נכון מה שאתה אומר זה שהעסקים שאתה מכיר בוחרים שלא להעסיק מתחת לגיל 16 אבל זה מותר והם יכולים אם הם רוצים שוב זה תלוי עסק יש כאלה שחעדיפו לא מתחת ל-16 אבל הם יכולים זה בחירה שלהם זה הכל.