3 תשובות
מאפיינים של סוציופאתיה (מתוך מאמר ברשת שהלינק אליו מצורף בסוף התגובה)

"בעלי אישיות אנטי חברתית מפגינים חוסר אכפתיות וזלזול מופתי באנשים אחרים. הם נוטים להיות אנטי-קונפורמיסטים ולבצע פעולות לא חוקיות רבות. הם שקרנים כפייתיים ורמאיים ומוכנים לעשות הכל כדי להשיג רווח אישי. הם נוטים להיות אגרסיביים ואימפולסיביים, ופעמים רבות נגררים למעשי אלימות ותוקפנות.

הם לא לוקחים כלל בחשבון את התוצאות האפשריות של מעשיהם, ולכן נוטים לסכן הן את עצמם והן את סביבתם. פעמים רבות הם חסרי אחריות, ולא מסוגלים לשמור על התחייבויות לאורך זמן, ולכן פעמים רבות מוצאים את עצמם נטולי עבודה.

מעל לכל, סוציופאתיים לא חשים חרטה, אין להם ייסורי מצפון והם אדישים לחלוטין לכך שפגעו באחרים. יש לציין, ש"אחרים" כולל בהקשר זה את כולם- לבעלי הפרעת אישיות אנטי סוציאלית לא אכפת אפילו לגנוב ולרמות את אמא שלהם. רבים מהסוציופאתיים מפתחים גם הפרעת אישיות נרקיסיסטית מרגישים שהם במרכז, מאוהבים בעצמם וחסרי אמפתיה לאחרים.

באופן מעניין, בעלי האישיות האנטי- סוציאלית דווקא נוטים להיות מרשימים ביותר, וליצור רושם ראשוני חיובי מאוד. הם אלופים בליצור מראית עיין של רצינות, מחויבות ויחסי אנוש מעולים. הם מדברים באופן קולח ומשכנע, הם מעיזים להשתמש במידע שטחי שהשיגו על מנת להרשים, ובאופן כללי- הם פשוט מקסימים. כל זאת, על מנת שיכלו לפגוע עוד יותר באנשים שסמכו עליהם והאמינו בהם. לבעלי הפרעת האישיות הזו יש מחסור באמפתיה- הם פשוט בזים ומזלזלים בכל אחד אחר."
שואל השאלה:

תודה. איך מתנהלים מול אנשים כאלו?
אנונימי
מתרחקים..

כל עוד אתה אינך איש מקצוע - עדיף לא להתעסק עם אדם כזה.
אלה אנשים שמאוד פוגעים בסביבה שלהם. זו למעשה ההנאה היחידה שהם מסוגלים להפיק.
אנחנו לא בנויים בכלל להתמודד מול אנשים כאלה, כי אנחנו לא מסוגלים אפילו לדמיין את המניפולציות שהם עושים