8 תשובות
שואל השאלה:
אני גם הולכת לקוסמטיקאית פעם בחודש וחצי-חודשיים בערך, מנקה פנים עם סבון פנים פעמיים ביום ועושה מסיכה פעמיים בשבוע.
אנונימית
יש לך עור מעורב. בשביל עור מעורב הכי מומלץ להשתמש בשני קרמי לחות, אחד לעור שמן ולשים אותו איפה שהעור שלך שמן, ואחד לעור יבש, ולשים אותו איפה שהעור יבש. אפשר גם להשתמש בקרם לחות לעור מעורב, אבל רוב הסיכויים שהוא לא יעשה את אותה העבודה.
תמנעי מסבון פנים שנוטה לייבש את הפנים, הם לא טובים באותה המידה גם לעור שמן.
שואל השאלה:
את הסבון נתנה לי הקוסמטיקאית..
אם אני לא אשתמש בסבון אז מה עוד יש לשים במקום?

וברוב המקומות זה ממש מוזר כי זה גם יבש וגם שומני באותו מקום
אנונימית
אם העור שלך גם שומני וגם יבש בחלק מהמקומות, אז סוג העור שלך לא מעורב אלא שמן, והמצב שלו הוא מיובש.
תבדקי במרכיבים אם הסבון מכיל אלכוהול או sls (הוא כתוב בתור sodium lauryl sulfate), אם כן הפסיקי להשתמש בו. האלכוהול מייבש את עור הפנים, והחומר השני הוא חומר תעשייתי שנועד להקציף את הסבון ולהכפיל את נפח המוצר פי כמה אבל בפועל הוא מגרה את עור הפנים, מייבש ומזיק לו.
במקום, תקני סבון שעשוי מרכיבים טבעיים ותשתמשי בו. חשוב לא לייבש את עור הפנים שלך גם אם הוא שמן בסוגו, כיוון שזה מעודד אותו לייצר כמות כפולה של שומן.
עצה שלי, אל תקשיבי לאנשים שמנסים למכור לך כל מיני מוצרים, המוצרים האלה לא עוזרים ורק מזיקים. תמנעי משימוש ביותר מדי מוצרים על עור הפנים, להשתמש בסבון טבעי וקרם לחות לעור שמן זה מספיק לגמרי. וכדי למנוע מהעור לייצר כמות לא טבעית של שומן, תמנעי מאכילת בשר וחלב שהם מפוצצים בהורמונים ובמקום שתי הרבה מים, אכלי הרבה פירות וירקות, ותבססי את התזונה שלך על מזון צמחי ברובו. זה יעזור לגוף שלך לשמור על איזון הורמונלי תקין כמה שאפשר. עור שמן נשאר עור שמן, זה משתנה רק עם השנים, אבל זה יעזור לו לא לייצר שומן מעבר לכמות הטבעית שלו.
שואל השאלה:
כדאי אולי ללכת לרופא עור?
שייתן לי משהו שיעזור לזה?
אנונימית
לא, אם לרופא יהיה מה להציע לך לעור שמן זה יהיה מוצר מלא בכימיקלים וחומרים מלאכותיים וזה לא יעזור ורק יהרוס את העור. רופאי עור הם מאותם אנשים שמנסים לדחוף לך מוצרים, זה לא באמת מה שאת צריכה. אם אין לך בעיה של ממש בעור והשאלה היא איך לטפל בעור שמן נכון ובין היתר גם להעלים יובש ולמנוע ממנו להופיע שוב, לא ממליצה לסמוך על רופא עור. הטיפול הנכון הוא שימוש מינימלי בדברים שאת שמה על עור הפנים שלך, מומלץ להשתמש בסבון וקרם לחות מרכיבים טבעיים, לתת לו להיות פשוט טבעי (יחסית). ולשמור על הגיינת העור, על לחות הגוף והעור, ותזונה נכונה.
שואל השאלה:
ומה לעשות שזה לא ייראה כ"כ מבריק?
אני לא מתאפרת או משהו..
אנונימית
את יכולה להשתמש בדפים סופחי שומן (של לייף הם מעולים) במשך היום.