2 תשובות
שואל השאלה:
מצאתי את זה:
הגורמים הישירים:
1. מרוץ החימוש - זהו גורם צבאי חשוב ומכריע במלחמה, כל מדינה החלה לייצר ולפתח כלי נשק שונים ומגוונים בכמויות עצומות. כאשר כל מדינה רצתה שיהיו ברשותה כלי הנשק המתקדמים ביותר והרבים ביותר.

2. כריתת בריתות - גורם פוליטי חשוב שהחל להכין את הקרקע לפתיחת המלחמה כיוון שנוצר מתח בין מדינות שונות, כאשר נפוצו שמועות על התארגנות וכריתת בריתות, נוצרו צדדים והדבר גרם לחשדנות ועוינות רבה בין המדינות.

3. עלית הלאומיות - חוץ מהמדינות הגדולות והמוכרות באירופה היו עמים נוספים קטנים יותר שלא הייתה להם מדינה מוצהרת ובעקבות הרצון של מדינות אירופה השונות להקים אימפריות ולכבוש שטחים נוצר מצב שאף אחד לא מעוניין להכיר בעמים אלו ובצורך שלהם להגדרה עצמית. נוצרה בעיית מיעוטים בעיקר באימפרייה האוסטרו-הונגרית וברוסיה.

הגורם העקיף:
4. רצח היורש האוסטרו-הונגרי: יורש העצר נרצח ע"י אזרח והמעשה גרם בעצם בצורה עקיפה לפרוץ המלחמה, זה היה הקש ששבגר את גב הגמל או הגפרור בשדה הקוצים. הלחימה החלה בין האימפריה האוסטרו-הונגרית לבין סרביה, מדינה קטנה שאזרחיה לא זכו להכרה לאומית ולהגדרה עצמית, הם השתייכו לאימפרייה האוסטרו-הונגרית בכפייה.
נוצרו סכסוכים ואיומים מצד מדינות רבות שהיו שייכות לבריתות השונות והדבר גרם להצטרפות המדינות האחרות למלחמה, המצב באירופה כולה הדרדר כמו כדור שלג במורד ההר.

זה הכל?
שואל השאלה:
אמרו לי שבמבחן מרוץ החימוש כן ייחשב לגורם.