7 תשובות
תרופה שעובדת נגד חרדות לא קיימת. יש תרופות שמטפלות בסימפטומים ( הכי ידועה שאני מכירה היא ציפרלקס, ממה שידוע לי אפילו רופא משפחה מוסמך להביא אותה)
התרופות מקלות על הלחץ והכל, אבל זה לא פוטר.
תמיד פסיכיאטרים ממליצים לשלב טיפול בתרפיה (טיפול פסיכולוגי תומך) כי תרופות לבד לא עוזרות.
תרופות צריכות להיות הפתרון האחרון שלך.
רסקיו עוזר
שואל השאלה:
תודה ניקה. אני שואל בשביל מחקר בנושא. לא בשביל עצמי.
אני רוצה לשמוע על כל תרופה שמשמשת לטיפול בנושא חרדות. כל מיני חרדות. והפרעות נפשיות דומות.
אנונימי
קלונקס- מרגיע
פלובוקסמין- מוסיף כמה חומרים נחמדים למוח
אנונימי
תיכנס לוויקיפדיה, מתחת לכותרת ''סוגים של תרופות פסיכיאטריות'' יש סוגים, מתחת לזה יש נוגדי דיכאון, אנטי פסיכוטים וכו', תבחר קטוגריה ויהיה מיון לפי הסוג (למשל נוגדי דיכאון SSRI שזה פריזמה, ציפרלקס, נוגדי דיכאון טרציקליים כמו טרזודיל ומירו/רמרון).
הדור החדש של התרופות יותר טוב, מהבחינה שיש לו פחות תופעות לוואי, אבל זה לא תקף לכולם. יש אנשים שכדורים כאלה לא ישפיעו עליהם, יש אנשים שיהיו להם תופעות לוואי בלתי נסבלות.

יש כדורים שהם יותר משמשים כSOS, כלומר שלא צריך לקחת אותם תקופה עד שהם משפיעים כמו קלונקס, איטומין, פנרגן, לוריוון וכדומה.
חשוב לציין שגם כדורים לADHD הם כדורים פסיכיאטרים.

יש הפרעות נפשיות שאין להן טיפול כמו הפרעות אישיות, ואפשר רק לאזן אותן מעט תרופתית וללכת לטיפול בשיחה.
שואל השאלה:
אני מחפש את סוגי התרופות הקלות יותר. פחות את התרופות שמטפלות בהפרעות פסיכוטיות קשות. יותר דברים שמטפלים בהפרעות היותר נפוצות כמו דיכאונות וכאלה...
אנונימי
נוגדי דיכאון וחרדה מהדור החדש יתאימו לזה
אבל אם אתה לא רוצה לדעת רק מסקרנות, אלא כי אתה מתמודד עם חרדה/דיכאון, פסיכיאטר אמור להתאים לך כדור לפי התסמינים שלך.
יש נוגדי דיכאון שהם מרדימים (האלו ממשפחת הטרציקליים), ככה שאותם עדיף לקחת בערב. לעומת זאת את אלו מהדור החדש אפשר לקחת בכל שעה ביום.
יש אנשים שצריכים טיפול בכמה כדורים, ככה שהם יקבלו כדור לדיכאון וחרדה, ויקבלו אחד לSOS ועוד משהו אחר לשינה. יש אנשים שצריכים מייצבי מצב רוח (ציקותלמיה, חוסר וויסות ריגשי, מאניה דיפרסיה, אפידוזות דיכאוניות/מאניות חוזרות, הפרעת אישיות גבולית וכו') יחד עם נוגדי דיכאון.
זה מאוד משתנה לפי האבחנות של הבן אדם, החומרה, אם יש לו עוד הפרעות נפשיות, אם הוא מתמודד עם בעיות פיזיות (למשל מיגרנות, פיברומיאלגיה ועוד כל מיני הפרעות כאב, אפשר לטפל בהן גם בכדורים פסיכיאטרים כמו צימבלטה).