46 תשובות
כן
כן ולא
לא,
זו בדיחה מהלכת
לא.
ביבי מלקק לדתיים, והממשלה מפלגת ומסיתה אחד נגד השני כדי שנתייחס לזה ולא לכשל התפקודי שלה.
לא ביבי מנהיג לא טוב בכלל וצריך להוריד אותו מהממשלה
שואל השאלה:
תציינו גם איפה אתם ממוקמים במפה הפוליטית (שמאל, ימין, מרכז..) ולמה עניתם את מה שעניתם
אנונימית
אני ימיני שבזמן האחרון נוטה קצת למרכז בכול בגלל ביבי בחייאת מה זה להוריד לאנשים העשירים מס למה לא לניצולי שואה למה חא לנכים יש עוד אלף ואחת סיבות לעיף אותו פשוט הוא מנצל אצ זה שעם ישראל מפחד משינוי
פחח
בבחירות הקודמות הם לא הגישו שום מצע וזה גם בדיוק מה שקיבלנו - כלום. לא היה כלום ולא יהיה כלום, פשוט כלום, ממשלה שלמה של כלום. לא חזון, לא דרך, לא אסרטיביות, לא עקרונות, כלום.
לא לגמרי אבל יש דברים שאני כן מרוצה שהממשלה עשתה או החליטה.
מה שבאמת גרוע בכנסת זאת האופוזיציה, תסתכלו על המחנה הציוני, אני מתקשה להבין למה כל כך הרבה אנשים מצביעים למפלגת פח הזאת?! אפילו בתור אופוזיציה הם גרועים אפילו בהשוואה לעבודה של פעם למרות שהרסו את המדינה.
Orc, מאילו דברים אתה מרוצה מהממשלה שהיא עשתה או החליטה?
אה, אני ימני
וואו כל כך לא הממשלה שלנו היא בדיחה
שביעות רצון אפסית עד לא קיימת... הממשלה הכי גרועה שהייתה אי פעם לישראל. דואגים רק לחרדים ולעשירים...
תמיכה בשוק החופשי והפחתת המעורבות של המדינה בכלכלה
פתיחת שוק התעופה
חיזוק הקשרים עם המעצמות
פיתוח התחבורה-כבישים, רכבות, שדות תעופה
שקט יחסי בביטחון
ממש לא.
ואני מדבר על הדברים הכי בסיסים שבו חברי כנסת אמורים להתנהג כמו חברי כנסת ולא לכתוב על שמשות של חברי כנסת אחרים עם ליפסטיק (סיפור אמיתי)
אין דמוקרטיה אמיתית, כל כך הרבה חברי כנסת שמאושמים בפרשה כלשהי, כולל את ראש הממשלה.
לא בכלל לא.
אני מרכז קצת נוטה לשמאל (גם בגלל המנהיגים של שני הצדדים)
חייב כינוי זאת חברת כנסת מהאופוזיציה, מהמחנה ה (אנטי) ציוני. עד שלא מוכח שביבי אשם מבחינתי הוא זכאי. הבעיה היא יותר הרדיפה של השמאל והתקשורת אחריו ואחרי הליכוד. אני לא ציני, אני פשוט חושב על זה ברצינות ולא בולע באופן אוטומטי את מה שאומרים בתקשורת.
במבחינתי ובמבחינת החוק הוא חשוד, וזה מה שאמרתי.
וזה לא משנה אם זה קואליציה או אופוזיציה כי אלו חברי הכנסת, אלו מי שבוחרים בשבילנו ואגב, היה עוד מקרה על ליפסיטיק. זה לא משנה באיזה צד הם כי בממשלה זה פעם הם ופעם הם וההיסטוריה מוכיחה את זה.
חברי הכנסת בליכוד חושבים שהם מעל החוק, הצעת חוק של ביטן שאומרת שאסור לחקור את ראש הממשלה, נו באמת מה זה השטיות האלה, הוא ראש ממשלה אז הוא מעל החוק? הוא זכאי? מה יש לו להסתיר?
חוץ מנתניהו, ישראל כץ, בני בגין, ואולי ארדן, בנט ועוד כמה, הממשלה הזאת על הפנים.

אומרים שזאת הממשלה הימנית בהיסטוריה, כי הרוב בממשלה מגדיר את עצמו כימניים, אבל הם ימנים מתונים על גבול המזוייפים.

בממשלת שמיר היו יותר אנשי שמאל והיא הייתה ממשלה ימנית יותר מזאת.
ממש לא.
אני שמאלן.
הסיבה שאני לא מרוצה מתפקודה היא שהממשלה הזו רק מחממת את הכיסא, מתקפלת מול האיומים שניצבים בפני המדינה ולא מתפקדת כהלכה כנגד טרור (כמה דוגמאות: שחרור למעלה מאלף מחבלים תמורת חייל אחד, אי מניעת הפיכת איראן למדינה גרעינית, מערכות כושלות שעלו בחיי אדם ובנזק תדמיתי נגד החמאס שבהן הוא אף ניצח, הסרת המגנומטרים מהר הבית לאחר גל טרור - הטרוריסטים ניצחו וכו')
אין לה ראות לטווח הארוך ובאופן כללי היא משותקת.
אני לא תומך בחוק הצרפתי אבל אני מבין את ההיגיון בו. אם ראש הממשלה עובר חקירות אינטנסיביות זה יכול לפגוע בפעילות ובתפקוד של הממשלה ושל ראש הממשלה.
לא ממש.
אני ימני.
לא עשו יותר מידי.
לא מספיק חופש כלכלי.
ולא מספיק ימנים בכלל.
חוץ מכמה שם כל השאר הם בושה לימין.
ולא רק בושה לימין, בושה בכלל.
גם האופוזיציה לא משהו.
הכנסת הפכה לגן חיות.
ממשלה כל כך גרועה, במיוחד נתניהו.
הוא שחרר הכי הרבה מחבלים בתקופת כהונתו, הוא ראש הממשלה היחיד שיצא תיקו עם החמאס
הוא שפוט של החרדים, כל מה שהם אומרים הוא עושה, למה? כי הוא מפחד שהם יפלו את הקואליצה, ביבי אולי פעם היה עוד טוב, אבל השלטון "המובן מאליו" עלה לו לראש.
הוא החזיר שטחים מבלי לקבל תמורה
הממשלה לא מחוברת לעם, לא אכפת לה מהפריפריה ואני חווה את זה כל יום, רק בשנת בחירות פתאום נזכרים ללקק לכולם, זו ממשלה?
אני מבינה למה השמאל היה פה כל כך הרבה שנים ללא תחליף, כי פשוט אין. בחירות 1996 היו טעות מאז התחילה ההסתה.
אנונימית
ממש לא.
אנונימית אל תאמיני לכל מה שהשמאלנים אומרים, בטח לא לאראל מרגלית "תחזירו לנו את המדינה קיבינימט" שיודע רק לצעוק ולעשות רעש. אם השמאל היה בשלטון כנראה שהיה פה הרבה יותר גרוע אם בכלל הייתה פה מדינה. וגם אז השלטון היה ממש מושחת ורקוב כמו כל שלטון שמאל שהיה פה.
אמ, לא, אתה טועה. כל הדברים האלה באמת קרו, פריפריה? אני גרה פה, אני יודעת מה אני מדברת, נתניהו באמת החזיר שטחים ושחרר מחבלים.
בכל השנים שהשמאל היה בשלטון היה פה טוב בארץ.
בקדנציה של רבין (גם האחרונה, אבל אני מדברת בעיקר על הקודמות) הוא דאג לעם, הוא התייחס לכל העם, לחינוך, לרווחה, לכלכלה וכו'.
דברים שלא מאמנים את הימין, אה נכון זה מענין רק בשנת בחירות.
מה ביבי נתן לנו? מחאת ענק בגלל ה"קפיטליזים" שלו.
אנונימית
אנונימית, הליכוד הכי דואגים לפריפריה
שואל השאלה:
מסכימה עם אנונימית. לדעתי הממשלה מעודדת הסתה. כל מי שלא לרוחו של השלטון כיום - מסתמן כ"שמאלני בוגד" שצריך לעוף לעזה כי הוא "עוכר ישראל" כמובן. ולמה זה? כי יש לאנשים ביקורת כלפי השלטון? כי אולי לא הכל פה זהב ומדהים?
ביבי יעשה הכל בשביל לחזק את מעמדו, גם אם זה אומר להכפיש את השמאל על הדרך.
אנונימית
זה שקר שהיה פה טוב בימי מפאי ה"מאושרים". היו יותר מלחמות מעכשיו, השלטון היה מושחת הרבה יותר מעכשיו, היו פערים גדולים בין עשירים לעניים ובין אשכנזים למזרחים. ותביני שברגע שיהיה קפיטליזם יהיה פחות עוני, ברגע שיהיה סוציאליזם כולם יהיו עניים.
שואלת השאלה, את ממש צודקת.
סתם שתהיו בעיינין, ככה התחילה השואה.
לפני שאתה מפוצצים ב"מה הקשר" לא התכוונתי שתהיה פה שואה אבל זה בדיוק מה שקורה שכולם מהללים את המנהיג וכל מי שלא חושב כמוהם צריך למות, יש פה עוד אנשים הגיונים בארץ הזאת משני הצצדים, אבל תראו למה הפכנו...
אנונימית
מה הקטע של המינוסים באמא שלכם
אמרתי משהו לא בסדר?
לא ממש אם היה ממשלה אחר היה יותר טוב
ההשוואה שלך לשואה ממש לא במקום. נתניהו והליכוד סך הכל שומרים על הדמוקרטיה ואף אחד לא מחויב לחשוב בדרך מסוימת ומותר לכל אחד להביע ביקורת על מה שהוא רוצה. אם מדובר על היחסים בינינו כעם אז באמת צריכים לטפל בזה אבל גם השמאל (שכולל גם את התקשורת) צריך לעשות חשבון נפש. אפילו יותר מהימין.
שומרים על הדמוקרטיה ויש חוקים עוקפי בג"ץ וביבי הוציא חוק שאסור לחקור אותו... מה אני אגיד לך ממש דמוקרטי...
אני לא ראיתי שניסו לשכנע אנשים לבצע מעשה שלילי (הגדרה של הסתה).
לגבי זה שכשרבין היה אז היה יותר טוב... ממ... הסכמי אוסלו לא עשו טוב לישראל.
ולגבי הקפיטליזם אין פה באמת קפיטליזם, עשו קצת יותר חופש כלכלי אבל אין פה יותר מידי חופש כלכלי.
אבל למה אתה מסתכל רק על הסכמי אוסלו? תסכל כל התמונה הגדולה, בתמונה הגדולה הוא לא היה תקוע בפלסטנאים ואמריקאים, הוא באמת התייחס לעם.
אנונימית
^גם כלכלית אני לא מסכים איתו...
ודאג לעם בהקשר של מה?
אני מרכז נוטה לימין
על איזה תפקוד את מדברת בדיוק?
הכל זה רק דיבורים ואין באמת מעשים שהממשלה עושה, המעשה היחיד שנעשה זה קניית צוללות ובשביל מה בדיוק? יש דברים הרבה יותר חשובים שצריך לדאוג להם.
מה עם ניצולי השואה? מה עם הנכים? מה עם מכירי הדירות?
יש כל כך הרבה דברים שפשוט לא מתייחסים אליהם באמת
לא מבינה למה משאירים את ביבי בשלטון, הוא מדבר כל הזמן על האיום האירני אבל לא עושה כלום, אפילו שרה עושה יותר ממנו (עושה טראומה לעובדים שלהם).
אבל בתכלס אם נסתכל על הכנסת כולם שם מושחתים והם לא באמת עושים משהו אז אני כבר לא יודעת מה עדיף, להישאר עם ביבי במצב גרוע או להיות עם מישהו אחר ומי יודע עוד כמה המדינה שלנו תדרדר.
לא ממש. לא נראה לי שמלחמה כל שלוש שנים וללקק לחרדים את התחת או למהר לומר שוב על כל רעיון של טראמפ שהוא גאון הדור ושזה רעיון מעולה זה הצלחה. אבל מצד שני קשה לי להאמין שיש אופציה טובה יותר. הגענו כנראה למין אופק אירועים כזה שממנו המצב יכול רק להידרדר. אני אעזוב במהירות האפשרית למקום פחות אבוד
ממשלה פחח
עם ראש ממשלה שלפי כל הסימנים ולפי עדויות של שותפיו הפוליטיים ועד למנהיגי מדינות מעידים עליו שהוא שקרן.
'מנהיג' (?) שמסתתר מאחורי חורצי לשון כמו ביטן, אמסלם, מירירגב, וכאלה שאמורים לכסות על חדלון האישים שלו, בעוד שמנהיגי ימין ראויים ורציניים כמו בני בגין למשל מודחים לשוליים.
ראש ממשלה שמובל לפי כל העדויות על ידי בת זוג מטורללת שמובלת על ידי ילד כאפות מטורלל לא פחות.
ראש מדינה שבמקום לאחד ולחבר את חלקי העם, אזרחי המדינה הוא עוסק בהסתה, בהפניית פלג בפלג... (כולם זוכרים את הלחישה באוזן של הרב על השמאלנים ששכחו מה זה להיות יהודים).
ראש מדינה שעוסק יום יום ישירות ובעקיפין, דרך חורצי הלשון שלו בהשתלחות בזרועות ובשומרי הסף של הדמוקרטיה - עיתונות, בית המשפט ואפילו הנשיא (שהוא אחלה ימין! איש תנועת חירות, נציג הליכוד!).
קיצר ממשלה פחח עם ראש ממשלה על הפנים של הפנים.
סורי, כי אני ימנית...: - (
אנונימית
בני בגין ורובי ריבלין הם כבר לא אנשי ימין, הראשון חבר כנסת לא רע אבל ימני הוא לא. ברובי ריבלין תמכתי בעבר אבל כנראה שמשהו רע עובר עליו בזמן האחרון, נהיה נשיא השמאל ואי אפשר לשכוח את "בני עמי בחרו בטרור".
פחח הכלב שלי היה מנהל את המדינה טוב יותר ממה שהיא עכשיו