25 תשובות
עניין של טעם...
זה מרגיע.
שואל השאלה:
את צוחקת עלי?
אנונימית
מה נורא בזה?_.
כי זה עוזר אם אני עצבנית בגלל משהו או סתם מדוכאת.. אז זה עושה טוב
לדעתך
לדעתי זה ממש עוזר ויכול להשפיע לטובה בהמון מקרים.
כל אחד ומה שהוא אוהב, אני מכירה עוד אנשים ששונאים מוזיקה, זה נורמלי (אני לא מבינה אותם, אבל זה נורמלי).
שואל השאלה:
מוזיקה זה מעצבן. שונאת שירים. שונאת מוזיקה.
אנונימית
מה גורם לך לשנוא את זה? מה מעצבן אותך בזה? אז אל תאהבי אותך אבל תני לאחרים לאהוב את זה
אוקי^
זה בסדר גמור. תאהבי מה שבאלך.
זה הדבר הכי הזוי שיצא לי לקרוא
שואל השאלה:
לא כולם אוהבים מוזיקה. זה סתם רעש חסר משמעות.
אנונימית
תקשיבי תלוי איזה מוזיקה
אולי את שומעת טראנסים ואת לא התחברת אז את חושבת ככה על כל השירים
יש מלא שירים מושלמים פשוט כל אחד והטעם שלו
יש המון סוגים שונים של מוזיקה שאת לא מכירה. זה לא רק רעש.. זה לבטא את עצמך.
זה הדבר הכי טוב שקיים בחיים המעפנים האלה
מוזיקה היא דבר עם ככ הרבה משמעות עבורי
אני שומעת שירים שאומרים את מה שאני מפחדת להגיד.
למוזיקה באמת יש כוח.
וואו אני פשוט לא מאמינה, איך לעזאזל אפשר לשנוא מוזיקה? רק בן אדם לא שפוי לא יאהב מוזיקה.. אני לא מצליחה לקלוט את מה שקראתי כרגע.. את רצינית? מוזיקה זה *הדבר* הכי טוב שקיים בעולם הזה את לא מבינה כמה זה טוב.. זה עזר לי בדיכאון ובכל כך הרבה דברים זה פשוט מדהים אני לא מבינה אותך
אנונימית
כל אחד יגיד לך משהו אחר ויש הרבה גישות לזה אבל אני אגיד את דעתי בתור מוזיקאית שמתעסקת בעיקר במוזיקה קלאסית- יש הרבה מאוד סוגים של מוזיקה ומשמעות זה מה שתתני לו משמעות אבל באופן כללי אני יכולה להגיד לך שמוזיקה איכותית בדרך כלל היא מוזיקה שאנשים חשבו הרבה על הכתיבה שלה ויצרו לה משמעות או מספר משמעויות בדרכים שונות ומגוונות- חלקם עושים את זה טוב יותר וחלקם פחות. וכשאני מדברת על משמעות אני לא מדברת על מילים שמצרפים למוזיקה כמו שבאופן אבסורדי ראיתי שאנשים אומרים לפעמים.. מוזיקה היא אומנות בפני עצמה ובעלת משמעות גם בלי צורך בהתערבות מילים/ תמונות/ תנועות או כל דבר שהוא לא מוזיקה. תגידי לי מה את מחפשת במוזיקה שחסר לך בה ואולי אצליח לכוון אותך לז'אנר או אומנים מעניינים יותר ממה שאת כנראה מכירה או לפחות להציג ניתוח של המוזיקה שתביני את המשמעויות שעומדות מאחוריה, אולי ההיכרות שלך עם מוזיקה לא מספיק טובה בשביל לשים לב לדברים האלה (שזה בסדר גמור, את לא חייבת להתעסק במשהו שאת לא אוהבת).
מוזיקה זה דבר מורכב מאוד, הצלילים יוצרים ביניהם הרמוניה שבגלל תנאים אקוסטים יכולים להשמע לנו תומכים אחד בשני או צורמים או לא יציבים או כן יציבים ועוד כל מיני דברים (שאפשר להסביר פיזיקאלית אבל לא אכנס לזה), באמצעות חיבור של צלילים, סאונדים, מקצבים ומשקלים, מהלכים ביניהם אנחנו יוצרים כל מיני צבעים במוזיקה, תנועות, משחקים שמשפיעים על ההרגשה שלנו או מאתגרים אותנו אינטלקטואלית או שניהם יחד. יש בזה את הפן המהנה של ההרגשה ויש את הפן האומנותי כמו שמסתכלים על ציור ורואים כל מיני בחירות מעניינות של האומן שמעוררות בנו מחשבה ועניין. כשאומן מצליח לרגש המשמעות של זה היא שהוא הבין את הניואנסים הקטנים ביותר של ההרגשה והצליח לחקות אותם באמצעות האפשרויות שציינתי קודם של המוזיקה, זה מן דיבור בשפה שהיא לא מילים וזב דורש אינטיליגנציה בגרות ומודעות מאוד גבוהה וכשמישהו מצליח לעשות דברים כאלה- בעיניי זה מאוד מעניין ומעורר השראה. אני חושבת שאחד הדברים היפים ביותר במוזיקה הוא היכולת לדבר בלי מילים, להתנתק רגע מהתפישה הזו שכל המחשבות שלנו מיסודן במילים ולנסות להסביר ולפרש כל דבר במילים כי זה לא ככה- שפה זה דבר נרכש ותינוקות מצליחים לנתח סיטואציות עוד לפני שהם למדו לדבר. אני חושבת שמוזיקה זה אחד הדברים המופלאים והפלאיים שיצרה האנושות. לעוד שאלות ממוקדות יותר את מוזמנת לשאול אותי כאן או בפרטי.
i got blisters on my fingers?
אנונימית
לול אני שומעת תמיד וגם כרגע
זה מרגיע ומקפיץ ואעאעאא אני אובססיבית למוזיקה ממש0-0
זה באמת עניין של טעם, בשבילי מוזיקה זה חלק ענק מההתמודדות שלי עם דברים, יש כל כך הרבה סגנונות, וזה עושה לי ממש טוב לשמוע את האמנים מבטאים את עצמם, אם זה בניגון או בשירה, אני אוהבת מוזיקה גם כי זה משחרר, ואני מרגישה שאני לא חייבת לדבר בשביל לבטא את העצב/שמחה/ייאוש/אנרגיות או כל מצב רוח שיש לי, כי עצם ההאזנה למוזיקה עוזרת לי, וגם לשמוע מוזיקאי/ת שנהנים ממה שהם עושים, ומרגישים את התשוקה והכוונה שלו/שלה ביצירה, כי כולנו שונים, וכשאני כותבת, אני מרגישה שחלק ממני על הדף, שהבאתי את עצמי וביטאתי את עצמי בצורה הכי טובה שיכלתי, וגם ביצירות של אחרים, מרגישים את הנוכחות של האמן... אז בגלל זה אני אישית אוהבת מוזיקה.
שואל השאלה:
אני לא טובה באנגלית. תוכל לתרגם את התשובה?
אנונימית
עדיין לא מצאת את הז'אנר שלך
השאלה היא למה את לא?
בשירה במוזיקה מביעים את שרוצים להגיד
זה נשמע כיף וזה קציבי גם זה מאוד כיף..
כי זה החמצן שלי.
זה עניין של טעם אין מה לעשות יש כאלה שלא אוהבים מוזיקה ויש כאלה שכן זה עניין של טעם
באותו הנושא: