25 תשובות
למה גיבורים?
אני דווקא מסכימה עם ההצעת חוק הזאת.
מגיע להם למות
וגם אם הם מלכתחילה רצו להתאבד, זה לא יצליח להם כי אנחנו כבר נהרוג אותם בעצמנו
יש בזה טוב ורע מצד אחד ככה אולי משפחות ואנשים ירתעו מזה, מצד שני הם שאידים אז מה אכפת להם למות כבר והם באמת ימותו כגיבורים
אני לא מסכימה עם זה..
נגד
לאף אלד לא מגיע עונש מוות
זא ממש לא הומני
א. גיבורים הם נחשבים גם בלי זה. הלח"י נחשבו ל"גיבורים" עם ובלי ההוצאות להורכג.

ב. ראינו כבר עשרות פעמים שמחבלים שוחחרו בעסקאות חילוף שבויים ואח"כ חזרו לרצוח ופגעו באזרחים. הוצאה להורג לא רק שתמנע את זה, אלא גם תוריד את האפשרות להתמקח בהם, ולארגוני הטרור לא יהיה למה לחטוף חיילים.

ג. גם בארה"ב מתקיימות הוצאות להורג. חוקית, זה אפשרי. מבחינת הדין הבין-לאומי והאמנות, זה גם ממש לא סיפור, בגלל שהוא מתיר (לא מעודד אמנם) הוצאה להורג אחרי הליך שיפוטי הוגן של לוחמים בלתי-חוקיים, אם זה מעוגן בחוק העונשין של המדינה שתפסה אותם.

ומה הומני יותר? שרוצח לאומני שטוף-מוח עם דם על הידיים ימות, או שילד יישאר בלי הורים בגלל איזו עסקה מטומטמת שבה המחבל שוחרר?
רעיון מצוין וחשוב שאת ההוצאה להורג תבצע אישה כי על פי האמונה שלהם אם הם נהרגים על ידי אישה הם לא זוכים ב72 בתולות ולא נכנסים לגן עדן.
/~
אני לא מסכימה איתך. במימלא הם נחשבים לגיבורים בעיני המוסלמים, זה לא משנה. אני חושבת שכן צריך לחוקק עונש מוות למחבלים. אני לא רואה איך מי שסיים חיים של אנשים אחרים ראוי לחיות. מצד אחד, אני לא חושבת שיש לי ולאף אחד זכות להחליט מי ימות ומי יחיה. אבל אני כן חושבת שיש סיכוי שחקיקת החוק הזה ירתיע מחבלים מלבצע פיגועים ולפגוע בחיי אדם, ואם ככה - אם החוק הזה יביא למניעת פיגועים, אז זה שווה את זה.
בעד, ^לגבי האישה לא שמעתי על זה בעבר אבל אם זה כך אז רעיון טוב.
אנונימית
לדעתי צריך לתת להם מוות ביסורים
לפי דעתי צריך לעשות אם הם פצעו קשה לפצוע אותם קשה הם אם הרגו להרוג אותם
אני בעד
הם רוצים למות אז זה לא כזה אכפת להם.
לדעתי למחבל שעשה פיגוע צריך להוציא להורג את כל המשפחה שלו, זה לדעתי לא מוגזם כי למשפחה שנפטר הילד/ה מפיגוע לא עלינו זה הורג את כל המשפחה.
בעד
למה הם צריכים לחיות כמו מלכים עד חשבון המדינה? רצחת מגיע לך למות
כל מחבל בכלא עולה כסף וגם כך רוצחים. בכסף הזה אפשר לקדם דברים אחרים
בעד שגם יקברו אותם עם עור חזיר זה נחשב טמא אצלם ושהם לא יגיעו ל"גן עדן שלהם"
בעד עונש מוות וחבל שזה נעלם מהעולם, היה פעם יותר סדר כשאנשים ידעו שאם יוציאו אותם להורג הם חשבו פעמיים
אני בעד אבל שיהיה מוות בעינויים ושיגרשו את המשפחות שלהם מהארץ ככה הם לא יעודדו אותם לעשות פיגועים.
אני בעד -אבל לא ישר להרוג אותם אלא לעשות את זה איטי ואכזרי
Airbag-

א. הוצאות להורג של מחבלים ומרגלים למעשה כבר חוקיות בישראל ע"פ חוק העונשין. החוק החדש הזה בסך הכל מקל על הנסיבות שבשלן יהיה ניתן להטיל את גזר הדין הזה על מחבלים. הוא לא יתן שום פתח למדינה אלימה ופאשיסטית, כפי שהזכירו פה בחלק ממדינות ארה"ב עונש המוות מותר אפילו על רוצחים רגילים ואת לא רואה שום "מדרון חלקלק" שמדרדר אותם לפאשיזם. עונש מוות למחבלים מותר אפילו ע"פ החוק הבינלאומי ואמנת ז'נבה לא אוסרת אותו אגב.

ב. המציאו בתי כלא בשביל אנשים שעשו עבירה ועליהם לקבל את העונש הראוי, להשתקם ולשוב לדרך הישר. במקרה של מחבלים כמו הרוצח של משפחת פוגל, אין שום דבר הומני בלשקם אדם שהחליט לרצוח אנשים חפים מפשע רק בשל מוצאם האתני. ישנו מעמד מיוחד ושפל לרוצח לאומני לעומת רוצח רגיל, שכן אנחנו מדברים פה על רצח של חפים מפשע במסגרת מלחמה בין לאומים. העונש הזה ללא ספק ירתיע, תהיי בטוחה שחלק מהמחבלים בגל הטרור האחרון עשו את מה שעשו בידיעה ברורה שיש סיכוי טוב שהם ילכו לבית הכלא הישראלי, על חשבון משלם המיסים הישראלי ולבסוף אולי ישתחררו באיזושהי עסקה עתידית ויקבלו גם משכורת חודשית מהרש"פ. ההצעה שלך שיחליטו שלא ניתן יהיה לשחרר מחבלים מוקדם יותר בעייתית חקיקתית מאשר עונש המוות הזה, והוא בלאו הכי לא ישים כי בסופו של דבר אם תהיה עסקת חילופי שבויים- המשפטנים החריפים של הממשלה ימצאו דרך לעקוף את החוק בלי יותר מידי בעיה. כפי שניתן להבין מדבריי אני תומך בעונש מוות רק למחבלים שביצעו מעשי רצח מזעזעים שגם הוטבעו בזיכרון הקולקטיבי כהשפלה לאומית, כמו למשל הרוצחים של משפחת פוגל ושל משפחת סלומון. ושלא יהיה ספק, אני תומך בעונש מוות דומה גם ליהודים שביצעו מעשי רצח מזעזעים בפלסטינים.

ג. גם ההצהרה של טראמפ גרמה להם להתעצבן, ואם לא שמת לב הכל כבר נרגע. כל דבר שישראל תעשה לטובתה או שיעשו לטובתה בסכסוך הזה יגרור תגובות אלימות ברחוב הפלסטיני, אבל בשביל להשתלט על המצב מישהו בסופו של דבר צריך לדעת לקבל את ההחלטות שיגנו על האינטרסים של מדינת ישראל *במלחמתה מול הטרור*, טיעון כגון זה שהצגת פה הוא ללא ספק כניעה מוחלטת לטרור.

ד. אותו דבר כמו הסעיף הקודם, כל החלטה שישראל תחליט תגרור תגובות נזעמות מצד העולם ולכאורה "תגביר את השנאה נגד ישראל". גם סיפוח רמת הגולן אלינו לפני מעל 30 שנה גרר תגובות נזעמות מצד העולם אך לאחר חודש הכל נרגע וכולם שכחו מה בכלל היה, כך שכיום הריבונות של ישראל על רמת הגולן היא עובדה מוגמרת לפי כולם (חוץ מפעילים מאוד קיצוניים וסהרוריים בBDS שגורם רק נזק לפלסטינים ולישראלים כאחד).

ה. החוק הזה כבר כמה שנים עולה ויורד מהכותרות. בהחלט יכול להיות שהסיבה שהוא עלה דווקא עכשיו היא החקירות של ביבי, אבל אין זה משנה את תוכנו וחשיבותו של חוק זה ולו במעט. הטיעון הזה הוא סתם אד הומינם, בנוסף לכך שהוא קונספירציה.


אאתגר אותך Airbag. תמצאי לי מדינה אחרת שבנסיבות דומות לאלו של ישראל נקטה בדרכים פחות אלימות והתמודדה יותר טוב, או אפילו טוב באותה מידה כפי שישראל מתמודדת עם הפלסטינים.
בינתיים אמריקה הדמוקרטית מסתדרת דווקא ממש יפה. בבריטניה גם היה (ואולח עדיין יש, לא יודע) עונש מוות, ובעוד כמה וכמה מדינות אחרות, וזה לא הוביל למשטר טוטליטרי.

גם אם יחוקק כי לא יאופשרו עסקאות כאלה, ראינו כאלו שישבו את מלא המאסר ושבו לרצוח (ישי שליסל למשל).
זה מצוין מקווה שזה יצליח
בצרפת היה עונש מוות לרוצחים ועוד בציבור שכולם יראו וזה אכן הרתיע. היה בחור שרצח ילדה באופן אכזרי ונידן למוות לפני 40 שנה אבל בית המשפט החליט לחוס עליו משום מה והוא נכנס לכלא למאסר עולם. ובמה זה תרם? משלמי המיסים נאלצו לממן אותו וכל פעם הנושא הזה צץ וסביבו תגובות ממש נזהמות. הוא היה צריך להיות מוצא להורג ממזמן, ואז ביטלו את עונש המוות ב1977 וזהו אנשים עושים מה שבא להם כי כמו בארץ, גם בצרפת הם חיים כמו מלכים בכלא וזה אבסורד!
פעם כשהיה עונש מוות וכלא היה כלא ולא בית מלון אנשים היו יותר "ממושמעים"
אני לא תומכת בעינויים זה באמת ברברי אבל לפני 150 שנה היו מצליפים בשוט באסירים לא ממושמעים והם היו נכלאים בתאים קטנים עם חציר, לפעמים מיטה... היום זה אחרת! זה נהפך לבית מלון והפשע שופע
ראש עיריית ניו יורק לפני כמה שנים היה נוכח לכמות פשע מזעזעת ואז הוא נקט בצעד מתוחכם, במקום להתעלם מפשיעות קטנות כמו שבדרכ עושים בימינו הוא התחיל להעניש בחומרה וכך פשעים גרועים יותר נמנעו.
בכך אני באה להגיד כשצריך להפסיק לרחם על אנסיפ ופדופילים, צריך להפסיק להתעלם מפשעים שאולי נראים חסרי משמעות, כמו גניבת טלפון, ולהתחיל להעניש ובחומרה. ככה הפשע יפחת וכמובן שאני תומכת נלהבת בעונש מוות שזה בכלל לדעתי ירוקן את בתי הכלא מחלאות אדם עם דם הידיים ויחסוך למדינה הרבה כסף שהיא יכולה להשקיע בחינוך (חובה, מערכת החינוך הישראלית מתחת לכל ביקורת) ובפיתוח...
Sm;)e please- תראי לי את הסטטיסטיקות שעליהן את מסתמכת. ובכל מקרה זה לא בהכרח מפתיע. עונש מוות בהחלט נפוץ הרבה יותר במדינות דיקטטוריות מאשר בדמוקרטיות. הגדרת הפשיעה במדינה דיקטטורית מטבע הדברים שונה לחלוטין מזו במדינה דמוקרטית. בדיקטטורות על כל דבר קטן מקבלים ענישה וזה מהר מאוד מתגלגל לעונש מוות כך שטבעי שבמדינות כאלה אחוז הפשיעה יהיה גבוה יותר, וזאת לכאורה למרות עונש המוות שאמור להרתיע. אבל בכל מקרה צריך לבחון כל מקרה לגופו ולא לברוח ל"מכיוון שבמדינות אחרות קרה משהו, לכן גם פה כך יקרה".
אגב, הפשע שאנחנו מדברים פה עליו הוא מסוג אחר שכן הוא על רקע לאומני. שונה כמעט לבלי היכר מפשע פלילי רגיל.

אין באמת היררכיה של הערכים שחשובים לנו כמדינה, בוחנים כל מקרה לגופו ובודקים איזה ערך גובר על השני. כך עושים בכל משפט במדינה דמוקרטית. אם ערך חיי האדם חשובים אצלך לא משנה מה, אז גם לנאצים לא היינו אמורים לחוקק גזר דין מוות, הלא כן? לקבוע היררכיה של ערכים לכל המצבים בכללותם זה בלתי אפשרי ולמעשה גם לא ממש דמוקרטי. האמת היא שדבר כזה נהוג מאוד במדינות דיקטטוריות ולא בדמוקרטיות.

לא ניתן לדעת בוודאות של מאה אחוזים האם זה ירתיע או לא, אבל חייבים לנסות. חייבים לקבל החלטות. להשאיר את הסטטוס-קוו כפי שהוא עכשיו זה בטח לא הפתרון.
בעד.
כל מדינה רשאית להרוג מישהו (מחבל) שניסה להתנקש בחייהם של התושבים.
זה לא הגיוני שכל מדינה נותנת עונש מוות ורק אנחנו "סולחים" להם.
הם ניסו להרוג תושבים פה? מעולה, מגיע להם למות רק בגלל הניסיון אפילו אם לא הרגו.
משפחות המחבל והמחבל לא יירתע מזה. כל המחבלים שיצאו במטרה לרצוח יהודים לקחו בחשבון שהם אולי ייהרגו תוך כדי, והסיכוי הזה גדול, חוץ מזה גם לא אכפת להם למות.
אנונימי
יש פה פיגועים על ימין ועל שמאל, יש לנו הזדמנות למנוע פיגועים רבים ומה שמעניין אותך זה השם שהיה למדינה שלנו? גם ככה הפלסטינים מזייפים אירועים שלא קרו ואומרים שאנחנו מתעללים בהם, אז מה זה כבר משנה?
אני גם לא מבינה את אלה שאומרים ש"להרוג זה לא הפיתרון", כאילו ראבאק, הבן אדם בא להרוג אתכם ואתם בעד להשאיר אותו בחיים? אין מה לעשות, חייבים לרדת לרמה שלהם. אם הקורבן בפיגוע היה אמא שלכם (חס ושלום)? עדיין הייתם אומרים שלהרוג את המחבל שהרג את אמא שלכם זה לא הפיתרון?