4 תשובות
את אומרת את זה כאילו אנשים הם אלה שתולים אותן...
Zaz
יש ילדים שמשעמם להם זה למה
ולעניין יש כמה תיאוריות:
התיאוריה הנפוצה ביותר ואולי הקשה ביותר היא שהנעליים קשורות לפעילויות כנופיה. על פי תיאוריה זו, נעליים על קווי חשמל מציינות מקום לממכר סמים, או מקום בו ההרוג הראשון של הכנופיה, או חבר אחר מת בו. יש הטוענים גם שמדובר בסימון טריטוריה וגבולות בין כנופיות יריבות.

בעוד אנשים רבים טוענים שיש בזה אמת, ומוכיחים כי בכל מקום בו יש סוחרי סמים, יש זוג נעליים תלויות על חוט, נראה שאין ראיה חד-משמעית לכך. ניתן למצוא נעליים תלויות גם במקומות בהם אין כנופיות, סוחרי סמים או בכלל מבנים. למעשה, מחקרים שונים קבעו כי אין קשר ישיר בין נעליים על קווי חשמל לבין פעילויות של כנופיות.

תיאוריות נוספות מציעות כי הנעליים מציינות טקסי מעבר; תלמידים שסיימו את שנת הלימודים בבית הספר זרקו את הנעליים כדי לחגוג, אנשים שעברו דירה השאירו סימן למזכרת, או לחלופין, נעליים כייצוג של טקסי נישואים, לידה או בריתות בין חברים.

התעלומה הולכת אחורה בשנים. היסטוריונים מספרים כי כבר במלחמת העולם השנייה נמצאו עדויות לחיילים שהשליכו את נעליהם על גבי קווי חשמל בסוף הטירונות או השירות הפעיל, מה שמחזק את האפשרות שמדובר באקט סמלי בין אנשים.

אחרים מציעים כי מדובר בסגולה להשבת בריאות, משאלת לב לקבלת נעליים חדשות, תפילה לגשם במהלך תקופות בצורת או פשוט כדי להבריח עטלפים.

בסופו של דבר, אין הסבר חד משמעי ואין פרשנות אחידה, ואולי זה דווקא היופי שבתופעה... אולי, בפעם הבאה שתצאו לרחוב ותרימו את הראש, תראו זוג נעליים תלוי על חוט חשמל ותנסו לשער מה הסיפור שעומד מאחוריהם... אולי, יום אחד תצטרפו גם אתם לתופעה החברתית ותשליכו לאוויר את הנעליים שלרגליכם... ואולי, אם יש לכם זוג נעליים ישן ולא שמיש, פשוט תתרמו אותו לאחרים שזקוקים לסוליות כדי להלך בעולם.
Zaz
אצלי באיזור לפחות זה סימן שגרה משפחת פשע באיזור או כנופיה כזאתי.
לפעמים זה גם סחר בסמים