4 תשובות
אפשר לומר שהייתי אתאיסט מוחלט ובשלוש שנים האחרונות אני לא שולל לחלוטין שכוח מסוים גרם להתווצרות הקיום (בטוח שלא מאמין עדיין באלוהים כמו בדתות)
אני לא אתאיסטית, אני דתייה
אבל לפעמים יוצא לי לחשוב ההפך
אם יש אלוקים
לא בקטע של לא להאמין בו
יותר בכיוון של יש אשכרה מישהו למעלה
זה פשוט מטורף, תחשבי על זה
איך זה קרה?
אם לא היה עולם מה היה
לא היה כלום
פשוט כלום בשום מקום
פעם הייתי אתאיסטית מוחלטת. האמנתי ב100% שאין מצב שיש אלוהים, שהתנ"ך הוא בסך הכל ספר, ושכל אדם שמאמין באלוהים מטומטם ופרמיטיבי.

היום פיתחתי תיאוריה.
האמת שזאת לא תיאוריה, זאת פשוט דרך אחרת לחשוב על דברים, עד עכשיו לא הצלחתי להסביר את זה כמו שצריך ואף אחד לא מבין אותי או את דרך המחשבה הזאת.
מקווה שמישהו מפה יבין...

אני שונאת את הקונספט של אמונה במשהו שאף פעם אי אפשר לדעת אם הוא נכון.
כמובן שתמיד יש תחושות, תמיד תרגישו אם אתם מאמינים או לא מאמינים באלוהים. אבל מפה ועד לקבוע עובדה שיש או אין אלוהים זה כבר סיפור אחר.
אם אתם אתאיסטים, תחיו את החיים שלכם באמונה/ מחשבה/ ידיעה ש100% אין אלוהים, והכל נוצר מהמפץ הגדול והכל מקרי. וזאת המציאות שלכם, זאת המציאות שאתם יוצרים לעצמכם, וככה תראו את העולם.
אדם דתי (או בריאתן), יחיה את החיים שלו באמונה/ מחשבה/ ידיעה ש100% יש אלוהים, והכל נברא על ידו ויש משמעות בכל דבר, וזאת המציאות שלו, זאת המציאות שהוא יוצר לעצמו, וככה הוא רואה את העולם.
עכשיו, לשני האנשים האלה יש מציאויות נפרדות, ככה שיוצא מצב שיש שתי מציאויות ששתיהן יכולות באותה מידה להיות נכונות, או שגויות* (אני אסביר את זה עוד שניה).
בעצם, כל אחד חי במציאות שלו, וכל אחד יכול באותה מידה לשנות את המציאות שלו ולחיות על פי מציאות שונה. ככה יוצא מצב שאנחנו יוצרים לעצמנו מציאות משלנו ופחות או יותר מתעלמים/ מעוותים/ לא מתחשבים/ לא רואים את המציאות שבאמת עומדת מולנו: שאי אפשר לדעת.
אוקי, כבר אני רואה שלפי איך שהסברתי את זה קשה להבין... מקווה שבכל זאת מישהו מבין משהו...
אני מבינה את מה שאני רוצה להגיד, אני פשוט לא מצליחה לנסח את זה בצורה שמישהו חוץ ממני יבין...
הכוונה הייתה שאנשים בטוחים יותר מדי במה שאין שום אפשרות לדעת. אולי כולנו טועים בכלל.

*לפי הדעה האתאיסטית, חוקי ההיגיון לא מאפשרים קיום של אל. אין אופציה אפשרית לקסם, אין אופציה אפשרית לבריאה (ייצור משהו מכלום), אין אופציה למשהו מעבר ליקום עצמו.
לפי הדעה התאיסטית, אלוהים יצר את חוקי ההיגיון, ובעצם מה שאנחנו רואים ומבינים זה מה שהאל רצה שנבין וככה הוא ברא אותנו.

דעה אישית שלי: אין אלוהים. לא היה מעולם "כלום" שממנו המתפתח העולם/ המפץ הגדול. תמיד היה משהו, חלקיקי אטומים או משהו, ומשם בסופו של דבר התפתח משהו.
לא מאמינה שיש אל, אבל לא שוללת שום דבר. מבחינתי יש אפשרות שהמדריך הטרמפיסט לגלקסיה זה בעצם התנ"ך וכל מה שכתוב שם קרה וקורה עד היום. לא יודעתש אי אפשר לדעת כלום, ולא צריך לקחת את הנושא הזה ברצינות מידי.

סוף.
סליחה שזה ארוך.
תודה, אני מאושרת שמישהו הצליח להבין אותי.. כבר שנתיים שאני מנסה להסביר את זה לאנשים XD