58 תשובות
אין לי בעיה עם דתיים, אני לא מנסה להוכיח שום דבר לאף אחד, ההפך, כשאני בסביבה של דתיים אני לא מזכיר שאני אתאיסט על מנת שאוכל ללמוד ולהיות קרוב אליהם יותר, זה כיף ללמוד מכולם וכיף להיות בסביבה אוהבת, גם דתייה. אני יושב בשקט ומקשיב לכל הדעות.
אנונימי
שואל השאלה:
יפה מאד^
אבל לא כולם כמוך, ואני רוצה לשמוע דווקא את התשובות שלהם.
אנונימי
אתה יודע, זה ממש מבאס אותי ומעצבן אותי בו זמנית שאתה מתאר אתאיסטים בצורה שכזאת.
אני לא אומרת שזה לא קיים, יש אתאיסטים כאלו ואני ראיתי אתאיסטים שכינו מאמינים בצורה מזוויעה ( השוו גם להיטלר ואני לא צוחקת ) אבל בכל זאת, זה חלק קטן של האתאיסטים.

רוב האתאיסטים לא מנסים עכשיו ליצור ריבים ולמשל המפגרים שחושבים שהעיצובים של סטיפס לכבוד חנוכה הם כפייה דתית או הדתה הם בדך הכל רוצים לבגיע לעמוד הראשי כי הם משועממים פשוט וריבים מבדרים אותם.

בדיוני דת למשל, זה לא רק האתאיסטים שמנסים להצדיק את טענתם, אלא גם המאמינים, ובצדק.
בדיוני דת לדוגמא המטרה היא להתווכח על הדעות אחד של השני ואולי גם לנסות להבין דברים חדשים, אפילו אני הבנתי דברים חדשים על הדת היהודית מתוך סטיפס ( לדוגמא הטעות שאומרים איש באמונתו יחיה).

לרוב האתאיסטים לא באמת מזיז שאתה מאמין באלוהים, זה לא באמת משנה.
מה שמשנה זה ברגע שיש מאמינים מסויימים שמחליטים שהם יכולים להגיד את כל מה שמזיז להם ולעשות כל מה שהם רוצים כאילו שהם מעל החוק, אז אתאיסטים מתעצבנים ובצדק.
אגב זה גם מה שגורם להכללה שיש אתאיסטים בורים לחלוטין שחושבים שכל מאמין ומאמין הוא חרדי קיצוני שיורק על ילדים וסוקל אותם באבנים וקורא לצבא "צבא השמד " מה שלא נכון לחלוטין.

ולסיכום, אותם אתאיסטים שאין להם אפילו כבוד בסיסי למאמינים, יודע מה אפילו לא כמאמינים, כבני אדם בעלי דעה שונה ובסיסית הם חלק קטן מהאתאיסטים ולא צריך להתרגש מהם או לתת להם במה.
מה שמצחיק שזה בדיוק הפוך, אני לא מנסה לכפות את הדעה שלי על אחרים (יש כאלה שכן) אבל לרוב זה המאמינים והדתיים שכופים עלינו את הדעות שלהם, אולי אתה לא רואה את זה באתר אבל במציאות זה קשה, כל הסביבה שלי מאמינה וכולם קוראים לי גויה ולכי מהארץ שזה לא קשור בכלל, אני יהודיה בלי קשר אם אני מאמינה באלוהים או לא, או אם אני לא מקיימת מצוות, תמיד מאמינים מנסים לשכנע אותי להאמין ובטוחים במיליון אחוזים שהם צודקים ואני טועה, ומניחים הנחות האתאיסטים באים מבית לא טוב ודברים כאלה, שאני חייבת להגיד שזה לא קשור בכלל
MCR
ובכללי אני לא צועקת עכשיו לכל אחד שאני אתאיסטית אבל אני לא אעמיד פנים שאני דתיה כדי להשתלב עם מה שמקובל בחברה שמסביבי
MCR
שואל השאלה:
אתם לא הבנתם את השאלה שלי
אני דיברתי על מריבות או וויכוחים, אני גם לא דיברתי עכשוו על מי בסדר ומי לא
לא אמרתי שהדתיים/מאמינים כולם בסדר ולא אמרתי שחילונים/אתאיסטים לא בסדר, לכולם יש דברים לא בסדר
שאלתי שאלה אחרת
למה לאתאיסטים יש תמיד רצון לנסות להוכיח לדתיים שאין אלוקים, תמיד בוער בהם הרצון כאילו לפתוח לדתיים את הראש כדי להבין שהם טועים, תמיד חשוב להם להוכיח שאנחנו בורים ולא צודקים וחשןכים ופרימיטיבים, למה זה בוער בכם? למה שלא תשבו בשקט אם טוב לכם עם האמונה שלכם? למה להוכיח שהשני טועה?
אנונימי
לא קרה פעם אחת שניסיתי לגרום למישהו מאמין להיות אתאיסט, אם כבר אז קרה שמאמינים ניסו לגרום לי להיות מאמין
זה כל הקטע, לרוב האתאיסטים אין באמת רצון כזה
תפסיק כבר להכליל אני משתגעת זה בדיוק הפוך גם, למה המאמינים מנסים לגרום לאתאיסטים להאמין?
MCR
אז השאלה היא לא לאתאיסטים.
היא לאנשים בכללי שמנסים לכפות את הדעה/דת שלהם לאחרים.
היא לא מופנת לאתאיסטים וסתם הכללת את כולם.
אנונימית
שואל השאלה:
בכל השאלות שלכם או בכללי על דת ואמונה תמיד אתם מנסים להוכיח שאנחנו טועים תמיד חשוב לכם כל כך שנבין שאין אלוקים אתם כאילו לא רגועים עם האמונה שלכם ותמיד מחפשים סיפוק בלנסות לגרום לצד השני להבין שהוא טןעה
לא אמרתי שאתם מנסים לגרום לנו להיות אתאיסטים, אבל כאילו חשוב לכם שנבין שלהאמין באלוקים זה מגוחך וחשוב ופרימיטיבי
אנונימי
אתה מכליל יקירי.
זה לא כל האתאיסטים ככה
בנוסף גם זה לא רק האתאיסטים להזכירך
שואל השאלה:
לא נו די אל תערבו עכשיו את כל הנושאים האלה זה לא קשור לשאלה שלי
אנונימי
כי תבין שזה משהו שאתאיסטים עוברים *כל יום* באתר הזה פשוט יש הרבה אתאיסטים אז זה מה שאתה חושב אבל תבין שיש אנשים ויש אנשים, אני לא פגשתי הרבה מאמינים שמקבלים דעות שונות משלם ושאין להם בעיה עם זה שאני אתאיסטית, לא פגשתי
MCR
שואל השאלה:
טןב אני רואה שאתם ממש נפגעים מזה שלא כתבתי שאני לא מכליל למרות שזה ברור כי אני לא מכיר את כולם איזה קטנוניות נו באמת
לא משנה
אנסח מחדש

למה לאתאיסטים שמנסים להוכיח לשני שהוא טןעה ומקבלים מזה סיפוק יש את זה?

עכשיו יותר טוב?

ואל תערבו לי את הדתיים עכשיו, לא אמרתי שהם בסדר... לא אכפ לי מהם כרגע, אני דן עכשיו בנושא של אתאיסטים.
אנונימי
למה יש מאמינים שבוער להם להראות שאלוהים קיים? אותו דבר...
שואל השאלה:
תגידו אתם לא מקשיבים? לא אכפת לי מהדתיים עכשיו... לא אמרתי שהם בסדר אבל מאמינים עכשיו זה לא הנושא שלי
אני שאלתי כרגע לגבי אתאיסטים ולא אמרתי שהדתיים והמאמינים בסדר פשוט אני חא מתייחס אליהם עכשיו ותפסיקו גם אתם להתייחס אליהם עכשיו הם לא מעניינים אותי
אנונימי
אה אז אותם אתאיסטים שהם חלק קטן מאוד רוצים להראות שהדעה שלהם היא צודקת ואפילו יותר שהיא עובדה כי הם חושבים שהמאמינים ואני מתכוונת לכל המאמינים הם בימי הביניים ושורפים מכשפות. וכמובן גם התנשאות ואגו
אוקיי הנה התשובה לשאלה שלך, *יש אנשים בעולם שקשה להם לקבל דעות של אחרים והם חייבים להוכיח שהם צודקים* זה לא רק אתאיסטים יש את זה בכל דבר לא משנה מה
MCR
אלת האש מה את משחקת אותה את כל הזמן מחפשת ריבים עם מאמינים
אנונימית
אגלה לך סוד - אני לא.
חחח טוב אחי
אנונימית
השאלה הזו לא באמת מיועדת לאתאיסטים. יש אתאיסטים שחשוב להם להראות שהם צודקים ויש שפחות, יש דתיים שחשוב להם להראות שהם צודקים ויש שפחות, יש טבעונים שחשוב להם להראות שהם צודקים ויש שפחות (וכנ"ל לגבי לא טבעונים), ויש את החברה הכי טובה שרוצה לשכנע את חברתה שהיא בחרה לצאת עם הבחור הלא נכון ויש את החברה הכי טובה שזה פחות אכפית לה. אנשים בלי שום קשר לדת אוהבים להיות צודקים. למה? כי חוסר וודאות זה דבר שקשה מאוד להתמודד איתו ולפעמים אנחנו חייבים משהו להשען עליו וכדי שנוכל להשען על משהו ולהרגיש יציבים אנחנו חייבים להוכיח לעצמנו שהוא נכון. ואיזו דרך טובה יותר להוכיח שמשהו נכון מלהצליח לסתור את הטיעונים הנגדיים הכי חזקים? מקווה שעניתי לך על השאלה..
אני בת אז זה יותר אחותי ולא אחי
ראיתי כאן הרבה מאוד אתאיסטים שמשפילים חרדים ומאמינים בכללי..
יש כאן כאלה שפשוט שונאים חרדים וזה פשוט אסון..
כולנו מעם ישראל!
כולנו אחים.
אין לנו שום סיבה להשפיל זה את זה.. אפילו שאם משהו משפיל כאן מאמינים צריך להחזיר לו בחזרה.
ברגע שאתה מחזיר חזרה אתה הופך להיות זבל חשוך כמוהו.
למרות שיש דברים מסויימים שמאמינים מסויימים אמרו שאני שמחה לרדת לרמתם
ועוד משהו- בנוסף ללהיות צודקים ולהצליח להתבסס על משהו יש עוד עניין שמעורב פה. שאלת הדת היא שאלה די קיומית ושאלה שמתערבת לפעמים באופן מכריע באורח החיים שלנו- היא עוסקת בשאלות של איך להתנהג? איך הגענו לכאן? מה חשוב ומה פחות ועוד...
הסכמה על עמדה מסויימת בנושאים כאלה של אוכלוסייה גדולה יכולה להיות מהותית ביותר לחיים שלנו. למשל עבור אתאיסט אם לא היו דתיים אז לא היו מתבססים על התנ"ך כמו במדינה שלנו לחקיקת חוקים מסויימים שיכולים להיות מכריעים. ועבור דתי- אם לא היו אתאיסטים כנראה היה מגיע המשיח או משהו ואלוהים היה יותר טוב אלינו (לא לגמרי בקיעה בזה). חלק מזה נעשה גם בסוג של "התחשבות" בצד השני. עבור האתאיסט לשכנע מאמין שאין אלוהים פירושו לחשוף אותו לנאורות ולעולם חדש וגדול הרבה יותר ממה שהוא מכיר, מבחינתו הוא חושף אותו לאמת. עבור הדתי לשכנע אתאיסט שיש אלוהים פירושו לקבל על זה גמול אישי וגם אולי לסדר לאתאיסט גורל טוב יותר בעולם הבא, וכמובן גם פה העניין של לחשוף אותו לראייה אחרת ועולם אחר וגדול ועוצמתי יותר ממה שהוא מכיר שמבחינתו זו היא האמת. מבחינת כל אחד מהצדדים השני חי בשקר ולפעמים הרצון לשכנע את השני בצד שלך הוא מן תחושת שליחות.. שזה לא דבר רע במיוחד לכן אני מעודדת את הדיונים האלה, אבל חשוב לזכור שאף אחד מאיתנו לא באמת עליון מספיק בשביל לדעת מהי האמת האבסולוטית או בכלל לקבוע שיש אחת.
לשואל השאלה- הנה עובדה אתה לא מקבל אנשים עם דעות שונות משלך, אתה לא מכבד אתאיסטים ולא אכפת לך גם אם יהיה מאמין שהוא חרא בנאדם אתה תהיה בצד שלו, אז אל תטיף ותגיד שאתה לא מכליל ושאתה מקבל את הדעות של כולם, כי אתה מחלק פרחים לאלה שמאמינים גם אם הם לא אמרו שום דבר הגיוני או מושקע אז הנה לך בבקשה
MCR
שואל השאלה:
מה? חחח MCR אין לי מושג מה את רוצה.
את סתם נחיתית, אין לי שמץ למה את חושבת שכל מה שאמרת עכשיו נכון, כי הוא ממש לא.


ולגיזס כרייסט שהגיבה מעליה, הסכמתי איתך על הכל עד שאמרת שאין לי זכות לקבוע שיש אמת אבסולוטית אחת, כי זה ברור לי ולכולם שיש אחת כזו, רק שאנחנו לא יכולים לקבוע בוודאות מהי.
אנונימי
לא זה לא כל כך ברור, אני ורבים כמותי מטילים ספק בטענה הזו וזו שאלה לדיון נפרד אבל רק מעדכנת אותך בינתיים שיש אנשים שלא מסכימים עם הטיעון הזה.

ולMCR: היי, אני אדם לא מאמין ושואל השאלה נתן לי פרח.
למה אני חושבת? אולי בגלל שאתה כל שניה עושה מינוסים לאתאיסטים ומחלק פרחים רק לאנשים שמאמינים באמת מעניין למה אני חושבת ככה? תפסיק להתמם למה כל כך קשה לך עם זה שיש אנשים שמאמינים במשהו אחר ממך?
MCR
שואל השאלה:
אין לי מושג מה את רוצה, את סתם עצבנית וזכותי לעשות מינוסים למי שאני לא מסכים עם דעתו ולתת פרחים למי שבא לי.
את יכולה להמשיך לצעוק ולהתעצבן ולהרגיש נחיתית כמה שתרצי, לא בא לי היום להיכנס לאנרגיות שליליות, אני דיי מרגיש טוב סופסוף, אז במחילה ממך - אני לא אתייחס יותר לתגובות שלך.
להתראות.
אנונימי
איך אני יכולה לצעוק דרך האתר? אתה בנאדם נחות לפחות אני לא מכלילה את כולם ואני כן מכבדת דעות של אחרים..
MCR
בנאדם נחות?
למה שהוא יהיה בן אדם נחות?
אתה די מכליל. תאמין לי, יש המון אתאיסטים שטוב להם להיות אתאיסטים והדבר האחרון שמעניין אותם זה להוכיח למאמינים ככה וככה. יש גם כאלה שכן מעדיפים להתווכח, אבל יש לא מעט שלא יבזבזו מזמנם וכוחם בשביל זה ואגב, באותו המשקל, יש הרבה מאמינים שמנסים להחזיר בתשובה אתאיסטים ובעצמם להיגרר לדברים האלו ולנסות להוכיח. זה לא רק מכיוון אחד.
Goddessoffire די כל שניה להצדיק אותו, תראה מה הוא רושם בחייאת, אני לא חושבת שרשמתי בתגובות למעלה גם שום דבר לא בסדר שמגיע לי יחס כזה, הוא לא מסכים עם זה שאני לא מאמינה באלוהים אז הוא יוצא עלי ואז אומר שהוא בסדר עם אתאיסטים אז חלאס כבר
MCR
כאשר אדם כל כך בטוח בצדקת דרכו ודעותיו, ולא מסוגל לקבל את העובדה שיכול להיות שאדם חקר והעמיק בדיוק כמוהו אבל פשוט הגיע למסקנות שונות משלו, הוא יתחיל להקניט ולהשמיץ את אלו שחושבים אחרת ממנו. כאשר אדם חושב שהאמת המוחלטת נמצאת אצלו הוא אוטומטית גם יהפוך לאידאליסט שכל דעה שונה משלו תהפוך מבחינתו למשוקצת והזויה- העמדה של האחר היא לא רק שגויה, אלא גם מסוכנת. כך נראית הגותו של אידיאולוג טיפוסי.
ואגב התופעה הזאת קיימת אצל שני הצדדים.
מה להצדיק אותו?
פשוט לא נוח לי שקוראים לאדם נחות
"~GoddessOfFire"
מה את משחקת אותה צדיקה תמימה?! יצבועה
את כל מה ששואלת השאלה אמר בשאלה שלו
היי.
תכננתי לענות לך ברצינות, אבל התשובה שלך כל כך מזלזלת ומכלילה שאין לי באמת מה לענות לך על זה. "תראו לי שאתם מסוגלים"..
לא חסרים אתאיסטים רציניים עם תרבות דיון מצויינת. בדיוק כמו שלא חסרים אתאיסטים בלתי נסבלים. זה יותר נוגע לאופי של הבן אדם מלאמונה שלו לדעתי, כי אנשים כאלה יש בכל אמונה ודת.
אני אישית לא מרגישה שאני חייבת להוכיח כלום לאף אחד, כשאני נכנסת לדיון עם מאמין אני אמנם כן אומרת את הדעה שלי- לא כדי לגרום לו לשנות את האמונה, אלא כדי להבין למה אני מאמינה במה שאני מאמינה.
אני מאוד אשמח אם תצטט את התגובה שבה כתבתי ש*כל* המאמינים הם חשוכים או בכללי משהו מסויים ששואל השאלה אמר. כי אני לר זוכרת שהכללתי את כל המאמינים.
אגב אחרי שאני קראתי את התשובות שלך-
באותה המידה אני יכולה להגיד למה מאמינים כל הזמן מנסים לשכנע אותי שאני טועה? שאני "עיוורת למציאות"? למה יש ככ הרבה מאמינים שקוראים לי בשמות רק בגלל שהאמונה שלי שונה משלהם?
ככה זה בני אדם. ככה זה וויכוחים. זה ממש לא רק אתאיסטים.
חחח אני לא יחפש עכשיו בשבילך את זה
אבל כן כולך נגד הדת ולטובת לכפור בדת ואל תכחישי כולם יודעים שאת ככה
את רוצה להסיט יהודים יקרים מהדת המושלמת שלנו וזה יחזור אליך הן לטוב והן לרע
אני לא אוהבת את הדת.
זה לא אומר שאני לא אוהבת גם את המאמינים שבה. וזה גם לא אומר שמטרתי היא להסית מאמינים מהאמונה שלהם.
אגב הדת לא מושלמת יקירי, אין משהו מושלם.
אל תעני לו^
לקחת את התשובות שלו ברצינות זה בזבוז זמן מוחלט. באמת.
הכל בסדר, ברגע הזה אני פשוט מבודרת מהתשובות שלו
אוו איזה התנשאות יפה לך
תמשיכי לחיות את החיים האתאיסטים כרגיל תהני בהם
מאחל לך כל טוב
זה לא קשור להתנשאות.
זה קשור לזה שרוב התשובות שלך באתר הן או זלזול בלי נימוקים או בכלל קללות, אין טעם בלהתווכח עם בן אדם כזה.
"PUGS NOT DRUGS"
סליחה מאיפה אני מכיר אותך
ומאיפה את יודעת שאיך התשובות שלי הולכות?
אתה לא מכיר אותי כי אני לא נוטה להתדיין איתך.
ראיתי מספיק תשובות שלך כדי לראות איך אתה מדבר.
אוקי...
תקשיבי נכון שהתשובות שלי עם קללות לפעמים (כי הילדים באתר הזה פשוט הזויים) אבל מוחקים לי אותם
והן כן עם נימוקים
Goddessoffire גם לי לא נוח שקוראים לי נחיתית מה שזה לא יהיה, את קראת מה שהוא רשם בכלל?
MCR
בכללי אני אומרת ששום אדם לא צריך לקורא לאדם אחר נחות או נחיתית
רק אם אני מותקף ע"י ילדים אחרים על זה שאני אתאיסט אני צוחק עליהם. כן אני רוצה שיכאב לאלה שמעצבנים אותי. אני רוצה להשפיל אותם. אבל אני דואג שיהיה מובן שזה יהיה מכוון כלפי המעצבנים בלבד.
אנונימי
זה מה שאתם חושבים, שלאנשים מאוד אכפת מדעתכם, כאילו שהיא כל כך חשובה.
תחיה איך שאתה רוצה, אבל אם אתה מפגין פרמיטיביות ומנסה לכפות אותה עלי מן הסתם אני אתנגד. אף אחד לא רץ להוכיח שאתם טועים, אבל אין לכם זכות לטעון שאתם צודקים כשכול ההוכחות נגדכם.
דרך אגב הקונפט של "אמת מוחלטת" הוא שגוי מבסיסו. שום דבר הוא לא 'אמיתי', והמספר אחד לא באמת קיים במציאות, זה קונספט אנושי לגמרי.
לא מפריע לי שאנשים מאמינים. אני לא מחפשת להשפיל אמונה של אף אחד, או לצעוק על אף אחד שהוא פרימיטיבי, ולכן גם בחיים לא עשיתי את זה. מפריע לי שהאמונות של אנשים אחרים צריכות להשפיע על אורח החיים שאני בוחרת לעצמי. גם אני לא אלך להודו ואשכנע אותם שפרה זה לא קדוש כי זה לא נוגע לי, ולא משפיע עלי. אבל היהדות משפיעה על כל מי שגר בישראל, בתחבורה ציבורית, נישואים, גירושים, אוכל, כסף, קבורה. אם הוא רוצה או לא רוצה בכך. זה מה שמפריע לנו, לא האמונה שלכם. כמו שאתם רוצים שיניחו לכם, גם אנחנו רוצים שיניחו לנו.

אני לא משתתפת בדיונים באתר בשביל לשנות את דעתם של אחרים. אני עושה את זה בשביל הכיף. אני אוהבת דיונים, ואני אוהבת להביע את דעתי. אגב, בדכ בדיון המטרה היא לא לשנות את דעתו של הצד השני, כי זה לרוב לא יקרה. אלא להשפיע על דעתם של אלו שרואים את הדיון ועוקבים אחריו, וגם כדי לבסס טוב יותר את העמדות של עצמנו.