17 תשובות
אין להם נשמה, הם לא חיים
יתחילו לחפור על זה שאין להם נשמה וכו'
שואל השאלה:
אל תערבו עכשיו את הדת ומסטיקות האלו! מדע זה מדע!
אנונימי
אין להם מערכת עצבים מרכזית כמו לנו.
הם קולטים מתי יש אור שמש, מתי יש מחסור במים, מתי העונה משתנה, אבל הם לא חשים כאב, לא חשים פחד.
לא מדויק, לצמחים גם יש תגובה לכאב, מחקרים הוכיחו את זה
שואל השאלה:
אז בואו נזריק הרדמה לפרה מבלי שתשים לב ונאכל אותה, היא לא תרגיש כלום ולא תספיק לפחד! בום פתרתי את הבעיה
אנונימי
רק שהפרה חיה בתת תנאים, נכנסת להריון ע''י וטרינר שמכניס לה זרע של פר כשהיא בהכרה, לוקחים ממנה את העגל, לפעמים יש לפרות פצעים על העטינים, הן חיות בתוך הצואה שלהן וצפיפות נוראית.
גם אם יהיה מספיק כסף להעניק לכל פרה זריקה שתמנע ממנה לחוש כל סוג של סטרס וכאב, החיים שלה לפני השחיטה איומים.
אין להם מערכת עצבים, אין להם נשמה, הם לא בעלי חיים, לא פתרת את הבעיה כי אנחנו ממשיכים להכחיד חיות. כשאומרים שהם מרגישים זאת אומרת שחלקם מרגישים שנוגעים בהם, אבל לא כואב להם, והם גם מרגישים שמש, חוץ מזה פירות וירקות נועדו לאכילה. לשוחטים לא אכפת מהחיות אלא מהכסף אז מתקמצנים על הרדמה ופשוט שוחטים אותם בעודם חיים. תעשו מינוסים לא מזיז לי, תקראו על התעשיות באינטרנט, ודי להתחכם כאילו אתם יודעים הכל. אם הייתם רואים איך שוחטים פרה לפני שהיא מגיעה לצלחת אולי עוד היה בכם טיפת חמלה ורחמים, התעשיות עובדות על כולכם.
אנונימית
דבר ראשון, בלי לאכול צמחים אנחנו לא שורדים. החיים שלנו עדיין בעדיפות מעליהם. הם מקור המזון היחיד, עד שנמצא דרך להפוך אנרגיה חשמלית וסולרית למזון.

צמחים לא מרגישים התעללות ולא חווים את הצורת כליאה והפרדה מילדים שבקר ועוף מרגישים. פירות (כל מה שיש לו זרע) אמורים ליפול ולהאכל/להתפזר או משהו כדי להפיץ זרעים והצמחים לא מתים בשבילם, כנל לגבי חיטה ושעורה.

לעלים אין הרגשה של כאב גם.

אין לי בעיה עם ציד ואכילה של חיות מהטבע, אם הן חיות באושר לפני זה. יש לי בעיה עם תעשיית הבשר. מבחינת הצמחים תעשיית החקלאות לא פוגעת בהם. הם מקבלים תנאים טובים בדיוק כמו בטבע, עד שכורתים אותם.


אגב, אני לא מדבר בתור צמחוני. אני אוכל בשר. אני מדבר פשוט בהיגיון ומוסר. (אני לא צמחוני מסיבות בריאותיות)
המון אנשים אומרים שכלבים זה טעים אז בואו תאכלו את הכלבים שלכם אבל לא בתת תנאים אלה תתנו להם זריקה שלא ירגישו כאב ואז תהרגו ותאכלו אותם...
כמו שהכלב יכול להיות החבר הטוב ביותר של האדם ככה גם פרה יכולה להיות החברה הכי טובה שלכם...
נשמע לכם מוזר... אבל זה הגיוני הרי פרה טעימה אז נאכל אותה, כלב טעים אז בואו נאכל כלבים
צודקת לגמריי! צריך לעשות משהו עם הרוצחים האלו
אתה צמחוני? אם לא אז תשתוק, אם כן? תחשוב על מה לאכול חוץ מצמחים, פירות וירקות שגם אנחנו יכולים לאכול (:
אני לא יודעת מה זה אומר שהם חיים אבל הם לא מסתכלים אליי בעיניים חמודות אז קצת קשה לי לדמיין את זה. בכל מקרה אני גם לא אוכלת בשר כי זה לא טעים וגם כי אני נגעלת מזה שרואים את האיברים הפנימיים וגם שזה היה חיי פעם. בכל מקרה אני לא צריכה הטפות מוסר ממך כי ברור לי שאתה כן אוכל בשר ועל זה אני לא מטיפה לך כי אין לי בעיה עם זה. אני לא נכנסת לך לצלחת אז אל תיכנס לשלי
אני לא צמחוני ואני גם בדרך כלל הכי נגדם אבל צמחים פירות וירקות הם ממש לא יצור חי, יצור חי חייב לקיים את כל מאפייני החיים ולא רק חלק למשל לצמחים אין תגובה לגירויים או תנועה וזה מה שמגדיר אותם כלא יצור חי
תקשיב מר אנונימי,
כל אחד עושה את הבחירות שלו, בינו לבין עצמו. אז בבקשה אל תכנס לצלחת של אחרים.
צמחונים וטבעונים יאכלו ויעשו מה שטוב להם, ובשרניים יאכלו ויעשו מה שטוב להם.
וכן אני צמחונית וזה קצת מעצבן.
וזה לא כל כך נכון, מפני ש צמחים הם לא בדיוק יצור חי.
וזה לא משנה. כל אחד יאכל מה שטוב לו ומה שהוא רוצה בדיוק כמוך.
לצמחים אין מערכת עצבים.
אנונימית
אוקי, אם את באה בנימה של לסתור טבעונים וצמחונים ולריב איתם, אין טעם שתקראי את השאלה שלי, כי את מחפשת לריב, ולא תשובה מדעית אמיתית.

*צמח הוא צומח*, יש לו קטגוריה משלו מסיבה מאוד חשובה. הוא לא חי. הוא גם לא דומם, כי הוא צורך משאבים מהסביבה וגודל ומתפתח ומפריש ומתרבה, אבל אין לו רצונות או תפישת חיים, הוא לא מבין את סביבתו ואין לו אינסטינגטים. אז איך הוא חי? נכון, הוא לא דומם, אבל הוא גם לא חי. אלו שתי קטגוריות שהוא לא נכנס אליהן, הוא נכנס בתור 'צומח', ולא סתם.

צמח מרגיש מגע, אבל לא כאב. צמח חום וקור, אבל לא חם או קר לו. הוא מרגיש שהוא נובל, אבל הוא לא צמא.
עוד דבר, אין שום סיבה בעולם שצמח ירגיש כאב. כאב הוא מנגנון הגנה, שמרתיע אותך מסיטואציה מסוימת, מכניס לך אנרנלין, ומדרבן אותך לברוח ולהגן על עצמך. לצמח אין יכולת תזוזה, אין יכולת להגן על עצמו. אז למה שדווקא כאב הוא יחוש? מה זה נותן לו? סתם כאב לשם הכאב? אין סיבה שיתפתח אצלו בכלל מנגנון שמאפשר דבר כזה.
אני אגיד עוד משהו, למרות שאנשים בכוח מתעלמים מזה, ומחפשים דרך אחרת להחיות את הכאה של הצמחים. לצמחים אין מוח, ואין מערכת עצבים. הם האחראיים היחידים על הכאב.

עוד משהו, סתם כדי לחדד פה את הדיון.
70% מהתוצרים החקלאיים מועברים לתעשיות הבשר כדי להאכיל את הכמות הלא נורמלית של חיות שמגדלים שם. יש לך מושג כמה פרה אוכלת? כמה פרות יש בכל רפת? כמה רפתות יש בארץ? וזה לא רק פרות, זה גם תרנגולות, וכבשים, ועיזים, ואפילו חזירים. כל החיות האלו דורשות אוכל, והם אוכלות הרבה, ויש הרבה מהן. את אוכלת פעם אחת את החיה, אבל החיה אכלה מאות פעמים לפנייך. במידה ונפסיק אכילת בשר, הכמות חיות שנוצרו לאכילה תרד, ואיתן גם הביקוש למזון חקלאי, ככה שגם תוצרי המזון האלו שאתם מרחמים עליהם יסבלו פחות.