19 תשובות
שמעי, סליחה אם זה ישמע רע או נוקשה אבל זה שלך (ולעוד רבים) חסר כסף, לא אומר שלמי שיש כסף אז הוא ישתמש בו בצניעות כדי שאתם תרגישו טוב עם עצמכם.
אני מבינה את הנקודה שלך אבל תפסיקי לחשוב על עצמך כמסכנה ושימי פס על מי שיורד או צוחק עליך. כולם שמים את אותו ג'ינס יום אחרי יום ואף אחד לא עושה מזה עניין, אין לך ממה להתרגש.
כשתגיעי לגיל 16-17 (אלא אם כן את כבר עכשיו בגיל הזה) תחפשי לעצמך עבודה ותחסכי כסף כדי לקנות לך דברים. ככה העולם עובד, אין מה לעשות, לא כולם נולדים עם כפית של זהב.
ואני לא שופטת אותך, שלא תחשבי לרגע, זה פשוט מעצבן לראות את כולם עושים מעצמם מסכנים כשיש אנשים עם צרות הרבה יותר גדולות. אני לא מזלזלת בך ולא בזה שחסר לך כסף אבל בחייאת, זה לא סוף העולם.
תכניסי בעצמך קצת ביטחון עצמי ותראי איך החיים שלך ישתפרו בשניה.

הייתי במקום שלך, אני יודעת איך זה מרגיש אבל צאי מזה.
מסכים איתך במאה אחוז אנשים שנולדים למשפחה אמידה *בדרך כלל* לא יודעים להעריך מה שיש להם והם כל הזמן עסוקים במה לקנות, ואז בוכים כשההורים שלהם לא קונים להם משהו, זה פשוט זלזול בטירוף, יש אנשים שחיים עם רבע ממה שיש להם והם עוד מעזים להתלונן. מאז שאני מודע למצב הכלכלי בבית, אני לא מתלונן על דברים שלא קונים לי ואני מתעקש שלא יביאו לי כלום ליום הולדת, כבר 3 שנים. אני שמח כל כך שנולדתי למשפחה שלי ולא למשפחה אמידה כי אז לא הייתי יודע להעריך כסף בשיט, ולהעריך את ההורים על מה שהם עושים בשבילי. אני מאוד מזדהה איתך ואני חושב שתנסי לעשות כמוני ולעבוד בשביל כסף (אם את 15+ ככה).
אנונימי
גם אצלי המצב בבית תמיד היה בעיה כספית
ולמדתי להעריך את מה שיש לי, ולא לבקש מעבר או לבקש שטויות
זאת אחת מהבעיות שלי ואני לא מבקשת עזרה על זה כי אני מתמודדת עם זה בסדר
אבל יש אנשים אחרים שיש להם בעיות שונות משלי ושלך, ואין לך באמת זכות להשתיק אותם, כי הם מבקשים עזרה או חוות דעת, ורק בגלל שהקושי שלהם נשמע לך טיפשי ולא רציני זה לא אומר שאת צריכה לנסות להשתיק אותם או לזלזל בבעיות שלהם, כי מבחינתם זאת בעיה אומנם קטנה אבל הם סך הכול מבקשים חוות דעת
לא הבנתי למה זה כל כך מפריע לך
אנונימית אחת
את צודקת.
ממליצה לך בלי קשר להסתכל באינטרנט כי יש שם בגדים סופר זולים ומהממים, לא חייב לממן את כל היקרנים בארץ שלוקחים 150 של על חולצה חלקה מסכנה מבד דק.
יש איביי, אמאזון, romwe, זאפול, ועוד מלא
שואל השאלה:
אני לא מנסה להשתיק אותם אני מתכוונת שזה ממש מעצבן שאין להם הערכה לשום שקל שמביאים להם והם חושבים שהבעיה הכי גדולה שיש זאת הסעיה שלהם שהיא סהכ למה חסר להם עוד זוג נעלי אדידאס שישלים ל50 זוגות שיש להם.
אנונימית
רגע איפה ראית שאלה כזאת?
אנונימית אחת
שואל השאלה:
איזה שאלה
אנונימית
שרשמו למה לא קונים להם עוד זוג אדידס
אנונימית אחת
שואל השאלה:
היה פה בשאלות ממזמן וזה ממש עיצבן אוצי ועכשיו ראיתי שאלה על עם אפשק ללבוש אותו גינס יומיים וכאילו מה
אנונימית
אבל את מכלילה ולא כולם כאלה! לא כל מי שיש לו כסף אז הוא לא יודע להעריך אותו ולא לכל מי שיש לו כסף אז הבעיה הכי גדולה שלו זה אם לקנות אדידס או נייק. תצאי מהסרט שכולם כאלה ותפסיקי לשחק את עצמך מסכנה. אם כבר מדברים על דברים שמעצבנים - זה אחד מהדברים.
אבל גם אני יכולה להגיד שיש בעיות יותר גדולות משלך ויש אנשים עיוורים ואנשים בלי יד או רגל ואנשים שגם בית אין להם אז מה הקטע שלך וזה.. היא הרגישה עם זה לא משהו והיא שאלה אני לא מבינה למה לקחת את זה ללב כל כך.. זה שיש אנשים עם בעיות יותר גדולות לא אומר שצריך להשתיק את כולם ושאסור לשאול כלום. וזה שהיא שאלה את זה זה ממש לא אומר עליה שאין לה הערכה לכסף או משהו. ולא הבנתי מה הקטע שהתלוננת ששואלים מה יותר יפה כאילו מה..
אני מאמינה שאת מעל גיל 15, את יכולה ללכת לעבוד ולעזור להורים שלך עם הכסף, אני עבדתי ואני עוד יעבוד ואני מעריכה יפה מאוד כל שקל שיוצא ממני
שואל השאלה:
אני לא מעל גיל 15 אין לי איך לעבוד אנחנו הרבה ילדים ולאף אחד אין כלום אנחנו מתחלקים בהכל אני לא מסכנה, החיים שלי טובים יותר מאנשים שיש להם כסף ורואים אתזה שרוב מי שנולד עם כסף וקיבל כל מה שרצה הוא מפונק, ושטחי..
אני מעדיפה להיות ככה מאשר עם כסף..
אני לא מכלילה אבל זה לא שיקר, הרוב כאלה.
הייתי מתה לעבוד ולעזור למשפחה ולשלם על עצמי הכל, עברתי הרבה דברים והתביישתי כל פעם מחדש שלא היה להורים שלי לשלם על בית ספר והם היו צריכים לבוא לדבר עם המנהלת בזמן שכל הילדים רואים, להתחנן להנחות, ולחשוב מאיפה להביא אוכל לארוחת ערב בשביל שלא נשאר רעבים..
יש אנשים עם מחלות, יש אנשים עם עוד כל כך הרבה בעיות יותר קשות משלי אני לא התלוננתי פעם אחת על זה, אבל ברגע שאני רואה אנשים שאין בכלל בעיה והם בוכים בגלל שטות שההורים לא קנו להם עוד חולצה לאוסף או עוד נעל זה מעצבן שלא מעריכים את מה שיש, לא כתבתי את כל זה בשביל שירחמו עלי או בגלל שאני מסכנה או מה שזה אל יהיה כתבתי את זה בשביל אלה שלא מעריכים שום דבר ולא מגיע להם שום דבר אם איך שהם מתייחסים לדברים שלהם, אל תגידו שאני לא צודקת כי זאת עובדה ורואים אתזה..
אנונימית
אז את לא רוצה שירחמו עליך, את רוצה שיסכימו איתך ויגידו שאת צודקת
אנונימית
אוי סתמי כבר, לא חושבת על עצמך כמסכנה אבל בוכה על זה שאין לך כסף
היא לא בוכה על זה שאין לה כסף (שאגב זה משפט מאוד חסר טקט לומר אבל בסדר), מעצבן אותה שלאחרים אין ערך לכסף, ובתכלס היא צודקת אבל לצערי אי אפשר לחנך את כולם.
אנונימי
שואל השאלה:
אוקיי מתנהגות קצת מגעיל..
סהכ כתבתי אתזה בשביל שאלה שלא מעריכים יבינו לא בשביל שירחמו עלי ולא בשביל שיגידו שאני צודקת ושאני יהיה מרכז העיניים לא.
הבאתי דוגמא מהחיים שלי יש עוד המון אנשים כאלה.
תודה על הסתמי אני יסתום מעכשיו..
אנונימית
את פשוט לא שמה לב לאיך שאת מנסחת את הדברים שלך, ברצינות, את מרחמת על עצמך בכל תגובה שלך, מראה כמה את מסכנה וכמה חסר לך, ואז מכלילה את כל אלה שכביכול יש להם כסף. כאילו מה את מצפה? שאלה שיש להם כסף ישבו בשקט כדי שאנשים שאין להם כסף יוכלו להרגיש טוב עם עצמם?
אני מסכימה איתך בקטע שיש כאלה שאין להם ערך לכסף אבל לא כולם כאלה, ותתפלאי אבל גם לאלה שחסר כסף - אין להם ערך לכסף.
את יכולה לעשות בייביסיטר
אנונימית