6 תשובות
לא, אם כבר היא תגדל
הדבר היחיד שיסכן ממש היא אסון בקנה מידה קטסטרופלי
אני יסביר לך: כרגע אנחנו נמצאים בסוף האלף השישי לבריאת העולם, לפני שנגיע לאלף השביעי הגאולה חייבת לבוא ואז תהיה תחיית המתים וכולנו נחיה ונפגוש את אלו שחיו לפני אלפי שנים, מה שכן לפני שהגאולה תגיע תהיה מלחמת גוג ומגוג ואז רוב האנשים מי שלא עשה תשובה ימות במלחמה. מי שרוצה לחלוק עלי מוזמן בכבוד רב.
אנונימי
אי אפשר לדעת בוודאות, אבל כנראה שכן.
אסון בקנה מידה קטסרופלי שהזכיר ראובן, הוא לא נדיר על מנת שהוא ייחשב סיכון נמוך. באופן מחזורי וכמעט ללא יוצא מן הכלל, אחת ל 37 מיליון שנים (האלף השישי, נו באמת..) מתרחש אסון שכזה, אחד מהם הכחיד את הדינוזאורים שחיו פה הרבה יותר זמן מאיתנו.
האנושות עצמה תצטרך לעבור מספר מכשולים, כדי לא להכחיד את עצמה, ובראשם הנשק הגרעיני. כמו כן האנושות מכלה את משאבי הכוכב, וגורמת לחימומו - גם אלו מכשולים שיכולים להכחיד אותנו בסופו של דבר.
כדור הארץ ומערכת השמש שלנו גם לא יתקיימו לנצח, ואן לא נצא מכאן ניכחד (אל דאגה, זה יקרה בעוד כמה מיליוני שנים).
גלקסיית שביל החלב בה נמצאת מערכת השמש שלנו, היא גלקסיה צעירה יחסית, אבל גם היא עלולה למצוא את מותה בדרכים שונות שלנו אין כיום דרך להשפיע עליהן.
ולבסוף, היקום כולו, שגם הוא לא יישאר לנצח כפי שהוא וימות באחת משתי דרכים אפשריות, שתי הדרכים לא משאירות לנו סיכוי.
תקשיב לסיפור של אלון אנווה ביוט יוב. תחשוב בהיגיון, באמת נראה לך שבזה מסתכם העולם?
זהו זה הכל? לא הגיוני! חייב להיות יותר מזה!
"חייב להיות יותר מזה" זה משפט רגשי אז איך את מפנה אותי לחשוב בהיגיון? למה חייב? כי ככה את מרגישה, ש"לא הגיוני" שזה כל מה שיש. אז אולי יש עוד ואנחנו לא יודעים, אבל זה לא מבטל את מה שאנחנו כן יודעים, ובטח לא מעניק יתרון לתאוריה אחרת שהוכחה כשגויה.
הסרט שאת מפנה אותי אליו מתאר סיפור אישי של מישהו אחד (וכן, יש עוד כאלו, הם עדיין מעט מאוד אנשים). למה שמישהו שמספר חוויה אישית, שאין לנו מושג מהי הייתה באמת, איך הוא מפרש אותה לעצמו ואיך הוא מציג אותה החוצה, ינחה אותי להתנגד לכל הידע שהאנושות צברה? אין שום סימוכין לסיפורים האלה.
אגב, למה לחשוב בצורה הזאת רק קדימה ולא אחורה? על אותו משקל, למה זה הגיוני שהעולם קיים רק 6000 שנים? למה פה לא חייב להיות יותר מזה? כלומר, את לא באמת מחפשת היגיון, אלא כל דבר שיתיישב עם האמונה שלך.
יהוה לא קיים. העולם יסתיים עוד 50 שנה הערך בגלל ההתחממות הגלובאלית.
ואם לא בגלל זה, אז בעוד כמה מיליוני או מיליארדי שנים עד שהשמש תתפוצץ או יקרה אסון טבע.