21 תשובות
הכל בראש.. אין אלוהים... תצאי לחופשי! תעזבי את הדת! כל מה שאת עושה זה לחינם!
אני מאמינה. רוצה להתחיל לשמור שבת. תדברי עם ההורים שלך או שפשוט תעשי מה שהם אומרים
שואל השאלה:
אני כותבת כי זה פשוט יותר מדי בשבילי, לא יכולתי להחזיק את זה יותר..
אנונימית
דת מחזקת את הנפש
חוץ מזה שאין אלוהים והכל בראש שלך, אני אומר תבהירי להורים שלך את הבעיה, אני לא חושב שהם רוצים לפגוע בך, הם פשוט לא מבינים שקשה לך.
מצחיק איך אנשים כאן כותבים שאין ה...
על סמך מה אתם כותבים את זה? בגלל שאתם אתאיסטים? באיזה זכות.
אנונימי
אני כותב את זה כי זו דעתי, וזכותי להגיד אותה.

פשש הרבה מינוסים, אנשים פה עצומים היום הא?
אני בנאדם מאוד מאמין שומר הלכות אבל לא שומר שבת אבל יש הרבה דברים שאני נמנע מלעשות בשבת ברור שיש אלוקים בשמיים הוא אבינו שבשמיים אבא רחום וחנון אוהב אותנו ושומר עלינו מכל רע הכל לטובה אי אפשר לחיות בלי אמונה מי שנולד עם אמונה האמונה תהיה איתו לכל החיים זה נכון שלפעמים קורה שנופלים באמונה ועצובים מבואסים וחושבים למה זה קורה לנו ואז האמונה יורדת ועולה אבל תמיד צריך לדעת שאלוקים שומר עלינו ואוהב אותנו ישתבח שמו לעד! והלוואי ואני אשמור שבת!
"הכל ככ הגיוני"
מאמי, אם לדעתך הגיוני שבן אדם בן 950 בנה ספינה ענקית מעץ והכניס בה 11 מיליון חיות, אז את לא יודעת מזה היגיון.

הגיע הזמן לדבוק בהיגיון אמיתי ולהבין איך העולם מתנהל ולחיות בחופשיות ככל שאפשר.
דת באה רק להבדיל אותך מאחרים, להציב לך חוקים לשווא ולבזבז זמן יקר. צאי מזה כמה שיותר מהר! חיים פעם אחת.
אנונימי
תגידי להורים שלך שכל זה שהם כופים עליך דברים בקטע הזה אז זה רק מרחיק אותך מהדת.. אבל שמעי זה לא קשור לה' הוא נתן לכל אחד בחירה חופשית והוא לא כופה על אף אחד להאמין, זה ההורים שלך.. תדברי איתם פשוט
אם לא היה אכפת לו ממך אז לא היית פה עכשיו, כל יום שאת פה זה נס, תאמיני לי שכן אכפת לו.. את גם דתייה אז בכלל. יש לך בית, הורים, פון, את בריאה, לא לכולם יש את זה. אל תסתכלי על זה ככה.. קיצר זה לא קשור אליו, תדברי איתם.
יש אלוהים אל תאמיני לאנשים פה אבל תעשי מה שבא לך ועם את דתיה איך את רושמת בשבתת
אישית אני לא מאמינה, אבל אני אוהבת את הדת.
יש בה דברים מאוד יפים. אני לא מסכימה עם הכל, אבל אני כן חושבת שאפשר ללמוד ממנה (אם רק הייתי טובה יותר בלפענח את מה שכתוב בתנך..).
אני אישית חושבת שלא צריך ללכת בדיוק כמו שכתוב בספר.
אם את רוצה אשמח להביע את דעתי, אם לא מפריע לך שאני לא מאמינה או שומרת מצוות.
זה הניסיון שאלוקים נתן לך להתמודד אם את מתמודדת אם זה את יוצאת מלכה
אני מאמין ושונא את אלוהים.
הוא נרקיסיסט שאוהב שמשתחווים לו אבל אם מישהו לא מסכים לו הוא הורס לו את החיים, אבל בעצם הוא הורס את החיים גם של מי שכן מאמין בו אבל אולי הוא יביא משהו טוב פעם באף פעם. יש את התפיסות שאלוהים הוא כל יכול, כל יודע וטוב. איך יכול להיות שיש לו את הכוח לשנות את הרע והוא ממשיך? אה כן הוא אוהב לראות אנשים סובלים, הוא גם סדיסט אחרי הכל. לא מסכימה? הוכחה: בשביל שהוא יסלח לך על החטאים שלך (כשעשית משהו נגד מה שהוא אמר) את צריכה לענות את הנפש שלך, אשכרה כמו ערס שבשביל לסלוח לחבר שלו הוא מבקש ממנו שירד לכאפה. אז כן, מבין את התעיות שלך לגביו, גם רבנים חכמי לא יצליחו לענות לך אם תגידי להם את זה, הם יחרטטו לך משהו על "נסתרות דרכי האל".. הסיבה היחידה שאני מאמין היא בגלל שאין הסבר אחר איך נוצר העולם הזה...
^כן.. אם רק היה הסבר..
זה נקרא מדע, אני מציע שתקרא על זה.
חוץ מזה, אהבתי את הגרסה שלך על אלוהים, זה עמוק. יפה לך.
אתאיסטים - זו לא שאלה בשבילכם, עזבו אותה כבר.
לשאלה - בגיל 18 תוכלי לעשות מה שאת רוצה... כרגע הם מנסים "לחנך" אותך להיות יהודייה, כשהיי חוקית את כבר תדעי מי את ומה הייעוד שלך.
בהצלחה!
מה הבעיה שאתאיסטים יענו על השאלה? אם הם נענה בצורה מכבדת הכל בסדר לדעתי.
מה, אסור לי להביע את דעתי בנושא רק כי אני לא מאמינה?
השאלה היא באיזו צורה אנחנו עושים את זה.
אני מאמינה שאין אלוהים, אני חושבת שאוליי את צריכה לדבר איתם שאת רוצה לעשות את זה בדרך שלך ואיך שלך מתאים ויתנו לך את הזמן להבין במה את כאלו באמת מאמינה ומה את רוצה להמשך החיים בלי שנם נדחפו לך דברים שאת לא רוצה
בין אם את רק מאמינה. דתייה או בכלל ברמה של חרידים.
כל אדם שמאמין בדת אברהמית מתעלם מחלקים שלא נוח לו איתם מספר הקדוש שלו. (או במקרה הזה התנך)
מכשרות. לשמירה על שבתות. לרצח של כל אדם שלא שומר שבת וכדומה.

("יד וּשְׁמַרְתֶּם אֶת-הַשַּׁבָּת כִּי קֹדֶשׁ הִוא לָכֶם מְחַלְלֶיהָ מוֹת יוּמָת כִּי כָּל-הָעֹשֶׂה בָהּ מְלָאכָה וְנִכְרְתָה הַנֶּפֶשׁ הַהִוא מִקֶּרֶב עַמֶּיהָ. טו שֵׁשֶׁת יָמִים יֵעָשֶׂה מְלָאכָה וּבַיּוֹם הַשְּׁבִיעִי שַׁבַּת שַׁבָּתוֹן קֹדֶשׁ לַיהוָה כָּל-הָעֹשֶׂה מְלָאכָה בְּיוֹם הַשַּׁבָּת מוֹת יוּמָת.")

חלק מהאנשים מתעלמים מהתנך בעזרת "זה גרסה שלי של אלוהים"
וחלק מהם מתעלמים מהתנך בעזרת "פרשנות" וכדומה.

תמצאי את מה שנוח לך איתו. ותעשי את מה שנוח לך איתו.
זה החיים שלך. זה ההחלטה שלך.
ואם תרצי לחיות אחרת בעתיד. אף אחד לא מונע ממך.
המשך יום נעים.


(לא לא חזרתי. *נעלם חזרה אל בין הצללים*)
אני מאמינה באלוקים כי קרו לי הרבה ניסים הוא שמר עלי כי אני לא שוכחת אותו ומאמינה בו. ואני חושבת שבתור יהודיה את צריכה לדעת קצת על היהדות זה אמור לצאת מימך ולא שההורים שלך יכפו עליך. את צריכה להתמודד אם זה.
אלוקים עושה רע לאנשים שפשוט לא מאמינים לו, אולי מבחוץ האנשים האלו נראים מעולים והחיים שלהם יפים אבל הנשמה שלהם פשוט עפר היא כבר לא מישהי הייתה צריכה להיות... וכשאלוקים עושה רע לאלה שמאמינים לו זה סוג של ניסיון שאלוקים מעביר אותנו, כמו מבחן. אם את עוברת אותו ומקבלת %100 את פעם הבאה תדעי, ואם את מקבלת 60% אז ישלך עוד ניסיון שאם תקבלי 40% יותר מהמבחן הקודם את תדעי.
ככה זה החיים
שאם את עוברת את הנסיון שאלוקים נתן לך, הניסיון הזה יותר לא יחזור אליך
ואם את בהתחלה לא עברת ולא הצלחת להתמודד והיה לך קשה באותו ניסיון אז בנסיון הבא יותר תצליחי ותחייכי שעברת אותו.
אם זה יבוא מהלב שלך שאת מאמינה באלוקים, החיים שלך יהיו יותר שלווים והנשמה שלך תיהיה רגועה.
את צריכה לדעת את היהדות שלך כי את יהודיה, אבל... זה צריך לבוא מימך. זאת כבר הבחירה שלך, לבחור בדרך הטובה (שבהתחלה קשה ובסוף קל) או לבחור בדרך הרעה (שבהתחלה קל ובסוף קשה).
שתדעי שהכל לטובה, בסופו של דבר כל הקשיים יעברו. אלוקים עושה הכלל לטובתך ולטובתך אחרים!
כל אחד פה הוא עם השגחה פרטית, ולכל אלה שלא מאמינים באלוקים- אז תפנימו שיש דבר כזה אלוה-ים ושהוא מגן עלינו מכל דבר!
בקיצור,
שיהיה לך בהצלחה :)
את צריכה לעשות חשבון נפש עם עצמך כל אחד מאמין במשהו אחר או שלא מאמין בכלל.
אני באתי מבית דתי שמירת שבת כשרות הייתי בבתי ספר דתיים (עכשיו אני בחילוני) לא היה לחץ כזה גדול בבית שלי אבל נראלי הבתי ספר הדתיים הרחיקו אותי מהדת שמה כל הבעיות קראו כל הזמן מתלוננים על החצאיות מכריחים להתפלל בבוקר או שלא יהיב אפשר להכנס לשיעור. זה מה שהרחיק אותי בעיקר עכשיו אני דתלשית אני לא יודעת אם אני מאמינה או לא יכול להיות שיש אלוקים אולי הוא כרגע לא עובד לטובתי ולעוד אנשים אבל יש גם הרבה דברים שגורמים לחשוב שיש. שבת אני כבר לא שומרת כשרות אני שומרת כי אני פשוט לא רואה את עצמי אוכלת לא כשר אבל זה כנראה בא מהרגל של בית וזה לא מפריע לי וגם זה כדי לכבד את המשפחה. יום כיפור ותשעה באב אני שומרת ומכבדת את המסורת היהודית ואת המשפחה שלי אבל לגבי אמונה במשהו את צריכה לעשות חשבון נפש עם עצמך ולא לשאול אנשים לדעות שלהם כי כל אחד מאמין במשהו אחר. ואת יכולה לדבר עם ההורים שלך תגידי להם שאת נורא מבולבלת כרגע ואת לא יודעת במה את מאמינה ובמה לא וזה שאתם לוחצים עלי לקרוא לא תורם לי לחשוב במה שאני מאמינה ואני צריכה שתפסיקו ללחוץ עלי ולתת לי לעשות חשבון נפש עם עצמי ולראות מה יקרה תתנסי בדברים אמרת שאת רוצה להתחזק תנסי את זה לתקופה תראי מה יקרה לא טוב לך תנסי משהו אחר אולי תגלי שאת לא מאמינה בשום דבר או שתרגישי יותר אמונה מעכשיו את צריכה לחשוב עם עצמך ולהתנסות בדברים כדי לדעת יכול להיות שתהיי משהו באמצע חצי מאמינה וחצי לא כמוני ואני בטוחה שכמו עוד הרבה אמשיך. אני רק יכולה להמליץ לך עד שלא תתנסי בדברים את לא תדעי
אנונימית