119 תשובות
שואל השאלה:
יתרה על זאת - מבחינת אותו אדם שמסנן לפי צבא - גם אם הוא נתקל באדם חכם ובעל נסיון, רגיש וטוב לב, הוא יחמיא לו על כך לכשייתקל בכך, אבל ברגע שישמע שהוא לא עשה צבא מסיבה שאינה מוצדקת - הוא יאמר:
"מצחיק כמה שדעה של אדם על מישהו יכולה להשתנות ברגע אחד, וזה שיש בך יתרונות כאלו ואחרים - לא הופך אותך לגאון אלא לאדם בעל יותר מזל משכל, לא מעוניין לשוחח איתך יא מגעיל כפוי טובה משתמט".
כן זה בדר"כ מוריד מהרושם של הבנאדם אבל גם זה עושה אותו יותר מיוחד ואאוטסיידר כזה - שזה דבר לא כזה רע
חחח הוא פשוט בן אדם רדוד ושטחי, כי לא משנה כמה חשוב לו הפטריוטיות וההגנה על המולדת והנאמנות והכבוד למדינה וכו', הוא לא בוגר מספיק כדי להבין שיש אנשים שחושבים אחרת ממנו או לא מחזיקים בערכים כמו שלו, שאגב הערכיות של הערכים האלו שנוייה במחלוקת.
בכל אופן - תתרחק מאנשים כאלה, כל שניה של שיחה איתם מיותרת ומזיקה, הוא לא יודע לקבל את השונה ממנו עד כדי כך שהוא אפילו לא מוכן לדבר איתם, וזה מעיד משהו על האישיות הלא כל כך טובה שלו ועל כך שהוא לא מספיק בטוח בדעותיו כי אם כן הוא היה מקשיב לצד השני
אבל לפי מה שאמרת הוא אפילו לא מנסה לשמוע אלא ישר פוסל אז הוא אדם נורא שיפוטי שאני ממש מרחם על כל מי שנמצא בסביבתו ועוד יותר על מי שתהיה איתו בזוגיות.
זה אנשים קשים שהחיים לא היטיבו עימם, תנסה להבין אותו במקביל להתרחק ממנו, אל תהיה כמוהו ואל תשפוט אותו, כי הוא מסכן.
אנונימי
שואל השאלה:
בדיוק! זה העניין!

מילא היית מכיר אותי ויודע בדיוק מי אני ומה האישיות שלי - סבבה, אתה יכול לחשוב בינך לבין עצמך אם זה מגיע ממקום טוב אצלי או ממקום רע (זה כמובן לא קובע כלום).
אבל אם אתה אפילו לא מכיר אותי ומעולם לא החלפת איתי מילה מעבר לשלום פעם או פעמיים ועוד פעם אחת החמאת לי על משהו חכם שכתבתי - מאיפה לך הטיפשות הזו ישר לשפוט אותי לשלילה?
זה מגוחך ברמות שלא ניתן לתאר!
זה אפילו ממש מצחיק אותי שאותו אדם לא ידבר איתי רק בגלל שלא עשיתי צבא, זה פשוט קטנוני ותת רמה כל כך.
שואל השאלה:
חחח מה? מה את קשורה? ^

שאלתי שאלה כדי לשמוע דעות של אנשים נוספים וכך לגבש את דעתי בנושא הזה, כי אולי דעתי מעוותת ולא אובייקטיבית.

איפה את נכנסת בתמונה?
שואל השאלה:
נכון, השתמשתי במילים שאמרת לי, אבל את לא היחידה שאמרה לי את המילים האלה, הגיע הזמן לברר ביני לבין עצמי אולי אני טועה בדרך שלי.
ואני לא מפר שום זכות של אף-אחד פרטיות, לא הזכרתי שמות.
חחח שנינו יודעים למה שאלת את השאלה הזאת
ואתה סתם מנסה להכפיש שם של משתמשת פה
ודרך אגב זכותה לעשות את זה ולא צריך להיות לה אכפת מה שתגיד לה כי היא פטריוטית אמיתית וזה מה שאני מעריך בה.
אתה לעומת זאת חלק מהאנשים שיורקים מהבאר ששותים ממנה ובושה!
כמה אנשים מתו בשביל המדינה ואתה לא רוצה לשרת אותה.
אתה יוצא הרע בסיפור.
וואו אתם קבוצה של חיים בסרט... קשה אבל.
"מאלומה בייבי" - את חיה בסרט, אין לך זכות לשפוט אף אחד על זה שהוא לא הולך לצבא. יש חופש בחירה במדינה הזאת, היא דמקורטית אחרי הכל.
את תשפטי אנשים שמבחינה פיזית או נפשית לא יכולים להתגייס גם ככה?
ושואל השאלה - לא היית צריך להשתמש במילים האלה ולדעתי אפילו לשים על אנונימי, אני מסכים איתך, זה לא בסדר לשפוט בני אדם על דבר שכזה, צבא זה לא הכל בחיים. נכון, זה להגן על המדינה ולשרת אותה כמו שהיא שירתה אותך אבל אין צורך לשפוט בן אדם על בחירה כזאת.. (אה כן, אני גם מתגייס ואני מחכה רצח לזה) - ואני בכל מקרה לא אשפוט אנשים על הבחירה שלהם.
שואל השאלה:
אני שופט? לא, אני לא שופט. ממש לא.
אני מבין את הצד שלה, מבין עד כדי כך ששאלתי שאלה כדי לשמוע דעות נוספות, לבדוק אולי אני טועה בדרך שלי. אני אפילו מסוגל לכבד אותו (את הצד שלה), רק חבל לי שהיא לא מבינה את שלי וממש ממש לא מסוגלת לכבד אותו.
הבנתי, אבל בכל זאת - להעביר אנשים סלקציה על פי הבחירה שלהם אם לשרת או לא היא בחירה שלילית לדעתי. זה לא עניין של להשתמט או משהו, כי יכול להיות שאנשים לא יכולים לשרת מבחינות אישיות, בין אם זה מצב קשה בבית ועזרה בו וכאלה.
שהוא בן אדם מקובע שחי במוסכמות.
מאלומה בייבי ומילקי אני מסכים שצריך להתגייס, אבל ממש לא בכל המקרים, אני מכיר עשרות מקרים שלא היה טוב להם להתגייס גם אם הם יכלו לתרום המון לצבא, מה לעשות שאם טובתי האישית אומרת לא להתגייס אז זה עדיף לי מאשר להזיק לחיים שלי ולתרום לצבא.
אבל בלי קשר - לקרוא לאנשים המיץ של הזבל ולא לדבר איתם רק בגלל שהם לא מתגייסים סורי אבל אתם חיים בסרט קשה. תתעוררו על עצמכם, מי נראה לכם שאתם? אתם יודעים גם איזה אנשים מדהימים מבחינת אישיות אני מכיר שלא התגייסו כי הם חשבו שטובתם עדיפה מאשר טובתו של צה"ל וטובתם הייתה לא להתגייס? תצאו מהריבוע הזה של האטימות והטמטום, זו טעות ענקית לפסול ככה אנשים ולדבר אליהם בצורה מלוכלכת כזו. אתם יוצאים ממש רע בסיפור הזה.
אפילו לא שאלתם אותו מה הסיבה שלו, לא שזה משנה אבל זה מעיד על עצמכם והאישיות שלכם דברים רעים. הרבה יותר רעים מאשר אולי זה שהוא לא עושה צבא אז זה מעיד עליו משהו.
אנונימי
נוראי.
אני לא מיתמם בכלל, אני יכול להבטיח לך שעשיתי עבודה בצבא עוד לפני שהגעת לגיל 16 אז אני כבר מראש יודע דברים כאלה.
מכירה אחד כזה, הוא קיצוני ומזעזע.
יש כל כך הרבה סיבות שאנשים לא מתגייסים ולפסול אנשים שיכולים להיות האנשים הכי טובים שאותו אחד יפגוש נטו בגלל זה, מצטערת אבל זה מטומטם וחסר כל היגיון.
גם יש שם אנשים שהמסגרת הזו לא מתאימה להם, יש אנשים שמבחינה רפואית לא יכולים - גם אותם לפסול? אני באמת לא מבינה.
שואל השאלה:
מדויק^
לשאלתך; אני לא ממש מסכימה עם הדעה הזו. אבל אני בניגוד אליך יודעת לכבד דעות של אחרים, ובנוסף לא להכפיש ולפרסם.

"מצחיק כמה שדעה של אדם על מישהו יכולה להשתנות ברגע אחד, וזה שיש בך יתרונות כאלו ואחרים - לא הופך אותך לגאון אלא לאדם בעל יותר מזל משכל, לא מעוניין לשוחח איתך יא מגעיל כפוי טובה משתמט"."

למה אתה מצוטט משפט כזה *^*כאילו נכתב כך בשלמותו*^* על-ידי מישהי שעליה אתה מפתח דיאלוג עם אנשים?

תנחת לקרקע בבקשה ותלמד לכבד דעות של אנשים, גם אם אתה לא ממש מסכים איתם.
יום קסום שיהיה.
אם הוא מסנן אנשים שלא עשו צבא מסיבות רפואיות או נפשיות או כי החוק לא מחייב אותם, כמו חרדים או ערבים או בנות דתיות, אני לא מבין אותו. אבל אם הוא מתייחס ככה לאנשים שלא עשו צבא מכל סיבה אחרת אז אני מסכים איתו.
שואל השאלה:
הממ, המאסטרית של הגיאוגרפיה - לא הכפשתי אף אחד או אחת, לא ראיתי בשום מקום שהתנהגתי לא מכובד למישהי או מישהו, לא הפצתי שום דבר פרטי שעלול לפגוע במישהו או מישהי, לא ציינתי שמות - כך שהשיחה הזו נחשבת אנונימית לחלוטין, והכי חשוב - אפילו לא ציינתי אם זה בן או בת, משתמשת אחרת עשתה את זה.

איפה אני לא בסדר?
כנראה שהוא סתום שהוא מסנן, אני אישית מעריץ תצבא באמת מגיל קטן החלום שלי זה הצבא אבל לא צריך לסנן ולשפוט מישהו שלא עשה צבא... מה שבראש שלו.
אישית אני לא מבינה אנשים שמסוגלים (פיזית ונפשית) ובוחרים לא ללכת לצבא.
זאת המדינה שלי ואני רוצה להגן עליה.
שואל השאלה:
אני מבין את זה שאת לא מבינה.
רק תביני גם שיש עוד סיבות ומקרים שאת לא מכירה ובהחלט עלולים להוות הצדקה להשתמטות בעיני חלק מהאנשים.
מדהים הניסוח שלך.
אל תיתמם, שניכם פה יודעים שעליה מדובר.

המשפט אותו צוטטת נכתב על ידי הממ.. אתה יודע לבד מי כתבה לך אותו (:
אמת?
או שמא אני משקרת פה?
אחרת איך זה שאותה משתמשת זיהתה את הניסוח שלה רק בהוספת משפט קצרצר רדוד וילדותי?

על "איפה אני לא בסדר?" תענה לעצמך, אני בטוחה שתשכיל להבין.
לדעתי אלו אנשים שהם ראש בקיר. לא מעט אנשים לא מסוגלים לעשות צבא בגלל סיבות בריאותיות, נפשיות, חוסר התאמה ועוד. אי אפשר להכריח את כולם להתגייס, ונכון למרות שיש תפקידים שהם לא קשים אלא יותר כמו קייטנה - יש אנשים שלא מסוגלים גם לזה.
אני מכירה כאלה אנשים, וחבל שהם פוסלים בן אדם רק בגלל מוגבלת שיש לו, הרי אותה בעיה לא רק פוגעת לו ביכולת להתגייס אלא הוא סובל ממנה בעוד תחומים בחיים שלו.
שואל השאלה:
תגובה למאסטרית של הגיאוגרפיה -
אני והיא בהחלט יודעים על מה מדובר.
אני אתעלם לרגע מכך שאתן חברות טובות ואת בסה"כ מנסה להגן עליה בתור אינסטינקט ולא משנה אם היא צודקת או לא, וזה בסדר, ואפילו טוב וראוי מצידך.

אבל איפה אני לא בסדר?

מותר לי מבחינה מוסרית ואף מצד חוקי האתר לפרסם קטע שיחה שלי עם משתמש/ת מהאתר ולשאול מה זה גורם לאחרים לחשוב עליו, וזה בתנאי שאני כמובן לא מציין את שמו.

אני לא פרסמתי עליה שום פרט, ואף לא אם זה בן או בת, תקראי את לשון השאלה - היא מנוסחת בזכר.

היא הייתה יכולה לקרוא ולהמשיך הלאה, או להגיב מאנונימי, אבל היא בחרה להודיע קבל עם ועדה שזו היא ועליה דברים אמורים, מה אני יכותי לעשות בקשר לכך?

בכל אופן, היא נפגעה ממני, ואני רוצה להתנצל בצורה ציבורית - אותה הצורה שהיא נפגעה ממני.
למשתמשת - אני מבקש סליחה שפגעתי בך, זה לא היה בכוונה ואפילו לא יכולתי לדעת שתיפגעי מכך. סלחי לי.


חוץ מזה, כל אדם שבעקבות השאלה הזו כתב למשתמשת הזו משהו פוגע או לא מכבד, דעו לכם שאתם הופכים את עצמכם נחותים הרבה יותר בהשוואה לאדם שלא מכבד או לא מקבל דעות שונות, אתם מזיקים ואתם פוגעים, ולעולם לא תשיגו מטרות חיוביות בכלים שליליים, תחזרו בכם מהדברים ותנקו את עצמכם.
מי שפגע ולא כיבד - תהיו אנושיים, לכו ותתנצלו.
אסור לפרסם קטעי שיחה עם משתמשי האתר בלא הסכמתם.

ויפה ההתנצלות שלך, יצאת בוגר ומכובד.
יום טוב.

עריכה: ההתנצלות מוכיחה שטעית, הרי למה לה להיפגע? תצא בוגר יותר ותודה בטעויות שלך. וכפי שאמר משתמש חכם "לעולם לא תשיגו מטרות חיוביות בכלים שליליים" (משפט חזק אגב)- אם כבר אתה מבקש את סליחתה, ראוי שתודה שטעית.
אני לא רואה בעיה בלסנן אנשים אגואיסטים שחושבים בעיקר על עצמם בזמן שאחרים נותנים מעצמם למען כולנו
per
שואל השאלה:
המאסטרית של הגיאוגרפיה - ההתנצלות לא מוכיחה שום דבר, אני עדיין מאמין שאני צודק.

התנצלתי כי היא נפגעה ממני, וזה לא משנה למה.
אדם שנפגע ממני גם אם זה לא בכוונה וגם אם זה לא מוצדק - אני נדרש להתנצל בפניו.

להודות שטעיתי זה אכן בוגר - כשאני חושב כך ולא מסוגל לעשות את זה.
כשלא כך - זו טיפשות לשמה להודות בדבר שאני לא חושב שהוא נכון.
אי לכך ובהתאם לזאת אני לא אודה במשהו שנראה לך כטעות, אך הוא האמת שלי.
אין שום קשר בין ההתנצלות שלי לדעה שלי, ואין כאן ראוי ולא ראוי.

תתבגרי.
מאלומה ביי היית בסדר גמור אין לך מה להתרגש אנשים שבדרך כלל חושבים על האגואיסטיות של עצמם לא ינסו להבין את זה הם חושבים שאוויר שומר עלינו שם בגבולות ומשקיעים מעצמם את בסדר גמור
per
ראשית שאלת עליה שאלה, אומנם לא הזכרת את שמה אבל זו לא הנקודה.
שנית צוטטת משפט שהיא כתבה ובנוסף סילפת אותו.
אתה לא רואה פה טעות לוגית?
האמת שאני מסכימה איתו.
אתה חיי במדינה והמינימום של הכבוד שאתה יכול להביא לה הוא לשרת בצבא או לעשות שירות לאומי, מי שלא עשה את זה בגלל סיבות לא מוצדקות הוא קצת אגואיסט לדעתי.
אני לא מבינה מה אתם רוצים מהבן אדם הוא שאל שאלה ולא הזכיר אפאחד
זה שהיא הגיעה וכתבה בעצמה זה כבר בעיה שלה
והוא יצא בסדר גמור..
רדו ממנו
אגב שואל השאלה אני מסכימה איתך לגמרי
אפשר לפספס בקלות אדם מדהים רק בגלל דעה לא נכונה..
לילה טוב :)
אנונימית
שואל השאלה:
המאסטרית של הגיאוגרפיה, קודם כל זה שלא הזכרתי את שמה זו בהחלט נקודה שראויה ליחס, כי זה הופך את כל הטענות שלך על פניהן. לא הייתה כאן שום פגיעה בפרטיות.

בנוסף, את לא באמת יודעת מה הייתה התכתובת בינינו - כך שאת לא יכולה לומר לי מה כתבתי ומה לא ומה סילפתי ואם סילפתי ואיך סילפתי, אוקי?

אז לא, אני לא רואה כאן שום טעות לוגית, ואת עשי טובה ואל תתערבי בעניינים בהם את לא מעורבת ממילא ולא מכירה את הסוגיה על בוריה.

רק דעי שיש לך חור בסיפור, אני לא אפרט כי זה חלק שיפגע בפרטיות של אדם כלשהוא אם יחשף.
ובכל אופן - כן היה עיוות קל, והוא תוקן, אז אנא ממך חזרי לעניינייך ואל תתיימרי להיות יודעת כל.
הוא כבר אמר שבפטור לא ממניע מוצדק ואין כאן קשר לדעה לא נכונה- וגם אם כן, דעה "לא נכונה" יכולה להיות מסוכנת גם אז את אומרת שנהיה אדישים לזה?
per
בן אדם מגעיל ששופט אחרים בגלל דברים שטחיים
שואל השאלה:
חי כמו לארי - תדבר בכבוד.

מגעיל הוא לא (אותו אדם), סה"כ על פניו הוא נתפס כאחד שלא מכבד ומקבל דעות שונות משלו.

לא משהו שהופך אדם למגעיל.
שהם מתנהגים בצורה מאוד מאוד טיפשית. לא הייתי רוצה לבלות עם מישהו כזה
אי התגייסות לצבא (לא ממניע מוצדק) זה פסילה על דבר שטחי?
per
אגב, אנשים שמסוגלים לדבר בכזה חוסר כבוד לבן אדם באינטרנט לא צריכים להתבכיין על זה שמפרסמים את זה.
אם תחשבו פעמיים לפני שאתם מקלידים משהו אולי לא תצטרכו להתמודד עם תוצאות כאלה.
שואל השאלה:
Per - כן, מאד.
השתמטות לא אומרת שום דבר על אופיו של אדם, אי לכך פסילה של אדם על סמך דבר כזה היא שטחיות לשמה.
תלוי מה הסיבה.
אם יש לו סיבה מוצדקת אז סבבה ואם הוא עושה שירות לאומי אז בכלל מעולה. גם אני עושה שירות לאומי כי אני לא יכולה לעשות צבא.
אם זה סתם כי לא בא לו לתרום למדינה, אני אעריך אותו הרבה הרבה פחות אבל אני לא אפסול אותו בגלל זה.
אתה מתכוון אדם שלא מתגייס בשביל לדאוג לאינטרס האישי שלו בלבד בזמן שאחרים נותנים מעצמם למען כולנו לא מעיד על האופי של הבן אדם? אתה רציני?
per
אני חושבת שזה בסדר שיש אנשים עם דעות שונות ושלא מסכימים עם הצבא, אבל יש מלא אנשים שחושבים ככה ומתגייסים כי זה חובה, זה לא הוגן שלא תתגייס בגלל שלא מתחשק לך, אבל יש אנשים שבאמת עדיף לא לקחת אותם לצבא אם הם רק באים לעשות רע בכוונה וסתם באים כל היום לזלזל במערכת, לדעתי צבא זה חשוב מאוד פה וזה כן יוריד לי מבנאדם שסתם לא התחשק לו לעשות צבא, יש גם שירות לאומי אבל למה שאנחנו נבזבז שנים מהחיים בשביל שאתה תעשה מה שבאלך? זה ממש מעצבן ואני לא מדברת על אנשים שלא מתגייסים מסיבות רפואיות או נפשיות אלא על כאלה שסתם לא בא להם.
MCR
תבהיר רגע את העניין לא עשית צבא מסיבה מוצדקת - זאת אומרת רפואית או משהו בבית - או מלא סיבה מוצדקת? ההסבר של השאלה שלך לא מבהיר מאה אחוז את העניין
per
מה יצאתם עליו זאת גל החליטה להודיע לכולם פה שזאת היא כתבה את זה, הוא לא ציין שמות ולא כלום הוא רק רצה לדעת אם הדעה שלה לגיטימית ואם עוד חושבים ככה מה קפצתם עליו יאללה

ולדעתי זה מגעיל ושיטחי והפסד של אותו אדם. וזה ממש לא מתאים להגיד משפט בסגנון למישהו רק כי הוא לא עשה צבא, עדיף להתעלם ולהתרחק אם כבר, קצת בגרות..
אנונימית
אני חושבת שהוא רדוד ושטחי. מדברת אחת שכן עושה צבא. לפסול מישהו רק כי הוא לא עשה צבא זו טיפשות
כתוב בלי סיבה מוצדקת ואני גם היתי מתעצבנת מזה.. ^^ למה שמישהו לא יעשה צבא אם אין לו סיבה מוצדקת, בסדר שיש לו דעות אחרות אבל זה חובה ומה לעשות כמעט כולם לא היו רוצים לבזבז 2-3 שנים מהחיים שלהם על צבא אבל מתגייסים בכל זאת, לדעתי בנאדם שלא מתגייס כי הוא לא רוצה הוא סתם אגואיסט.
MCR
MCR זה משהו שאני לא בטוח שאם הוא התכוון שהיא הפסיקה לדבר איתו לא מסיבה מוצדקת או שהוא יצא מהצבא לא מסיבה מוצדקת
ואז התשובה לשאלה שלו נמצאת בכלל בהסבר שלו - "לא מוכן להיות בשום סוג של קשר עם מי שלא עשה צבא ו''בלי סיבה מוצדקת''. זאת אומרת שהוא יודע שזה לא בסדר לצאת מהצבא לא מסיבה מוצדקת מה שמוזר מהתחלה אז שהוא שואל על זה


ונכון - צבא זה דבר בסיסי - זה לא טעם בחולצה או מוזיקה. זה הביטחון של כולנו
per
חשבתם על זה שצבא לא מתאים לאופי של כל אחד? שיש אנשים שלא יסתדרו שם? כנראה הוא אחד כזה והוא לא סתם השתמט
אנונימית
כבר אמרנו שסיבה מוצדקת זה משהו אחר אנחנו לא מבינים אם הוא התכוון שהוא יצא מהצבא לא מסיבה מוצדקת ואז זה אומר שהוא בעיקר דאג כנראה לאינטרס שלו בזמן שכולנו נותנים מעצמנו בשביל הביטחון ולמען כולנו
per
לפי דעתי זכותו של כל אחד לחיות את חיו בלי שאנשים ידחפו את האף שלהם.
על נושאים שקשורים לחברה לכל אחד יש זכות להתערב
per
הבחירה האם להתגייס או לא היא בחירה אישית, ובסופו של דבר, כולנו פועלים מתוך אינטרסים.
גל תפסיקי להתערב לאנשים בחיים לכל אחד יש את הסיבות שלו מה את שופטת ועוד מעירה על זה. תתעסקי בחיים שלך
אנונימית
שואל השאלה:
גל - חוק גיוס חובה אולי מחייב אותי להתגייס מבחינה פורמלית, לא מבחינה מוסרית.
כשכתבו מעלי שזו בחירה אישית - הכוונה מבחינה מוסרית, לא מבחינה חוקית, זה לא מעניין אף אחד.
שמעתי על החוק הזה, וזו עדיין בחירה אישית. נכון שיש חוק גיוס חובה, אבל תאמיני לי שבן אדם שמסרב להתגייס, ימצא דרך לא להיות בצבא.
זה לא בחירה אישית
ובדיוק מה שאת אומרת "כולנו פועלים מתוך אינטרסים" מראה בדיוק למה זה כן נכון לשפוט אדם מן הסתם על פי המעשים שלו כולל "אי גיוס לצבא" את ושואל השאלה הם אנשים שודאגים לאינטרס האישי שלהם בלבד ולא בעניין מעניין אתכם אחרים או החברה בה את חיה למה שלא נשפוט אתכם אז על פי אי גיוס לצבא?
per
מבחינה מוסרית מבין אם בחרת לא להתגייס בשביל לדאוג לאינטרסים האישיים שלך או מבין כי חשבת שאם לא יהיה קיים צה"ל אז אכשהו יהיה שלום בוודאי שזה משהו שכן אפשר לשפוט אותך על פיו.. למה לא? זה מראה שאתה אדם שדואג בעיקר לאינטרס של עצמו.. למה לא לשפוט על פי זה?
per
התכוונתי לכך שכולם פועלים מתוך אינטרסים אישיים. ולמה שכן תשפטו אותי אם התגייסתי או לא התגייסתי? זה באמת מעיד על משהו באישיות שלי?
כן... שאת אדם שחושבת בעיקר על עצמו ולא יודע גם לתת מעצמו אחרת למה שלא תתגייסי?
per
אותי לימדו לדאוג קודם כל לעצמי. אני ראשונה-אחר כך כל השאר.
וזה לגיטימי לומר כל דבר בראש מורם. אף אחד לא צריך להתנצל על הדעות שלו, גם אם הן מנוגדות לדעת הרוב.

מאלומה בייבי
עם כל הכבוד לא כולם עושים קרבי ויש לכולנו הערכה גדולה מאד לכל החיילים ולמי שאין אז משהו לא לגמרי בסדר אצלו
אבל פשוט יש כאלה שזה לא מתאים להם השירות, וואלה מבינה את זה...
אז סתם עשית פה סיפור גדול בסהכ הבן אדם שאל שאלה כי באמת עניין אותו לדעת זה הכל ממש לא במטרה לפגוע או משהו (זה הרושם שקיבלתי בכל מקרה) זה שאת ישר באת וצעקת היי מה אתה משפיל אותי זו הבעיה שלך כי אפאחד לא היה יכול לדעת לבד שהוא מדבר עליך
והוא גם התנצל אז יאללה תסגרו את הדיון
לילה טוב לכולם
זה בדיוק למה אי גיוס לצבא זה מעשה שכן אפשר לחוות דעה לגביו "אותי לימדו לדאוג קודם כל לעצמי. אני ראשונה-אחר כך כל השאר." אני לא מכיר אותך ועדיין ידעתי להגיד שזה הגישה שלך לפי זה שאת תומכת באי התגייסות.

כל מעשה מעיד משהו על מי שעושה אותו
per
מדברים על מי שמתגייס לא מסיבות מוצדקות..
per
אני לפחות מודה בכך שאני אגואיסטית. קודם כל אני דואגת לעצמי, אחר כך לשאר האנשים. תמיד פעלתי ככה.
אני לא תומכת באי התגייסות, אני תומכת בכך שאנשים לא ידחפו את האף שלהם לחיים של אחרים. אף אחד לא חייב לכם דין וחשבון.
מה את גאה בזה? אדם יכול לדעת לדאוג לעצמו ולדעת מתי הוא צריך לתת מעצמו זה לא משהו להיות גאה בו
per
בטח שכן.. בגיוס לצבא שזה משהו שקשור לכולנו חייבים דין וחשבון
אם בן אדם רוצה להחליט איזה מקצוע הוא לומד או איזה מוזיקה הוא שומע בפרטיות של עצמו זה עניין אחר אבל צבא? זה לא בחירה זה לא "עניין אישי"
per
נו אז לגיטימי שהייתי פוסלת בנאדם כמוך שהוא אגואיסט, ואת עובדה פה שזה כן משפיע על האופי של בנאדם.. שוב לא מדברת על סיבות מוצדקות
MCR
אם היית קורא תשובות קודמות שלי היית יודע שאני נמצאת בצבא.
וגם אם לא הייתי מתגייסת, לא משנה מאיזו סיבה, אם מישהו יחליט לפסול אותי בגלל זה, זה נטו הפסד שלו.
תפסלו גם את כל האנשים בעולם כי הם אגואיסטים.
אתם יודעים מה יפה בלהתגייס? להתגייס מתוך רצון אמיתי לעזור למדינה, ולא להתגייס אבל להגיד לכאלה שלא "אני עשיתי ככה וככה, אתה לא, אז אתה אגואיסט כפוי טובה ואני לא רוצה קשר איתך"
מי אתם שתשפטו? ואם זה לא מתאים לאופי שלו? אם הוא לא יסתדר שם? מה אתם מצפים ממנו לסבול 3 שנים? ואם הוא מעדיף לעשות שירות לאומי? זה פחות תרומה? למה לא חסר אנשים בצבא שמתעסקים בניירות ומכינים קפה? לא עדיף לעשות משהו תורם יותר? במקום לבוא ולשפוט כל אחד תנסו להבין. ותסתכלו על עצמכם לפני שאתם שופטים אחרים
אנונימית
אז את בצבא בידיעה שאם לא היית מתגייסת היו לזה השלכות זה עדיין מניע אגואיסטי אז יגיע לך כל הזכויות שיגיע לאחד שהתגייס זהלא אומר שאני לא מודע שאת התגייסת בעיקר בגלל ההשלכות עליך שזה שוב - אגואיסטי

אני ואת יודעים שאם גיוס לא היה חובה סביר להניח שהיית בוחרת לא להתגייס
per
אנשים שנכנסים לשיחה ואומרים את אותו הדבר שאנשים אומרים בשיחה כבר תקראו את השירשור ותבינו על מה אנחנו מדברים..
per
שואל השאלה:
גל, יש לי עשרות חברים, שכנים, קרובי משפחה ומכרים שמשרתים בצבא, כולם מגנים עלי, וכולם חושבים שאני צריך להתגייס, אבל בשונה ממך - אף אחד מעולם לא חשב שהוא צריך לנתק איתי קשר כי אני לא משרת, ואף אחד מעולם לא חשב לבטל את זכות קיומי כאדם עד כדי לא לתת לי טיפת יחס וכבוד (אפילו שאני חי במדינת ישראל שבה יש חובת גיוס).

הטענה שלי על אנשים כמוך היא לא שאתם חושבים שזה לא מוצדק להשתמט בלי סיבה הולמת, אני יודע שזה לא מוצדק, ואני יודע שאני לא בסדר שאני לא משרת אפילו שיש לי את היכולת. אני יודע את זה ולא מתכחש לכך שאני ספציפית עם הסיבות שלי לא בסדר בזה שאני לא מתגייס, אבל לא על זה אני מדבר איתכם, אלא על איך שזה גורם לכם להתייחס ולהתנהג אלי.

בשום מצב אני לא חושב שהגיוני וראוי מצידם של אנשים כמוך להתייחס אלי ככלב או גרוע מכך - לא להתייחס אלי בכלל.
להתעלם ממני עד כדי סירוב להתכתב באתר אינטרנט אנונימי ולומר שאתם לא מוכנים לדבר עם מי שלא מתגייס זו בושה לאדם האנושי, גיוס או השתמטות לא מעידים דבר על אופיו של אדם למעט תחושת המסירות למולדת, שבזה אני מודה שניחנתי בפחות ממך, אבל האם זה מצדיק את היחס המזעזע הזה כלפיי?

בעיניי, כל צעד שלכם שנעשה כלפי בעקבות ההחלטה שלי שלא להתגייס - הוא מיותר, לא נכון, פוגעני, *מחסיר ממכם*, ומעיד עליכם דבר או שניים שקשורים בלכבד ולקבל את האחר ודעותיו.

זה שאני חושב אחרת מכם, או מאמין בדברים שונים מכם, או מחזיק בערכים שונים משלכם - לא הופך אותי לתת-אדם ולא מצדיק יחס של תת-אדם כלפי מצידכם.

בשלב כזה או אחר תאלצו לקבל את זה ולהפנים את זה, אמנם עדיף מאוחר מלעולם לא, אך גם יפה שעה אחת קודם.
אם מישהו לא מעוניין לתרום-שלא יתרום. מה זה מפריע לכם בדיוק?
its all about the moment - בוודאי שכן. למה שנתייחס אליך כמו שצריך בזמן שאתה משתמט וחושב רק על עצמך ובזמן שכולנו תורמים למען שהמדינה הזאת תמשיך להתקיים? למה שנתייחס אליך בצורה רגילה איפה ההיגיון?

רק שתדע - אישית אם הייתי מכיר אותך או הייתי קרוב משפחה שלך בוודאי שהייתי מתרחק ממך או מזלזל בך (לא בפנים מילולית פשוט לא מקיים איתך קשר יותר מדי) כי סביר להניח שאתה באופי ילדותי, לא רציני גם ככה ועוד. שזה סוג אנשים שאני לא רוצה מסביבי גם ככה בין אם התגייסו או בין אם לא
per
ביטחון המדינה... היציבות של המדינה... המחשבה שכל אדם יחיה ויחשוב 'רק' על האינטרס האישי שלו
per
חחח אנונימית רוב החיילים לא נהנים בצבא, כן הם סובלים אבל זה חובה למה שמישהו יסבול בשביל להגן עליך ואת לא תתגייסי סתם כי לא באלך, מילא אם עושים שירות לאומי יש אנשים שזה יותר מתאים להם אבל יש אנשים שפשוט לא מתגייסים כי לא בא להם ולא עושים כלום. בזמן שחיילים אחרים סובלים בשבילו. למה הוא שונה מכולם, הוא יותר טוב מאחרים שהוא לא עושה צבא ואין לו זמן בשביל זה?
MCR
זו עדיין לא סיבה להתערב בחיים האישיים שלהם.^
והאמת שיש דברים שאכפת לי מהם יותר. מצטערת שהצבא לא בראש סדר העדיפויות שלי..
זה לא החיים האישיים שלהם זה עניין ציבורי
per
טוב, עזבו. אתם יותר מדי ראש בקיר. אני שונאת להסביר את עצמי יותר ממה שצריך.
כל החיילים שמתגייסים פשוט נורא רצו להתגייס פשוט מתים על הצבא נכון? אין להם דברים אחרים בסדר עדיפויות? הם עושים את זה כי חובה וזה לא פייר שהם לא יעשו צבא כשאחרים פה עושים.
MCR
אין קשר ראש בקיר את אדם אגואיסטי שלא מבין שיש כזה דבר עניין חברתי - תרומה חברתית שיש בה חובה בשביל לשמור על המדינה ויש חיים פרטיים - מה בן אדם רוצה ללמוד, מא הוא אוהב לשמוע
כשתדעי מה זה להתחשב באחר תביני את המושג הזה
per
בסדר, כבר הודיתי בכך שאני חושבת בעיקר על עצמי. רוצים לשפוט אותי עוד על סמך ההיכרות המעמיקה שיש לכם איתי?
כבר הודת שאנחנו צודקים בשפיטה הזאת אז מה את רוצה בדיוק?
per
Per אתה בן 30, היא 19, זה נראה לך מכובד ולגיטימי לדבר אלייה ככה? יאלה תשחררו ממנה
אנונימית
שואל השאלה:
Per - בקצרה, מה שאני והיא מנסים להסביר לכם זה ככה:
בעיניכם טובת הציבור נמצאת בסדר העדיפויות מעל טובתכם האישית (אני מטיל ספק בהתייפייפות הזו אבל זה לא רלוונטי כרגע), ובעיני אחרים טובתם האישית נמצאת מעל טובת הציבור, כמובן שתלוי מתי כמה איפה ולמה, והסיטואציה משנה המון, אבל הרעיון הוא שאני ואחרים טוענים שאפילו שבעיניכם אנחנו טועים בכך - זה לא מצדיק התנהגות מסויימת מצידכם, כי אנחנו עדיין בני אדם.
בעיניכם אנחנו תתי אדם שלא מגיע להם יחס אלא הפליה לרעה, כי אנחנו לא תורמים לציבור כמוכם.
אני ועוד רבים בסה"כ רוצים לגשר על הפערים ועדיין להתייחס אליכם כבני אדם אפילו שאתם חושבים שונה מאיתנו ומחזיקים בערכים שונים משלנו, וכמובן רוצים לקבל ממכם את אותו היחס, אתם משום מה לא מוכנים לקבל את זה, ואפילו שזה לא משהו הגיוני, אני מכבד את זה גם אם אני לא מסכים עם זה, זהו!

זה הנושא וזו החלוקה בינינו, אין עניין להמשיך לטחון מים.

מוזמנים לחשוב כרצונכם ולהתנהג כרצונכם למרות שלדעתי ולדעת נוספים אתם טועים בגדול, בדיוק כמו שאנחנו נמשיך להתנהג כרצוננו למרות שלדעתכם אנחנו טועים.
מכובד ולגיטימי לדבר איך? להגיד לאדם שהוא חושב רק על עצמו כשאנחנו מדברים על הנושא של נתינה לחברה והיא מודה שהיא רק חושבת על עצמה?
per
אני לא אמרתי שאני חושבת רק על עצמי, אמרתי שאני חושבת קודם כל על עצמי. הכי קל זה לעוות מילים.
וגם אם אני חושבת רק על עצמי כפי שאתה ממשיך לטעון, זה לא נותן לך זכות לשפוט אותי בצורה הזו.
אני חושבת ששואל השאלה סיכם את הדיון הזה בצורה הטובה ביותר, זו באמת טחינת מים ויש לי דברים חשובים יותר לעשות מאשר לבזבז את הזמן שלי על וויכוחים מיותרים.
אני אמרתי שטובת הציבור מעל טובתי האישית? אני אמרתי שיש מצבים מסוימים בהם אדם צריך לתת מעצמו ואז מצבים אחרים שהוא צריך להתרכז בעיקר בעצמו

אתה אומר שזה חייב להיות רק 100% טובתך האישית או 100% טובת החברה... מי אמר? איפה האמצע? 3 שנים למען המדינה זה מה שהיה מונע ממך להגשים את שאר השאיפות שלך?

אתה אומר שאתה רוצה שיתייחסו אליך כמו כל שאר האנשים שתרמו אבל למה שנעשה את זה? למה שנהיה בסדר עם אדם שדואג בעיקר לעצמו? איפה אדם יכול להיות "טוב לב" ומתחשב אם הראש שלו חושב בעיקר רק עליו ולמה שאני ירצה להיות בסביבה של אדם כזה?
אתם מדבר על "להתנהג אלי כמו בן אדם" אבל אתה לא מתנהג כמו בן אדם בחברה שזה לדעת לתת את התרומה שלך על מנת שחברה תתקיים ואתה בא אלינו בטענות?

אין סיבה שאני ארצה להיות בסביבה של אדם שחושב בעיקר על עצמו שאולי ברגע מסוים יבגוד בי בין אם הוא אתגייס או לא..
per
את אמרת שאת מודה שאת אדם אגואיסט VGP

ובוודאי שיש לי זכות.. בנושא כל כך חשוב יש לי אפילו חובה
per
שואל השאלה:
Per - הסכמנו על לא להסכים, למה אתה ממשיך לטחון מים? שמענו את דעתך בערך 10 פעמים, מיצינו.
יאללה תתקדם.
אני לא הסכמתי לא להסכים... אני הסכמתי ש מאלומה ביי התייחסה אליך כמו שצריך שאתה רוצה שיתייחסו אליך רגיל בזמן שאתה דואג לעצמך אבל לא תורם כמו השאר אין בזה היגיון אני לא רואה את זזה כטחינת מים זה נושא חשוב אתה רוצה אתה יכול להפסיק להגיב רק אל תצפה על זה שאתה אדם עצלן אינטרסנט שחושב על עצמו שאנשים צריכים לכבד אותך אין בזה היגיון בכלל
per
כשאני אומרת שאני אגואיסטית אני מתכוונת לכך שטובתי האישית היא מעל הכל, ומבחינתי זה בסדר גמור. ככה זה צריך להיות.
כל הקטע הזה שאנשים שופטים על סמך גיוס/ אי גיוס מטומטם בדיוק כמו סטיגמות על מוזיקה. אתה יודע מי אני בכלל? מה אני עושה בחיים שלי?
באמת שאם לא היו אומרים פה שאתה בן 30 בחיים לא הייתי מנחשת את זה..

מה הקשר בין זה לבין העובדה שאת אומרת בעצמך שאת אדם אגואיסט שזה אומר הכל? אפשר לשפוט אדם ומה הצורת התנהגות שלו על כל דבר ואדם שאומר שהוא אגואיסט אומר מספיק לא?

את רוצה חברה שבה אנשים מכבדים אחד את השני ומסתדרים ומבחינתך הטובה האישית שלך היא קודם כל ואין לך שום איזון לפעמים אם הצרכים של החברה ועדיין אנחנו (האלה שאומרים שלפעמים צריך לתת ולהשקיע) בעיניכם הלא צודקים
per
שואל השאלה:
אני לא אמרתי שהוא בן 30, אין לי מושג מי אמר את זה. אני לא יודע מה הגיל שלו וזה לא מענייני.
אדם שלא מכבד אותי ולא משנה מה הסיבה - לא יקבל כבוד בחזרה, ולא משנה בן כמה הוא.

חוץ מזה שהוא מתנסח כמו ילד בן 9, אני בספק אם הוא בן 15 בכלל...
מאלומה אני לא סגרתי את השיחה בצורה הזאת... אני סגרתי את השיחה בזה שהסכמתי שהם אגואיסטים... אין סיבה שאני אחשוב שהם בסדר או שמגיע להם יחס רגיל - זה לא נושא זניח צבא זה לא צחוק... יחס רגיל אומר שאדם שמתנהג בצורה רגילה זה אומר לתרום כמו כל אחד מאיתנו

אז VGP בצבא ומגיעה לה את הזכויות על השירות שלה אבל מן הסתם סביר להניח שבמציאות לא הייתי בקשר עם אדם כמוה.. לכי תדעי מתי היא תדאג על האינטרס האישי שלה בלבד על חשבוני
per
הבנתי.. כשאני אומר שאדם שחושב רק על עצמו לא תורם לחברה לא מגיע לו כבוד אז אני עכשיו מתנסח כמו ילד בן 9? אבל כשאתה אומר שזה בסדר שאדם דואג 'רק' לעצמו זה מאוד בוגר נכון? חשבתי שאגואיסטיות זה דווקא תכונה של ילדים ולא מודעות לצורך לתרום בין כל השאיפות האישיות..
per
שואל השאלה:
לא, אין קשר בין תוכן המילים שלך לצורת ההתנסחות.
אתה בן 30 ואתה לא יודע מה זו התנסחות ומה ההבדל בין זה לבין תוכן המילים? נו באמת...
אני אומר שאתה מתנסח כמו ילד בן 9, מתנסח זו הצורה בה אתה כותב את הדברים, לא התוכן.
זה איך אתה כותב, לא מה אתה כותב.

עכשיו זה מובן?
חחח אתה חושב שילד בן 9 מתנסח ככה? מה אתה רוצה שהוא יעשה בדיוק? יתחיל לדבר איתך בשפה גבוהה? למה להתנשא?
MCR
זה כל העניין אין שום דבר בצורת ההתנסחות שלי שצריכה להגיד שזה התנסחות של ילד קטן כי מה הצורה שבה אמרתי את הדברים? שזה אגואיסטי לחשוב רק על עצמך? שבהחלט אדם שלא מתגייס בוודאי יכול להעיד עליו כי הוא רוצה לדאוג לעצמו בזמן שאחרים תורמים? אין שום דבר שאתה יכול לציין שלא בוגר בצורת התנסחות מעבר לזה שבסך הכל לא מצא חן בעיניך שאני אומר שלא מגיע לך כבוד על זה שאתה דואג רק לעצמך שוב - אם כבר ההפך.. עצם הרצון שלך לדאוג בעיקר לעצמך מעיד אם כבר על תכונה ילדותית כי ילד בעיקרון דואג בעיקר על עצמו ורואה אך ורק את העולם שלו קודם כל.. זה תכונה ילדותית.. לא תרומה לחברה..
per
שואל השאלה:
חחח וואי, אלוהים ישמור!
הבורות והטמטום חוגגים וחוסר ההבנה שולט.
מה הקשר להתנשא?

אתם לא באמת מקשיבים לעצמכם או לי, נכון?
אין שום קשר בין מה שאני אומר למה שאתם מגיבים.

הסרתי קבלת התראות מהשאלה, תהנו כאן לבד עם עצמכם (:
אין שום דבר רע בלהיות בן אדם אגואיסט ולדאוג קודם לעצמך. ושמעת על כך שלכל בן אדם מגיע כבוד?
הנה תראה לי בנאדם באמת חמוד שלא מתגייס בלי סיבה מוצדקת ואני אשנה את דעתי, בנתיים לא הראתם לי בנאדם עם אופי טוב *ולא מתנשא* שבחר לא להתגייס סתם בלי סיבה. זאת רק הוכחה למה שאנחנו אומרים..
MCR
אוקיי למקרה אז שתחליט לקפוץ לראות שוב - בורות טמטום וחוסר הבנה את בכלל ציינת איפה לפי דעתך בהתנסחות שלי יש בעיה? לא, נכון? רק אמרתי שאני מתנסח בצורה ילדותית ובזה סגרת את העניין נכון? אז אתה מנסה בסך הכל לגרום לצד אחד להראות רע אבל הסבר למילים שלך או מעשים אין אז איפה הבגרות בדיוק בצורה בה אתה מתנסח?
per
לא הראיתי לך שום אופי שלי ככה שזו לא הוכחה לכלום, ואיפה בדיוק ההתנשאות?
אנונימי - לא אכפת לי שאנשים אומרים שיש לי בעיה בניסוח.. איפה אחד מהם ציין בדיוק איפה הבעיה בצורה בה אני מתנסח מעבר רק להגיד את זה? זה העניין
per
יש הבדל בין 'לדעת' להיות אגואיסטי ולדעת גם לדאוג לעצמך איפה שצריך לבין אדם שלא יודע לתת מעצמו כשצריך. 2 דברים שונים

ולכל אדם מגיע כבוד? גם כזה שלא עושה מעשים שמזכים אותו בכבוד? אני אמור להתייחס לאדם שלא התגייס (מסיבות לא מוצדקות) כמו אדם שאתגייס ועשה משהו למעני?
per
כן, כן. אם אתה לא מבין את זה יש לך בעיה רצינית.
את חושבת שהדיבור שלך והדעות שלך והמעשים שלך לא מראים חלק מהאופי שלך?
per
באמת? אז אדם שדואג רק לעצמו ולא עושה משהו בשבילי אני אמור להראות לו את אותו הכבוד כמו לאדם אחר שכן עשה בשבילי? אז מה ההבדל? אך אדם שכן עושה משהו בשבילי יראה את ההערכה שבמעשים שלו אם בסופו של דבר המעשים שלו לא מזכים אותו במעמד מיוחד לעומת האדם שדאג רק לעצמו ופוגע בי בעצם זה שהוא דואג רק לעצמו?

אך אדם עם גישה אגואיסטית - גישה שאומרת קודם אני אחרי זה אחרים - יכולה בכלל להסכים עם כזה מחשבה? טכנית המחשבה שלך של "קודם אני" אמורה להגיד לך שאדם שעשה בשבילך משהו יותר רלוונטי בשבילך כי כאדם אגואיסטי הוא תורם למטרה האגואיסטית שלך
אז עכשיו לפי ההיגיון שלך אני צריך להראות את אותו הכבוד לאנס או רוצח כמו לאדם רגיל בחברה...
per
אוי, אתה כזה ילדותי. באמת. מה הקשר לאנסים?
ובאמת שכבר נמאס לי מכל התייפיפות הזו של לדאוג קודם לאחרים. לא, אני דואגת קודם לטובתי האישית ואני נוהגת ככה עם כולם. לא משנה מי זה.
אם לי יהיה טוב, אני אוכל גם לעשות לאחרים טוב. זו המשמעות האמיתית של אגואיסטיות. החברה שאנחנו חיים בה הפכה את המילה הזו לקללה כשהיא בדיוק ההפך.
אתה צריך להראות לי כבוד, כי אני בן אדם בדיוק כמוך. זו הסיבה היחידה.
אין קשר.. אי אפשר להפריד אדם מהמעשים שלו וממי שהוא זה לא עובד ככה.. את אומרת לי "תפריד חלק מהמציאות". אין בזה היגיון

ברור שאני אתן הרבה יותר כבוד לאדם שעושה משהו משמעותי בחברה ובמיוחד בשבילי כחלק ממנה - אפילו ממניע אגואיסטי יש לי אינטרס שהרבה יותר אנשים יהיו כמו הבן אדם הזה שבנוסף לעצמו יודע גם לתת מאשר אדם כמו שואל השאלה... איפה ההיגיון לחשוב שהם אותו הדבר? שניהם בני אדם נכון אבל המעשים שלהם שונים - אחד תורם לי השני מזיק


ואין לי בעיה עם אגואיזם.. זה בסדר גמור.. אבל עם הידיעה שבדברים מסוימים צריך לדעת לתת, את לא חייה בעולם משלך את חייה בחברה ובישראל גיוס לצבא זה צורך קיומי זה לא עניין של מותרות או אפשרות
per
יהודיה אשכנזיה דתייה גאה - כן יהודיה בגלל שזה מעיד על צורת מחשבה של בן אדם. יש סיבה שזה אמור להיות בסדר אדם שלא מתגייס לפי מה שהוא אומר מסיבות אגואיסטיות לגמרי וזה יהיה בסדר? את אומרת שזה שטחי ומגעיל אז תסבירי לי במדינת ישראל בה ביטחון זה דבר חשוב וגם התגייסות אך בדיוק אני אמור לראות אדם שלא התגייס מהסיבה שהוא רוצה לדאוג לעצמו בזמן שהרבה מאיתנו הולכים ומתגייסים - זה באמת שיטחי? זה סיבה שיטחית היכולת שלך לתת כמו כולם ולתרום למדינה בשביל הביטחון שלה את בטוחה בדברים שאת אומרת?


ואני כרגע טענתי שאני אומר לו מה לעשות? דרך מה? דרך האינטרנט? מנסה פשוט לתת משפט שמראה כאילו כמה את אסרטיבית? אני בתור אזרח במדינה יכול מסוגל ואפילו צריך להגיד את הדעה שלי וביקורת על משהו שמשפיע על כולנו זה רק היגיון בריא


גיוס לצבא זה דבר שולי? את בטוחה עכשיו בהצהרה שלך?. אז מי שומר עליך בדיוק ודואג לביטחון שלך? האוויר?


אני רואה על סמך מה שהוא מדבר - עצם העניין שהוא אומר שאי גיוס לצבא בזמן שאחרים נותנים מעצמם אמור להיות בסדר וצריך לקבל את זה משמחה מעיד על משהו לא?


מי שלא מתגייס לא עושה לכולנו משהו? פוגע בצרכים של המדינה שבסופו של פוגעים בנו? רציני המחשבה שלך שואל השאלה וVGP עוצר רק "בכם" אין לך הבנה של השלכות לעתיד או לאן דברים בסופו של דברים הולכים. זה רק בן אדם והעולם שלו?
per
זו שאלה לגיטימית ואין שום סיבה לדווח עליה. אם היא לא הייתה קופצת ואומרת שזו היא אף אחד לא היה יודע
אשכנזיה דתיה - מזכיר לך שהיהדות מבוססות על "ואהבת רעך 'כמוך'". את בטוחה שאת מקיימת או מודעת מה המצווה הזאת בכלל אומרת?
per
מילקי במקרה הזה הוא לא ציין אותה והיא הגיבה בעצמה ואמרה שזו היא אני דווקא בעד שהשאלה תשאר זה נושא חשוב באופן כללי
per
הוא לא ציין מי זאת אם הוא היה מציין זה היה משהו אחר

וכן אני מסכים איתך אבל זה קודם כל עצוב שיש אנשים שמגבים השתמטות וקוראים לזה דבר שולי כאילו זה לא הצבא שמגן על כולנו אחרי זה יהיה אפשר לדבר על המשתמטים עצמם
per
את בטוחה שאני לא מבין את המצווה "ואהבת לרעך 'כמוך'" בנושא שמדבר על השתמטות מהצבא..?
per
אנחנו מדברים על המצב בו אנחנו יודעים שהוא השתמט מסיבות אגואיסטיות אישיות שלו. בתור מדינה שתלויה בצבא שלה מאוד וכל אחד מאיתנו תורם את אומרת שאני אמור להתייחס אליו במצב רגיל?


ואת התחמקת מהשאלה שלי לגבי עניין המצווה בנושא השתמטות...
per