15 תשובות
אם טוב לך בבית עדיף בסיס פתוח כי הארוחת ערב בבסיס גבינה ריבה ביצה ובלילה תלך לישון רעב או שתוציא הרבה כסף על אוכל בחוץ.
תלוי מה יותר מתאים לך, לי תמיד הייתה בעיה עם מסגרות אבל להגיד לך תאמת יומיות זה משביז ביותר ובסיס סגור באיזשהו שלב לא תרצי לעזוב.
תרמתי מאה ועשרה שקלים לחייל קרבי הוא לא הפסיק להודות לי על זה. החיילים נורא רעבים.
יומיות זה טוב רק בשלושה תנאים:
1. הבסיס קרוב לבית (עד שעה נסיעה)..
2. יציאה עד השעה 4
3. את חייבת להיות בבית כל יום.

אם לפחות 1 משלושת התנאים למעלה לא מתקיים, כבר עדיף לעשות חצאים..
למה ומדוע אני שרתתי בבסיס סגור ומתתי ברעב הגעתי לתת משקל. כנראה שלך היו הורים טובים שנתנו לך דמי כיס. אני הייתי חיילת רעבה ואף אחד לא נתן לי דמי כיס. אלוהים ראה.
האמת שההורים שלי לא נתנו לי שום דבר... האוכל היה סביר בסך הכל. יומיות זה סתם מתיש.
אני לא יודעת באיזה שנים הייתה בצבא ואיפה שירתתה אני הרגשתי מזה צבא שחיילים שהיה להם כסף בלילה יצאו לאכול בחוץ ואני ישנתי רעבה.
ומה שאני מקבלתי על זה בסטיפס זה מינוסים. ממש אתר של אנשים אובייקטיבים
היה גם מקרה שהייתי בלילה פקידה תורנית והקצין תורן הדליק את המזגן כל הלילה והיה לי נורא קר והוא לא הסכים לי לכבות את המזגן ולמחורת אושפזתי בבידוד.
קל לשבת אחרי המקלדת ולעשות מינוסים.
אני עכשיו נמצאת בצבא.
למה ומדוע עצם זה שהארוחת ערב שמוגשת היא ארוחה דלה מאוד שמכילה לחם גבינה זיתים וריבה והארוחה בשעה 18:00 ברור שאלך לישון רעבה וזה לא קשור לפינוק באוכל כי גם אני לא מפונקת אף אחד לא לימד אותי להתפנק גדלתי בפנימיות. פשוט הארוחת ערב בצבא היא דלה מאוד וניתנת בשעה מוקדמת מאוד ומי שיש לו כסף בלילה יוצא מהבסיס לאכול ומי שאין לו כסף יושן רעב.
שרתתי בשנים 1983 -85
ברוך ה' אלוהים פיצה אותי היום מצבי הכלכלי מעולה ויש לי עבודה מעולה את רואה אני במשמרת עכשיו ומתכתבת בוצאפ לא עובדת קשה שומרת לובי. ואת כל אחיי המבוגרים ממני שעבדו והתפרנסו באותה תקופה ולא תמכו בי זרקתי.
זה תלוי בבן אדם, יש כאלה שלא מסוגלים להתמודד בסגור אבל חד משמעית לדעתי עדיף סגור.
כמו שכתבו למעלה בסיס פתוח זה נהיה בשלב מסויים כמו עבודה, שגרה משעממת כמו בית ספר, לקום מוקדם כל בוקר ולעשות נסיעות הלוך חזור. בבסיס סגור אתה פשוט קם בבוקר בשעה סבירה ביותר והולך למקום העבודה שלך.. נסיעות בתחילת וסוף שבוע שזה מבחינתי הרבה יותר עדיף, גם אם הבסיס רחוק לך מהבית והנסיעה יחסית ארוכה. בבסיס סגור אתה חווה את החוויה האמיתית של השירות, יש לך הזדמנות אדירה להכיר אנשים לעומק, אתה איתם 24/7, ישן איתם, אוכל איתם, יושב איתם בלילה, מפתח חיי חברה.. זה לא כמה שעות ביום ביחד ואז כל אחד הולך לשלו כמו בבסיס פתוח. החוויה האמיתית שהייתה לי היא אחרי שעות העבודה, פוגשים את כולם, מדברים, יושבים ביחד, עושים ספורט, מכינים אוכל, מכירים אנשים חדשים. ביומיות יש את החוויה של החברות גם כי בכל זאת זה כמעט יום שלם ביחד אבל זה כמו עבודה/תיכון וזה קשר פחות משמעותי מאשר בבסיס סגור ששם שאתה 24/7 עם האנשים ויכול באמת לחוות אותם לעומק.
יש בבסיס סגור דברים שלא חווים בבסיס פתוח וזאת בערך הזדמנות חד פעמית.
אנונימי