9 תשובות
קרם אלוורה
לשים קרם בפנטן - בעיקר על השפתיים אבל אפשר גם בכל מקום יבש אחר - זו הצלה!
זואי
שמן זית כתית
מה רע בווזלין לשפתיים וקרם לעור יבש... זה מעולה
אני סובלת מאותה בעיה בחלק מהעונות, פעם סובלת מיובש והתקלפות ופעם משומניות ואקנה.
בכל מקרה כשאני נמצאת בתקופה של עור יבש, דבר ראשון צריך סבון פנים סטנדרטי לניקוי, קוסמטיקאית או רופא עור או רוקח בקופת חולים יכול להמליץ על סבון ניקוי שלא יזיק לעור יבש, סבון סטנדרטי לניקוי רגיל. אני נגיד באופן אישי ממליצה להזמין מאיביי סבון מוצק טבעי שעשוי על בסיס שמן זית, אני אשים פה קישור. ומאוד זול דווקא בערך 14 ש"ח עבור שתי חתיכות סבון 125 גרם כל חתיכה (המחיר כולל גם משלוח). אם לא את הסבון הזה אז כל סבון אחר מהסופרפארם או מהבית מרקחת, כזה שיתאים לעור רגיש, בשביל רחצת פנים בלבד. אחרי שרוחצים אם העור בעדינות והוא נקי, אני שמה על הפנים שמן רחצה 'אמול' של ד"ר פישר, זה שמן רחצה טיפולי לטיפול אינטנסיבי והקלה מיידית לעור יבש ומחוספס, לא מכיר חומרים משמרים, זה מבחינתי מוצר חובה בכל בית בייחוד למי שסובל מעור רגיש ויובש וקילוף פצעי קור וכו. -אבל זה רק אחרי השטיפה בסבון רגיל כשהעור נקי, רק אז מורחים את הפנים בכמות קטנה של אמול (כמות קטנה כי זה רק פנים, אמולנועד גם לרחצה של הגוף כולו). אני מחכה עם האמול על הפנים שלוש דקות בערך ואז שוטפת בעדינות, מתנגבת במגבת נקייה שנועדה לפנים בלבד, בלי לשפשף רק לספוג בעדינות את שאריות המים. מבחינתי מומלץ מאוד למרוח על הפנים שמן זית כתית ולהשאר איתו כמה שאפשר אבל זה כבר כשיש זמן לזה, פעם פעמיים בשבוע לעשות כזאת מסיכה של שמן זית, למינימום 20 דקות. אם עושים מסיכת שמן זית שוטפים אותה מהפנים קודם כל במים, אז בסבון רחצה רגיל זה שציינתי קודם, זה שתבחר לקנות או זה שאתה משתמש בו היום. ושוב אחרי השטיפה בסבון הרגיל לשטוף בשמן אמול, כי אמול בעצם מונע יובש ורחצה בסבון רגיל שנועד לשטוף טוב את הפנים מהשמן זית או לשטוף באופן כללי זה כן יותיר יובש גם אם רק מועט, אמול בעצם מנטרל לי את היובש מהשטיפה בסבון הרגיל. אז כפי שאמרתי מסיכת שמן זית זה מומלץ אבל לא תמיד יש זמן וזה נתון לבחירה. אם לא עושים מסיכה אז אחרי שטיפת הפנים בסבון רגיל שנועד לנקות את עור הפנים, ואחרי שלב האמול, אני ממליצה על משחה בשם NEOCUTAN, שכבה דקה של זה לפני השינה. בכלל את כל הטקס הזה מומלץ לעשות או לפני השינה או כשיש זמן להיות בבית. אני לא ממליצה לצאת החוצה עם המשחה מרוחה על הפנים כי זה גורם להזעה רבה במיוחד בשמש, בחורף עוד מילא. אני יוצאת עם זה החוצה כי אצלי זה מרוח רק מסביב לפה שם נהיה לי יובש בגלל רגישות לקור ולפירות הדר והכל נסדק. פלוס אני סובלת מיובש מטורף בידיים בגלל רגישות לחומרי ניקוי אז אני מורחת גם לידיים וזה עוזר מהמריחה הראשונה. והמשחה הזאת מחוללת פלאים. שווה לנסות גם את משחת סינטמיצין, היא אנטיביוטית, אבל אם נוצרים פצעים וסדקים על הפנים כתוצאה מהיובש אז שווה גם לנסות ולראות איזו מהן מתאימה יותר. בנוסף מאוד כדאי להתייעץ עם רופא עור או קוסמטיקאית בשביל להתאים לך קרם לחות ליומיום כזה שיתאים לסוג העור הספציפי ויוכל למנוע יובש, קרם לחות טיפולי כלשהו או סרום, שווה להתייעץ עם מומחה שיבדוק את הבעיה מקרוב. בהצלחה
טיפים בתגית "עור יבש".
מערכת סטיפס
תעשי גוגל... יש מלא מאכלים שאת יכולה לאכול ועוזרים ליובש בפנים, אבל אין משהו שעורז כמו מים! תשתי מים ותראי שינוי משמעותי... לפחות 2 ליטר ביום כמובן:))
אם את רוצה גם קרם, אז אני משתמשת בקרם יום לעור יבש של מורז. זה מבוסס על צמח הפוליגונום ויש בזה גם ויטמין E שקשורים לבריאות העור. אני מורחת את זה כל יום בבוקר לפני האיפור, ממש עזר לי:) במיוחד בחילופי עונות כשאני סובלת מיובש רציני בפנים. תנסי את זה, מאמינה שיעזור גם בשביל הרוקוטן...
שלום,
במענה לשאלתך לגבי פתרונות לעור יבש בפנים כתוצאה מרואקוטן – יש להשתמש בתכשירים עדינים כמו קרם לחות לפנים ותכשירי ניקוי אשר אינם מגרים את העור. ישנם מספר תכשירים דרמוקסמטיים עדינים המתאימים למצב הנ"ל בניהם סדרות סבוקלם, אוון, ד"ר עור. קיימים גם קרמים על בסיס טבעי כמו: קרם פנים של מורז על בסיס צמח הפוליגונום לעור יבש, קרם לחות של שביט על בסיס אובלפיחה, קרם פנים של וולדה על בסיס קלנדולה, קרם פנים טיפולי של פרופשיונל על בסיס שמן זית ושמן שקדים.
כמו גם שמנים טבעיים המגיעים כסרום (כמה טיפות על עור נקי ויבש ואחר כך למרוח קרם לחות)- חוחובה, אובלפיחה, שקדים או את ה"שמן פלא" של נוקס.
חשוב לזכור כאשר יוצאים לשמש יש למרוח מקדם הגנה, קרם לחות עם מקדם הגנה לא תמיד מספיק מאחר ששימוש ברואקוטן הופך את העור רגיש יותר לשמש ולפיגמנטציה
בברכה
רוקחת סופר-פארם
רוקחת סופר-פארם
היי,
יובש בעור הפנים בגלל ראקוטן מתבצע בעקבות ריכוז גבוה של ויטמין A הגורם ליובש של בלוטות הזיעה בפנים.
כמה דברים שחובה לעשות בעת נטילת ראקוטן:
1. להשתמש בסבון פנים בעל רמת PH 5.5 - ללא חומצות מה שיגרום לתחושת יובש מוגברת בפנים.
2. לא להשתמש בחומרים שומניים לעור הפנים! השתמשו בחומרים שגורמים למיום של עור הפנים כמו אלוורה, חומצה היאלרונית - יש קרמים שמכילים חומצה היאלרונית אחת היתרונות שלה שומרת על המים הטבעיים שיש בעור וסופחת מים מהאוויר! תורמת לתחושה קטיפתית בעור!
3. לא לשכוח למרוח מקדם הגנה כל שעתיים! לחדש! יש פודרות מיוחדות שמכילות SPF מומלץ לרכוש כאלה למשל של חברת מאגריי המשווקת דרך קוסמטיקאים וקוסמטיקאיות בארץ.
4. שתיית מים תתרום למראה עור בריא אך לא תגביר את כמות המים בעור הפנים, זהו מיתוס נפוץ אפשר אפילו לבדוק את זה בסקאנר מיוחד שסורק את עור הפנים שבוע עם שתיית 3 כוסות מים ושבוע עם שתיית 12 כוסות מים התוצאה של המבדק תיהיה אותה תוצאה! חשוב כמובן לשתות מים להגברת חילוף חומרים בגוף!
5. בפראמים מוכרים חומרים לכלל ללא אבחון עור, הבנת התנהלות המטופל, אין חומרים פעילים ואם יש הם בריכוז כ"כ נמוך שהוא לא עושה כלום. ככימאי בתחילת דרכו חשוב לי לציין שהחומרים בפארמים יכולים להגיע כמוצר משלים לא שולל את החומרים בפארמים מה גם שיש מוצרים אני אישית מכור אליהם!
6. ממליץ לגשת לקוסמטיקאי/ת ולקבל אבחון עור מקצועי ללא עלות, רוב אנשי המקצוע עושים זאת! יוכלו לבחון את החומרים שנמצאים אצלכם בבית ולקבוע לכם סדרת טיפולים וחומרים מקצועיים שיתרמו להעביר את התקופה הלא נעימה הזאת בצורה עדינה יותר.
7. לשפתיים מציע להשתמש בקרם לשפתיים שהוא על בסיס מים, אני אישית לא ממליץ על חומרי קוסמטיקה שמכילים חומרי ריח אלה גורמים להזדקנות מוקדמת של עור הפנים, כתמים חומים בעקבות הרעלה שהמולקלות ריח עוברות עם החשיפה שלהן לשמש. תפנו לחנויות טבע יש שם אחלה של שפתונים טבעיים על בסיס אלוורה אשר יתרמו גם לתחושה מדהימה ורכה על השפתיים וגם לא יזיקו לשפתיים ולעור מסביב לשפתיים בפרט.

עברתי פעמיים בחיים שלי טיפולי ראקוטן אני יודע מה ההרגשהה.

מקווה שעזרתי:)

אלדד קלינין,
בעלים ומנכ"ל משותף,
E.D.Cosmetica.
אלדד קלינין מומחה סטיפס