21 תשובות
זה לא יכול להיות שהמדינה תהיה מבוססת על דת, הרי במדינה יש הרבה דתות, גם בארה"ב יש מוסלמים נוצרים ויהודים ובודהיסטים ועוד דתות
אם בן אדם רוצה לפתוח חנות/ מסעדה בשבת אבל נאסר עליו בתור יהודי להיות פתוח בשבת זה בגלל הדת שמשביתה את האנשים שכן רוצים, אתה רוצה לנסוע אבל נאסר עליך כיהודי לנסוע בשבת בגלל הדת, זה למה צריך להפריד דת ממדינה
אנונימי
פוגע בזכויות למשל.
קח דוגמא, הקהילה הגאה לא יכולה לאמץ ולהתחתן בארץ, למה? בגלל הדת.

אגב, אין באמת איסור ליהודי לנסוע, אם מישהו רוצה לנסוע בשבת הוא יכול ( הכוונה כחוק בארץ )
לדעתי לא צריך בכלל. לפחות לא בישראל. בהכרזת המדינה הכריזו על הקמת מדינה *יהודית* בארץ ישראל. אין סיבה שאנשים שהם לא יהודים יתקוממו על זה. באתם לחיות בישראל כמדינה יהודית, תתמודדו.
הרכיזו גם על הקמת מדינה דמוקרטית שאמור להיות חופש דת וחופש מדת אבל 2 הערכים סוטרים אחד את השני
מאפייני הנאורות כללו בתוכם את החילון שזה אומר הפרדת הדת מהמדינה בכדי שלא תיהיה כפייה ובכדי שכל אחד ללא קשר לדעת יהיה חלק מהמדינה ובנוסף גם במגילת העצמאות רשום אין הפלייה של דת גזע ומין.
מקווה שעזרתי
זהו שלא צריך. האמת שאין כאן אפילו עניין של צריך.
במדינת ישראל הלאום הוא הדת ולא שני דברים מובדלים. אין כאן שום פגיעה כאשר זה בא ביחד וככה זה צריך להיות.
לא צריך, יש סטטוס קוו ולא אמורים להפר
שואל השאלה:
מסכימה שלא צריך, עיניין אותי לשמוע... מי שאמר שזו מדינה דמוקרטית
הכריזו עליה קודם כמדינה יהודית ואחכ דמוקרטית
baby you're a boat
אה כן
דמוקרטיה עד הדת
כרגיל את זורקת מילים בלי קשר, אבל כולם רגילים לשטויות שלך
זאת הדעה שלי לגבי ה"דמוקרטיה" שזה נוגע לדת במדינה הזאת.
מצטערת שיש לי דעה
אני חושב שצריך כי דתות זה דבר פרימיטיבי וטיפשי. והעולם מתקדם והן נשארות מאחור. לדעתי להגביל 40 אחוז מהאוכלוסייה שהם חילוניים בגלל 10 אחוז שהם חרדים זה פשוט בושה. לדעתי צריכה להיות הפרדת דת ומדינה ושהמגזר החרדי יקיים לעצמו את המסורת. זאת צריכה להיות מדינה דמוקרטית. לא יהודית דמוקרטית.
זה ממש לא טמטום. דתות מדרדרות את העולם. לדעתי היהדות מיותרת כמו כל הדתות בעולם.
וכל זה *לדעתך* זה לא אומר שזה נכון
וגם לא כל מה ש*לדעתך* אומר שזה נכון.
לי יש את מגילת העצמאות ואת הסטטוס קוו
הייתי מצטטת את החלק שכתוב *חופש מדת* אבל אני צריכה ללכת, אצטט שאחזור
חופש מדת לא אומר שהמדינה לא דתית, מדינה יהודית לא נוגדת את הדת שלך, תהיי נוצריה, ערביה או מוסלמית, אבל המדינה תישאר יהודית. יש חופש דת למי שרוצה, אבל המדינה והעקרונות שלה נשארים יהודיים.
את אפילו לא יודעת מה הפירוש של חופש מדת, ולכי תקראי על הסטטוס קוו ותחזרי, אין טעם בוויכוח איתך כשאת ללא ידע בסיסי בנושא שאת מתווכחת
לדעתי צריכה להיות הפרדה בין דת למדינה.
אני חושבת שאמורים להיות נישואים אזרחיים ותחבורה ציבורית בשבת לדוג'.
במה פוגעת חוסר ההפרדה?
באנשים שחיו פה, גדלו כאן ונולדו פה - מעוניינים להתחתן פה, והאפשרות היחידה שלהם היא להתחתן דרך הרבנות.
באנשים שאין להם רכב פרטי והם מעוניינים לנסוע ממקום מסוים לאחר בתחבורה ציבורית - אך אין להם את האפשרות הזו, והם לא אמורים לשלם 100 ש"ח על מונית במקום כמה שקלים בודדים באוטובוס.
אני חושבת שההפרדה הזו תועיל לכולם.
הדתיים לא ייפגעו ממנה מכיוון שאף אחד לא יכריח אותם לא להתחתן דרך הרבנות או לא לנסוע בשבת, זו בסך הכל התחשבות בכלל האזרחים. לא פחות ולא יותר.
צריך להפריד בגלל פגיעה בזכויות של כל אדם שלא "יהודי מספיק" אני אסביר, להטבים שרוצים להתחתן אסור בגלל הדת, חילוני שאין לו רישיון ורוצה להגיע לארוחה אצל ההורים לא יכול בגלל הדת, אדם שרוצה ללכת לקנות אוכל בשישי בערב כי שכח לקנות משהו לא יכול בגלל הדת (במיוחד עכשיו עם חוק המרכולים) ועוד המון דוגמאות.

לכל מי שכותב שלא צריך כי במגילת העצמאות כתוב שזו מדינה יהודית 2 דברים, 1 כתוב גם מדינה דמוקרטית ולהגיד לאנשים מה הם יכולים ולא יכולים לעשות בשבת בשם הדת זה לא דמוקרטי ו2 מי הגדיר מזה להיות יהודי? דרך אגב הלהיות יהודי של מגילת העצמאות מאוד שונה מהלהיות יהודי של היום, לדוגמא פעם הכותל לא היה מחולק לנשים וגברים היום זה כן ואם היו רוצים להחזיר את זה היו אומרים שאי אפשר כי משהו שקשור לדת