9 תשובות
מה מפריע לך במראה העצמי שלך?
לאהוב את עצמך, לקבל את מי שאת, יש לך פשוט שנאה עצמית, את לא עובדת על עצמך אלא בונה את עצמך.
בקשר למראה שלך- תנסי לשנות את עצמך ככל שאפשר (הכוונה בלשנות לטובה לא לנסות להיות מישהו שאת לא)
פשוט תיהי עצמך, גם אם את האמיתית שונה משאר הבנות בכיתה/שכבה, תיהי את
את יכולה ללכת להסתפר, להחליף מסגרת משקפיים (אם יש לך)
ואל תנסי להרעיב את עצמך.
זה ממש לא הפיתרון.
זה פוגע בהתפתחות הגוף שלך ויזיק לך בעתיד.
אם את לא מרוצה מהמשקל את יכולה לנסות ללכת לתזונאית או לעשות ספורט
בקשר לציונים-
תלכי למורה פרטית במקצועות שקשה לך, תנסי להשתתף יותר בשיעור ואל תפחדי לשאול שאלה גם אם לא הבנת. ככה המורים יראו שאת מתאמצת ואכפת לך והם יותר מפרגנים בציונים.

אל תרעיבי את עצמך, תקשיבי לי, את ממש לא צריכה לשנוא את עצמך ולהרעיב את עצמך בגלל זה, שנאה העצמית שלך גורמת לך לעשות את זה, נסי להשתפר בלימודים ולעשות כמה שאת יכולה, אל תרעיבי את עצמך, עלולה להיות לך הפרעת אכילה ( אנורקסיה ) אל תנסי להסתיר את עצמך, תראי את עצמך, נסי לבלוט יותר, אל תרעיבי... אז נסי לבנות את עצמך, גם קל להרוס את עצמך ולחשוב הכול רע על עצמך, לא? באמת שתנסי לאהוב ולקבל את עצמך, אחרת את יודעת לאן תגיעי בסוף עם השנאה העצמית הזו, יש פה כמה נערים ונערות שהיו במצב שלך ושנאו את עצמם והגיעו לאנורקסיה וזה די הרס אותם, עד שהם הצליחו להתגבר על זה, תאמיני לי שלא כדאי לך להמשיך להרעיב את עצמך, לוקח המון זמן לצאת מזה, והמון כוחות רצון ואמונה ועבודה עצמית ושינוי גישה להתרפא מזה, הרעבה עצמית אינה הדרך לאהבה עצמית, זו בריחה, את צריכה להתחיל לעשות את הדברים נכון. ציונים שלך יכולים להשתפר ולהיות טובים, לא חובה מאה או תשעים, תבליטי את עצמך, תאהבי את מי שאת, כי אחרת את תהיי חולה מזה, ונסי להפסיק עם הרעבה הזו, יש לזה תוצאות לא טובות ממש, מאוד לא טובות.. את באמת די עושה את זה, אדם שלא אוהב את עצמו, תמיד יראה בעצמו דברים רעים, אולי הם צודקים? את באמת רואה בך פגמים ותקלות בעצמך, את אמרת בעצמך שאת שונאת את עצמך ושאת חושבת שאת מכוערת ושאת מרעיבה, כי את כל הזמן עסוקה בלראות את הרע בתוכך ובמקום לראות את הטוב שיש בך, הם אומרים את זה שתביני שאת באמת מדמיינת בך פגמים, תכלס, מי שלא אוהב את עצמו, תמיד יראה בעצמו משהו רע או יחשוב שהוא פגום או לא יפה או לא רזה או לא בסדר, גם בשביל להעלות לך את הביטחון וגם בשביל שתביני שאת לא בדרך הנכונה, את תמצאי תמיד פגמים בך אם תחשבי רע עליך וגם תמשיכי לחשוב ככה, זו השלכה של שנאה עצמית, את לא אוהבת את מי שאת, לא מקבלת את עצמך, מראה את רק את הדברים הרעים בך, משווה את עצמך, ומנסה להרעיב את עצמך מתוך שנאה עצמית, אדם שאוהב את עצמו באמת לא מוצא בו פגמים אלא יתרונות ושלם עם עצמו, את שונאת את עצמך אז לכן את חושבת שאת מכוערת ולכן מה שאמרו לך הוא נכון, כי תכלס, זה הגיון של שנאה עצמית, אם אתה לא אוהב את עצמך אז תמיד תמצא בך פגמים, זה עובד ככה..
אולי תלכי לטיפול פסיכולוגי? לי זה עזר המון, הבנתי כל כך הרבה דברים שבעבר לא חשבתי להסתכל עליהם.
ממליצה בחום (:
זה בסדר
אני לא שופטת
לכל אחד יש את הבעיות שלו ומה שנראה כמו משהו קטן, לאחר זה בעיה ענקית.
בקשר לבעיות קשב, תלכי לאבחון. (אם תשמרי על תזונה נכונה ויציבה ותקפידי על אכילת ירקות ותשני מספיק בלילה. משהו כמו 9 שעות, זה יכול לעזור למתן את בעיות הקשב)
ובקשר לדיכאון, אני לא כל כך יודעת איך מטפלים בזה אז כדאי שתפני ליועצת בית ספר, אבל אם את רוצה לדבר קצת את יותר ממוזמנת לשלוח לי הודעה
יכול להיות שהבעיה היא בכדור.
המינון נמוך מדי או שהסוג כדור שלו לא טוב.. תנסי לברר עם הרופא שלך על המינונים
יהיו לך כוחות אם תנסי לחשוב שונה, כי את שונאת את עצמך ולכן את לא מבינה שאת עושה משהו רע לעצמך, הפרעות קשב וריכוז זה לא משהו רע, גם לי יש, כמעט לכל אחד יש את זה, גם לאנשים מפורסמים יש את זה, דיכאון אפשר להתגבר על זה איכשהו, נסי להסביר לחברים ולהורים שלך מה את באמת מרגישה, מישהו כן יבין, את לא תהיי בעתיד הומלסית, את לא נכשלת בתור אדם, זה הדיכאון שלך ושנאה עצמית שמדברים, לא את, הפרעות קשב וריכוז לא אומר שאת לא שווה בתור בן אדם, יש המון אנשים שיש להם והם הצליחו למצוא דרך לעבור את זה, גם דיכאון, אפשר להתגבר עליו, באתר יש הזה כמה ילדים וילדות שדווקא כן הצליחו להתגבר עליו, גם שיש ילדים וילדות שהצליחו להתרפא איכשהו מבולימיה ואנורקסיה אז הם בטח יבינו אותך. לא נכשלת בתור אדם. את לא תהיי הומלסית בכלל. השנאה עצמית שלך מעוררת אותך יחד עם הדיכאון. את צריכה לאהוב את עצמך, לא משנה אם יש לך הפרעות קשב וריכוז, זה לא הופך אותך ל פחותה מאנשים אחרים כי גם לחלק פה יש, ואפשר למצוא דרך להתגבר על זה, שיטות לימוד וליידע את ההורים, דיכאון ניתן להקטין אותו, שנאה עצמית ניתן לרפא דרך לימוד של קבלה ואהבה עצמית. אולי את צריכה פשוט לומר את זה להם ולהסביר מה את מרגישה שהם יבינו? הפרעות קשב וריכוז יש כמעט לכל אחד וגם דיכאון קורה לכל אחד, תלוי איך מוצאים את הדרך לעבור את זה בשלום. את עדיין בת אדם ולא נכשלת בתור בן אדם, פשוט קשה לך. ריטלין לא תמיד עוזר, יש דברים אחרים, מה עם ריכוזית או שיטות ריפוי ועזרה אחרת להפרעות קשב וריכוז?
את משתדלת להרעיב את עצמך?..
אם זה לא בא לך בטבעיות אז אין מה להשתדל זה סתם מיותר..
הכוונה שיש בנות שמרעיבות את עצמן בלי סוף ובלי יכולת להפסיק
אם את עדין בגדר המשתדלת זה ממש מיותר
ולגביי מראה חיצוני
אני יכולה להגיד לך על עצמי ששיניתי מסגרת והכרתי אנשים שונים שמרוב שהייתי מבוהלת מהתגובות שאני אקבל לגביי החיצוניות שלי
זה שאף אחד לא העיר על כלום העלה לי את הביטחון והרגשתי הרבה יותר בנוח
אולי את בסביבת אנשים חארות שמעירים
או אולי את משדרת מישהי שמחפשת ביקורת
אבל האמת שבסוף האנשים שסביבך הם רואים אותך ומתרגלים
אז גם לך צריך להיות ההבנה של זה בסדר לא להראות הכי טוב
ולאט לאט תראי שמתי שתרפי את תתחילי לאהוב את עצמך יותר ולהבין שאת יפה
וככה הסביבה תתנהג אלייך גם
וברגע שאת מרגישה יפה את מרגישה גם צורך להשקיע בעצמך יותר
חכי ותראי שהכל יגיע אלייך בסוף
אנונימית
באותו הנושא: