14 תשובות
כן כל כך צודקת אבל זה חינוך מהבית גם שיש צרייך לחנך שזה לא מוהפבן מאליו
השוואות בין אנשים אף פעם לא תורמות, כל אחד והבעיות שלו.
מצד אחד זה עניין של ערכים מהבית
נגיד לנו לא חסר כסף (555) אנחנלא לא עשירים אבל לא הרגשתי בחסר אף פעם, ובכל זאת למדו אותי להשיג דברים בזכות עצמי, אני עובדת קשה ומ-ממנת לעצמי כל טיול בחול שאני עושה או כל יציאה עם חברים. בחיים לא יצא לי לבקש כסף

מצד שני, יש כאלו שרואים שאין להם קושי כספי אז הם לא מסתכלים על זה בדרך של "טוב צריך להפסיק להוציא כסף"
עוד פעם את... לכי תעבדי
אנונימית
צודקת זה מעצבן לראות אנשים שלא מעריכים את מה שיש להם.
אבל הם יקבלו את הכאפה שלהם מהחיים ויבינו שיש בעיות יותר גדולות, ויבינו כל מה שאמרת עכשיו
את לא חייבת להתייחס לשאלות האלה
באמת, כל אחד והבעיות שלו, ונכון שזה מעצבן לראות את מה שרשמת פה, אבל גם להתלונן על שאלות כאלה זה לא יעזור
פשוט תתעלמי מהשאלות האלה.
אנונימית אחת
תראי בתור מישהי שגם אין לה הרבה כסף בבית אז אני כן מבינה אותך במידה מסוימת אבל כל אחד והבעיות שלו. זה כמו שאני אגיד לך למה את דואגת לכסף ופרנסה לבית כשיש אנשים שאין להם בית. או למה את דואגת לדברים כמו חולצות בית ספר כשיש אנשים שלא יכולים להרשות לעצמם ללכת לבית ספר. כל אחד והבעיות שלו
אני מבין את הכעס שלך, גם אני כעסתי על זה הרבה שנים. אבל, אני חושב שזה כבר לא ממש אשמתם, הם חונכו שמגיע להם הכל, שכל דבר קטן שהם ירצו לקנות, הם יקבלו. כשלמישהו שאין, הוא מעריך כל דבר קטן שיהיה לו, אבל כשיש לך בשפע, זה מאבד ערך. בכל דבר בחיים.
ואני מספר לך את זה בתור מישהו שהיו תקופות שההורים שלי לא הצליחו לסיים את החודש וכסף ללחם לאחיות שלי בבוקר לא היה להם. תמיד הערכתי כסף, כי רוב הפעמים המצאתי תירוצים למה אני לא יכול לצאת עם חברים, כי אפילו 50 שקל לפיצה לא יכולתי להרשות לעצמי לקחת מהם.
ויש כאלה שיש להם כסף, שדרך אגב, הם מיעוט בישראל. כאלה שכסף נזיל זו הבעיה האחרונה שלהם בחיים, וזה כבר איבד לדעתם ערך, כי הם יכולים להשיג כל דבר.
ולמה זה יותר לא מעצבן אותי? כי הבנתי שאין בשביל מה להתעצבן, שאולי אני לא עשיר אבל נולדתי עם הערכה לכסף, ויש לי בבית הורים שחינכו אותי שקודם כל הילדים והם לא יאכלו כדי שלנו יהיה אוכל על השולחן.
תמיד יש מישהו במצב גרוע משלך, לפי מה שאת אומרת אסור לנו בכלל לדבר כי לא סבלנו חיים של עוני.
לפי מה שאת אומרת, גם לך אסור לדבר, כי את חיה בבית ויש לך מים נקיים. יש ילדים שחיים ברחובות ושותים מי ביוב.
אל תשפטי אף פעם חיים של מישהו, לא משנה כמה קלים הם נראים וכמה שלך נראים קשים. את אף פעם לא יושעת מה מישהו מרגיש, ואיך הדבר הקל שמרגיז אותו משפיע עליו. הכאב של אנשים הוא ייחסי, לא משהו שאפשר לשפוט ולמדוד.
כל מילה בסלע
הכל יחסי בחיים, הכל תלוי בסביבה שבה גדלת ואורח החיים שהתרגלת אליו. הייתי רוצה שיהיו לי כמה מיליונים בבנק רק כדי שאוכל לקנות בית ללא משכנתא אך מעולם לא קינאתי בכל כוכבות הריאליטי העשירות בחו"ל שמבלות כל יום כל היום בין מכוני כושר, מספרות וסטודיו יופי כי הטעם לחיים אובד מהר מאוד ומחפשים ריגושים במקומות שלעתים מסוכנים.
אני מאחלת לכל אחד ואחת לחיות אורח חיים כזה אשר יאפשר להם לרכוש דירה ולגדל משפחה ולדעת שהם יכולים לספק לילדיהם את כל הצרכים הבסיסיים שהם זקוקים להם ועם זאת לקום בבוקר בידיעה שעליהם לעבוד כדי להמשיך להתקיים, ושיהיה גם כסף למותרות לפעמים, לטוס פעם פעמיים בשנה, לקנות בגדים אבל לא לאבד את הראש. זה נראה לי הכי שפוי ומאוזן.
את צודקת. אבל יש הרבה עשירים שמעריכים ותורמים לנזקקים זה עניין של חינוך.
בדרך כלל עשירים שלא מערכים הם רגילים לזה ולא רגילים לעבוד קשה כדי להרוויח שקל אחד אפילו. לרוב מי שעובד קשה כדי להשיג דברים הוא מעריך יותר כי הוא יודע כמה קשה להשיג את זה.
וואו איזה הכללה מעצבנת אפעם לא חסר לי כלום ואני מעריכה כל האגורה
כל מה שרציתי תמיד היה לי ואפעם לא התאמצתי לכלום אבל אני מעריכה הכח
הכל עניין של חינוך
וחוץ מזה מי את שתשפטי? כל רחד והבעיות שלו
והבן אדם הזה שאת רואה שלא טוב לא עם הכסף שיש לו
אולי עובר עליו משהו שמקשה עליו?
החיים האלה מלאי קשיים וכסף לא יכול לחפות על הכל
למי אכפת
באותו הנושא: